Hanys_ Hanys_ komentáře u knih

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Můj první Murakami. A vlastně ani pár dnů poté nevím co si o tom pořádně myslet, protože to fantasy (v závěru) naroubované na drama "osamělého chlápka s podivným sousedem" mi přišlo dost zbytečné. Jinak ale čtivé, zajímavé a napínavé. 8/10

09.08.2022 4 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Asi nejslabší díl série. Už jsem se těmi fyziko popisy dost složitě prokousával a v druhé půlce se mi to chvilkama dost táhlo. Ale i přes ty výtky je tahle série fakt něco. 7.5/10

19.07.2022 4 z 5

Na seznamu smrti Na seznamu smrti Jack Carr

Ten námět byl zajímavý, celkově to zjišťování "proč, jak a kdo" bylo hodně čtivé, ale tak nějak ty pasáže kdy jeden polozraněný týpek dokáže pozabíjet bambilion vojáků docela odzívávám. A že jich tu bylo. Škoda, protože jako nesupermanovská detektivka by mě to bavilo víc.

03.07.2022 2 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Perfektní sci-fi. Ne že bych jich v tomhle žánru přečetl kotel, ale celkově je tady vidět jak si Weir umí povodit svého čtenáře. Jdu shánět Marťana (ikdyž jsem už film viděl).

03.07.2022 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Fakt jsem doufal, že tohle bude "ten horror", na který nemůžu pořád natrefit. Ale i tohle je spíš jen takový mysteriozní příběh, sice čtivý, ale dost jednoduchý.

03.07.2022 3 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Zase super učebnice dějepisu, ale tentokrát je tady až moc situací, kdy byli hlavní hrdinové u těch stěžejních událostí nejenom přihlížejícími, ale skoro hybateli dějin. To mi už trochu vadilo, tajně doufám, že trojka v tomhle ubere. Jinak ale skvělé.

03.07.2022 4 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Depresivní, incestním dusnem a letním horkem nabitý příběh, od kterého jsem se nemohl odtrhnout.

03.07.2022 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Taková obyčejná dědina. Dočtené dneska a za mě Petra zase hodně dobře. Česká povaha v kostce (knížce).

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Člověk se směje, brečí. A pořád dokola. To je Muž jménem Ove. Backman tím svým ležérním stylem zase boduje.

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Pokračování Medvědína. Nemyslím že bylo třeba, ale Backman to zvládl zase dobře. Tím svým stylem, kdy jsem si v půlce říkal "sakra, vždyť se tam zas tak moc ještě nestalo" vlastně propluje až k ne tak čekanému závěru. A zatímco první díl na mě působil ještě docela pohodově, tohle už je čistá depka.

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Dvojka je jiná, ale zase dobrá. Hodně politiky, podzemní město a dost překvapivý závěr.

10.11.2021 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Fantastické sci-fi. Vesmírné zbrojení usa vs čína, souboj s časem o to, kdo se dostane rychleji k tajemnému tělesu...hodně dobré.

10.11.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Četl jsem to po večerech dětem a vlastně mě to dost bavilo. Jako dítě bych si ty knížky asi užíval dost.

Velitel Osvětimi Velitel Osvětimi Ian Baxter

Vlastně to byl milující táta od rodiny, který se jen chtěl stát zaměstnancem měsíce. Četlo se to hodně těžko.

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Můj první Backman. Píše s takovou lehkostí, ale takovým tím stylem, kdy se furt něco děje, ale zároveň se tam nic nestane. (ale to neznamená že se mi to nelíbí) Nemít to ten drsnější závěr, tak z toho člověk cítí takovou sportem nasáklou oddechovku z malého města.

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Za mě je Stehlík jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četl. Naprosto nepředvídatelné, čtivé, zábavné. Dávkoval jsem si ji po troškách, ať mi vydrží co nejdýl. Btw film jsem viděl asi o týden později a nemá ani třetinovou sílu jako knížka.

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Líbí se mi jak tady Grisham naťukne spoustu vedlejších linek, na které se pak vykašle. Člověk čeká, že ti lidi tam budou hrát nějakou větší roli ještě a vono ne. Prostě přijdou, projdou kolem a odejdou. Nebo nepřijdou. Každopádně Rainmaker je skvělá knížka a už se chystám na film.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Wow. Malá knížečka, ale skvěle napsané (přepsané) pocity matky a dcery. Hodně silné.

Přiznání Přiznání John Grisham

Lepší objevit Grishama pozdě než vůbec. Netradiční detektivka a nervydrásající souboj s časem.

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Naprosto geniální začátek série (snad se dostanu k dalším dílům). V podstatě taková učebnice dějepisu začátku 20. století. Zatím top tohohle roku.