Hanys_ Hanys_ komentáře u knih

Už to bylo moc šílené a vlastně ani ne tak zábavné. Přitom stoletého staříka jsem si užil kdysi hodně.

10.11.2021 2 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Strašně mě to bavilo a vím jak jsem byl zklamaný, že v knihovně nemají druhý díl.

10.11.2021 5 z 5

Těžká knížka. A hodně netradiční western. Pere se to ve mě mezi 3-5, protože jsem ji četl před rokem a pamatuju si ji fakt silně (což se u některých knížek říct nedá), tak je to jasné.

Kobra Kobra Frederick Forsyth

Forsyth a jeho návod jak zlikvidovat drogový průmysl. Trošku sci-fi teda, ale zase parádně čtivé.

Americká občanská válka Americká občanská válka Leonid Křížek

Takhle. Chtěl jsem něco o občanské válce. V knihovně měli jenom tohle. Ale myslím, že je to velice podrobná knížka. Důvod války, průběh, zbraně, uniformy. způsoby boje. Příběhy obyč vojáků. Je tady všechno.

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Můj první Forsyth (asi) a byl to zážitek jako hrom. Nic odpočinkového, při čtení jely závity o stošest.

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Kniha vzpomínek Madeline Albright a zároveň silný román o válečných a poválečných letech v Československu.

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Jestli byl pro mě Mlýn top roku 2019, tak Na smrt je top roku 2020. Karika si napsal svůj Once upon a ....

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Jak už to tak bývá, kniha lepší než film. Skvělé postapo, kdy sice skákání v čase znamená že už po pár stránkách víme, kdo přežije - ale to zas tak neva, když je to tak parádní atmosférický thriller.

Horečka Horečka Deon Meyer

Ideální kniha na začátek pandemie (jaro 2020). Lehké postapo, kde záhadný virus nechal naživu jen zlomek lidstva a v těch se probouzí lepší i horší lidské stránky.

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Jefferson Tayte. Genealog s úchylkou na sladké a jeho první příběh. Pro mě je celá tahle knižní série zárukou odpočinkového čtení, kdy baví obě dějové linky.

10.11.2021 4 z 5

Pán protektorátu - K. H. Frank známý a neznámý Pán protektorátu - K. H. Frank známý a neznámý Emil Hruška

Pro mě osobně hodně nových informací. Určitě to není knížka na 60 procent.

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Maličká útlá knížečka a v ní obrovsky silný příběh. Jak jinak z období komunismu, kdy mladická "blbina" spustí proud šílených událostí.

10.11.2021 5 z 5

Paní smrt: Vzpomínky Stalinovy odstřelovačky Paní smrt: Vzpomínky Stalinovy odstřelovačky Ljudmila Michajlovna Pavličenkova

Příběh obyčejné holky, která se stala nejznámější ruskou odstřelovačkou. Zajímavé jsou i poválečná léta a přátelství s první dámou US.

Čarovná zima Čarovná zima Tove Jansson

První knižní setkání s mumínky. Nazval bych to melancholické pohlazení. Fakt jsem se těšil vždycky na večer, až ten příběh budu zase dětem číst.

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Pro mě top knížka roku 2019. Historie jednoho mlýna v průběhu 20. století, kdy se měnily režimy a převlékaly kabáty.

10.11.2021 5 z 5

Čteno po seriálu od HBO, takže všechny zásadní informace pro mě zas tak nové nebyly. Každopádně silné.

Nůž Nůž Jo Nesbø

Nesbo zraje jako víno. A příběhy Harryho Holea jsou čím dál lepší. Což je u 12. dílu v sérii něco šíleného.

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Moriarty nezklamala ani v Šílených výčitkách. Ta nejistota, co se vlastně stalo, je k uzoufání. Navíc to je zas a opět hodně čtivé.

Piraně Piraně Roberto Saviano

Jakože síla. Tak trochu něco ve stylu filmového Města Bohů, rozhodně bych uvítal pokračování.

09.05.2021 4 z 5