Hanys_ Hanys_ komentáře u knih

Artemis Artemis Andy Weir

Tak po Spasitelovi je tohle spíš taková rychlá oddechovka. Zase zajímavý námět, tentokrát mi ale až tak nesedla postava Jazz, a celkově to vlastně působí jen jako nějaké akční heist béčko. 6/10

30.04.2023 3 z 5

Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Svatava Antošová

Zvláštní. Šilené. Nechutné. Perverzní. Anevímcoještě. Četlo se to rychle, na druhou stranu to fakt nemá moc nějaký děj. Nějaká divná víska plná pedofilů a různých individuí. Tohle vydat chtělo odvahu.

09.03.2023 1 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Bylo to takové pohlazení na duši. Příběh Kyi se čte fakt dobře, člověk ji fandí (ikdyž některé její rozhodnutí byly dost naivní i na holku bez vzdělání) a za mě i dost zajímavě popsaný ten soudní proces. 7.5/10

09.03.2023 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Fantazie. Rok vydání 45, ale Orwell tady vykreslil budoucnost Sovětského svazu skoro dokonale. Doufám že je tohle v povinné četbě. 9/10

09.03.2023 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Další Lapena, další "maloměsto" a sousedské vztahy. A zase skvělé. A jako vždycky jsem se vůbec netrefil s teorií, jak to bylo. 8.5/10

Koralina Koralina Neil Gaiman

Krátký příběh, který zhltnou za pár odpolední i menší děti, zároveň horrový tak akorát, aby z toho neměli traumata. A vlastně to čtení dost bavilo i mě. 8/10

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Těšil jsem se dlouho a hodně. Nakonec se ale z knihovny vyklubalo podobné "zklamání" jako z Neviditelného života Addie". Tohle není tak teen, ikdyž někdy ... každopádně se mi ale dlouho nestalo, že by mě kniha donutila po přečtení takhle popřemýšlet nad životem. Tímhle asi svůj kol splnila. 6.5/10

09.03.2023 3 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Film je jinde. Hlavně je úplně jiný, tady každá kapitola nabízí rozhovor s někým, kdo přežil a popisuje jak a kde. Takže některé příběhy jsou skvělé, jiné jsou slabší - tak jak to bývá třeba u povídek. 6/10

09.03.2023 3 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Stranger Things vibes. V ústavu místy až nepříjemné čtení, město pak naopak takový civilní King, tak jak ho mám rád třeba v Dallas 63. 7.5/10

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Završení skvělé trilogie. Ke konci možná mírné zklamání, jak to všechno dopadlo, ale suma sumárum je trojka minimálně na úrovni dvojky. 7.5/10

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Pocitově slabší než první díl. Byť takový dobrodružnější, temnější - ale právě proto mi to k těm malým dětem zas tak nesedělo. Ale cílovka asi bude spokojena hodně. 7/10

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Přijemné překvapení. Prašina je Záhada hlavolamu pro dnešní děti, a dokáže zaujmout i dospělé. 8/10

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Taková Agatha Christie styl, a asi spíš slabší Lapena než jsem zvyklý. Ale pořád zatraceně návyková oddechovka. 7.5/10

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Těžké čtení. Spousta dopisů, lejster, oficiálních záznamů ze schůzí...A to všechno pro docela jednoduchý příběh. Jsem rád, že jsem to přečetl, ale asi nevím jestli bych to někomu chtěl doporučit.

08.11.2022 3 z 5

Město policajtů Město policajtů Karin Slaughter

Fain kriminálka se stylovou atmosférou. Určitě bych od autorky ještě něco rád přečetl.

08.11.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Nebylo to špatné. Ale na mě asi až moc teen romantika prostě. Ten námět, že mladá holčina proplouvá staletími se tady úplně nevytěžil.

08.11.2022 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Pokračuje se tam, kde se minule skončilo. Další osudy teď už spíš té mladší generace a zase nic s medem. Sváry Polsko vs Česko, hospodářská krize a nástup Hitlera, koncentrační tábory...Nejsilnější příběhy prostě píše sám život.

28.09.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Perfektní. Popis polozapomenutých dějin z polozapomenutého kraje. Přelom století, první světová a následně spor o Těšínsko, který tenhle kraj na dlouho dobu dost ovlivnil.

28.09.2022 5 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Třetí díl pokrývá to nejdůležitější od 60. let do pádu Berlínské zdi a zase skvěle. Celá trilogie by měla být povinnou četbou do dějepisu.

23.09.2022 5 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Viktoriánská Anglie a na každém jejím rohu nějaká ta lesba. První dvě třetiny knížky mě bavily celkem dost, ale čím víc se blížil konec, tak mě knížka bavila míň a míň. Konec, kdy hrdinka prozře to u mě zabil úplně.

18.09.2022 3 z 5