Hanys_ Hanys_ komentáře u knih

Zimní král Zimní král Bernard Cornwell

Po zhlédnutí Zeleného rytíře, jsem se chtěl pustit do čehokoliv spojeného s Artušovými pověstmi, a myslím že jsem sáhl dobře. Hra o trůny bez draků (zatím tam teda nejsou). Krvavé, nemilosrdné, umřít může kdokoliv a kdykoliv. Jdu shánět další díl.

23.11.2023 5 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Hollywoodský příběh tohle. Ale ani po přečtení knížky si nejsem schopný udělat na ten jejich čin jednostranný názor. 8/10

23.11.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Až jsem měl pocit, že čtu realný životopis nějaké herečky. Hodně dobré.

23.11.2023 5 z 5

Jíst zvířata Jíst zvířata Jonathan Safran Foer

Silné a těžké čtení. Rozhodně to jednoho donutí se zamyslet nad tím, kde se to maso vlastně bere. A že z ničeho nic se asi v marketech neobjeví. Pro mě to už byl jenom poslední díl skládačky.

08.10.2023 5 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Celkem se to ve mě pere. Marquez a popisy událostí mají sílu, ale ty hlavní postavy jsou prostě divné. No a čekat 50 let na svou lásku, když mezitím vyprášil každou sukni, to snad ani jako nejde moc brát vážně.

08.10.2023 3 z 5

Kundera: Český život a doba Kundera: Český život a doba Jan Novák

Byla to nálož, kterou jsem četl skoro měsíc. Muselo to dát práce, sehnat všechny tyhle informace, obvolávat plno jeho známých, posílat dopisy všude možně...V tomhle prostě super, ale taky je tady spousta bílých míst, kde si autor řekl "a podle mě se stalo tohle" - šoupne to tam a jestli to je pravda nebo ne, vlastně nikdo neví. Tohle mi vadilo hodně. No a ty doslovné rozbory všech jeho děl (do emigrace) se všemi spoilery jsem asi taky úplně nepotřeboval. Navíc se to prostě nečetlo samo". Nicméně díky za nové slovo v mém slovníku. Kunktátor.

19.08.2023 2 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Po Kunderově smrti jsem sáhl po tom nejlepším co napsal. Odhodil jsem předsudky o jeho životě, a užíval si knížku, která je fakt dobrá. A zase je super, že ne jen na české poměry. Rozhodně od něj budu chtít přečíst víc.

19.08.2023 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Velké překvápko, vzhledem k místnímu hodnocení. Nalákalo mě, že knížka dostala nedávno (červen) ocenění za nejlepší překladovou literaturu v Anglii a fakt to má něco do sebe. Hodně atmosférický svět, depresivní postapo se silným příběhem.

19.08.2023 4 z 5

Rozšíření bitevního pole Rozšíření bitevního pole Michel Houellebecq

Ou. Tohle mě krutě nebavilo. Naštěstí to je útlá knížečka, a omlouvám to i rokem vzniku (Houellebecqova první).

19.08.2023 2 z 5

Serotonin Serotonin Michel Houellebecq

Všechny moje lásky, kdyby je napsal Houellebec. Ten jeho styl je fakt zajímavý, ale zatímco v Podvolení mi sedl i ten příběh, tady tohle bezcílné putování a bloumání mě zas tak neodrovnalo.

06.07.2023 2 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Chtěl jsem začít nějakou novou detektivní sérii, volba padla na tuzemské příběhy Josefa Bergmana. Jenže nevím. Buď byla chyba číst tohle po Harry Holeovi, nebo to prostě fakt není tak dobré. Je to takové mdlé, ten případ nevtahuje, kdo byl vrahem mi už ke konci vlastně bylo jedno. Další díly u mě zatím nehrozí.

06.07.2023 2 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Už 13. Harry Hole. Kdo ví, a dočetl tuhle sérii až sem, nemůže být zklamaný. Je to zase perfektní.

06.07.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Bylo to moc sci-fi. Jasně, každého napadne, že listopad 89 taky být nemusel, ale tohle bylo prostě až moc dystopické. Nevěřil jsem tomu. 6/10

06.07.2023 3 z 5

Parádní fantasy dobrodružná pohádka. Oproti filmům, které těmi cca 9 hodinami jsou nekonečné, je tohle fakt příjemné čtení.

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Bylo to jako číst o drogově závislých, akorát že Anita byla závislá na sexu. Vlastně jsem od toho čekal dost jiný zážitek, vyklubalo se z toho dost nepříjemné čtení. 8.5/10

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Alternativní historie, která by zas tak alternativní časem být nemusela. Moje první s Houellebecqem rozhodně nezklamalo. 8/10

06.07.2023 4 z 5

Těžké čtení. Jak obsahem, tak formou. Vlastně s přestávkama jsem u knížky strávil cca měsíc, prokládal to jiným čtivem a tak nějak se těšil, až to budu mít za sebou. Nevím o čem to svědčí. 6.5/10

30.04.2023 3 z 5

Vědomí konce Vědomí konce Julian Barnes

Fiktivní příběh mladíka, který se změní v muže, prožije život a na jeho sklonku ho doženou "hříchy" mládí. Byl jsem celou dobu ztracený jako Tony, ale krásně ztracený. Na Barnese se zaměřím. 9/10

30.04.2023 5 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Zajímavá zombičina s potenciálem na zfilmování. Byla docela sranda číst to, paralelně u toho sledovat last of us, a říkat si jak si jsou některé věci nenápadně podobné. 8/10

30.04.2023 4 z 5

Králíku, utíkej! Králíku, utíkej! John Updike

Amerika, konec 50. let. Mladý kluk, který odmítá dospět a utíká před zodpovědností. Je to spíš poplatné tehdejší době, ale i dneska se v tom dá dost spojitostí najít. 7/10

30.04.2023 3 z 5