hanka24 hanka24 komentáře u knih

Karmínový kámen Karmínový kámen Anna Šochová

Taková červená knihovna na pozadí skutečných historických osob, zvyklostí a událostí. Ze začátku jsem měla trochu problém s jazykem a se spoustou postav podobných jmen. Závěr jsem ale vyloženě hltala, jen konec mi přišel tak jako useknutý. Kdyby to šlo hodnotím 3,5 hvězdičkou.

07.09.2022 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Chvílemi se mi zdálo, že příběh se zbytečně zamotava a zamotava jen proto, aby seděl k fotkám. Nicméně ke konci jsem začala být víc a víc napnutejsi a závěr mě překvapil, takže už teď se těším, jak bude vše pokračovat.

04.07.2022 5 z 5

Čínská kočka a jiné pohádky Čínská kočka a jiné pohádky Mika Waltari

Trochu jiné pohádky než známe z našich končin, některé fantasy, některé filozofické a s duchovním poselstvím. Prckovi bych je asi úplně nečetla, spíš ať si to nechá do dospělosti, až bude moct jít trochu víc mezi řádky. Sama si nejsem jistá, že jsem kolikrát pochopila, co chce autor říct.

25.05.2022 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Baví mě tento díl asi nejvíce ze všech filmů. Knížka opět odhaluje víc než bylo natočeno. Za mě super, moc si příběhy užívám a vnímám jak autorka píše čím dál napinaveji. V podstatě z dětských knížek se začíná stávat fantasy literatura pro větší děti.

27.04.2022 4 z 5

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Tenhle typ literatury není úplně můj šálek čaje. Četlo se to dobře, líbilo se mi střídání vyprávění hlavních postav. Příběh mě vtahl asi do poloviny knížky, kdy jsem byla opravdu napnutá, co zatím vším je. Pak když se vše začalo pomalu odhalovat, zjistila jsem, že mě to vlastně tolik nebaví. Ne, že by od začátku bylo jasné kdo za vším stojí, vůbec jsem netušila , ale spíš mi to přišlo, že je to rozuzlení až jako uměle přehnaně rádoby napínavé.

06.03.2022 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha je krásně ilustrovaná. Co se týče obsahu, fejetony mi vyhovovaly, na mateřské se ty dvě stránky dají přečíst mezi plínou a mlíkem :) příjemně jsem se u toho zrelaxovala a i obsah některých mi byl zrovna v tomhle období velmi blízký. Doporučila bych jako odpočinkovou literaturu, když prostě chcete vypnout hlavu.

17.02.2022 4 z 5

Super, žasnu. Po prvních dvou dílech jsem si ve filmovém zpracování oblíbila především tento třetí díl, ale teprve když jsem přečetla knížku, koukám, jak blázen a nestačím se divit. Některé pasáže se mi víc líbí ve filmu, ale většina je v knížce vypodobnena odlišně a prostě mi nezbývalo nic než děj, vyloženě hltat. Jako bych občas četla jiný příběh, než který jsem znala doposud z TV.

20.02.2021 5 z 5

Mimino: návod k obsluze Mimino: návod k obsluze Joe Borgenicht

Základní informace k prvním dvanácti měsícům života prcka. Nejde úplně do hloubky, ale dostačující, když hledáte rychle nějaké info.

01.02.2021 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

HP se mi líbí především proto, jak dobře a snadno se čte. Příjemně si u něj odpočinu. Vůbec mi nevadí, že znám filmy. V poslední části jsem byla fakt napnutá a hltala každé slovo.

09.01.2021 4 z 5

Jsem nadšená, zbožňuji film a trochu jsem se bála, jestli se nebudu u knížky nudit. Ale opravdu mě překvapilo, jak se Burtnova verze od knížky liší, jak ji pojal ve svém stylu. Takže kdo jste viděl film a chcete si přečíst knížku, s chutí do toho, těším se na další díly. Obrázky i dopisy, které jsou součástí knížky, vás úplně vtáhnou. Za mě 200 %

03.01.2021 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Zaklínač je srdcovka, prostě Geralt je můj hrdina. Neříkám, že mě knížka úplně pohltila, úplně mi nevyhovuje styl jednotlivých povídek a občas takové čtení mezi řádky, ale neodradí mě od dalších knížek.

23.11.2020 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Dobře volený jazyk, čte se prostě skvěle, myslím, že i děti u toho dokážou vydržet a bavit se u této knížky. Znám filmy o HP, ale bylo příjemné dozvědět se z knížky i něco trochu víc.

17.10.2020 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Četla jsem asi před 10 lety, nedávno slyšela jako audioknihu, až jsem po ní musela sáhnout znovu. Nepřestává mě fascinovat jaký byl Orwell "vizionař". Na vlastní kůži jsem období totality nezažila, spíš mě v tom kontextu ale děsí i doba, kterou zažíváme teď. Google nás vidí, všechny další aplikace nás vidí, a co se to teď děje kolem covidu.. Nechtějí nás jen nahnat do nějakého stavu strachu, abychom bezmyšlenkovitě dělali co se po nás chce.. Svoboda je velký luxus a i když možná máme pocit, že jsme svobodní, je to opravdu tak?

20.09.2020 5 z 5

Pondělí začíná v sobotu Pondělí začíná v sobotu Arkadij Strugackij

Asi neumím číst úplně mezi řádky. Takový Stopařův průvodce po galaxii ruská verze. Není to úplně příběh se zápletkou a pointou spíš popis, reportáž..

29.06.2020 3 z 5

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

První kniha od tohoto autora, po které jsem sáhla. A jsem nadšená. Ze začátku jsem měla trošku problém zorientovat se ve všech těch jménech, někdy autor používá příjmení, někdy křestní jméno a pak až později jsem zjistila, že se jedná o shodnou osobu, a závěr byl až trochu vystilizovany, neuvěřitelný, nevím jak přesně to popsat. Nicméně pasáže, kde se objevuje vyjednávání s únosci, taktiky, strategie, intriky, nedůvěra, to jsem prostě hltala jedním dechem.

12.04.2020 4 z 5

Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona Barbara Winton

Tento příběh mě fascinuje už asi od střední školy, kdy jsem ho zaznamenala poprvé. Jsem ráda, že jsem díky této knížce získala nový pohled především na celý život sira Nicholase, ne pouze na jednu jeho etapu.

22.03.2020 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Kniha mi nesedla jak tématem tak i stylem vyprávění. Chvílemi jsem myslela, že ji ani nedoctu. Věřím, že může mít řady fanoušků, kteří dokáží ocenit styl psaní, ale já mezi ně patřit zřejmě nebudu.

29.02.2020 2 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Četla jsem povidkovou verzi, ale i tak si myslím, že příběh své poselství splnil v této kratší podobě. Těžko se mi popisují pocity, které z toho mám.

06.12.2019 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Musím říct, že ze začátku mě kniha úplně nebavila a několikrát jsem se do čtení spíše nutila. Nevyhledavam vyloženě ani tuto tématiku. Film jsem neviděla. Nakonec jsem ale v příběhu našla zalíbení a druhou polovinu si opravdu prožila. Asi ji dam v budoucnu ještě šanci znova.

19.11.2019 3 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Velmi silný příběh. Dobře popsáno, co předcházelo akci Anthropoid i akce samotná. I když se jedná o román, nemám pocit, že by se autor nějak příliš odklonil od skutečnosti. Odvaha, s jakou odolavali v kostele proti německé přesile, je obdivuhodná. A historie se neptá na kdyby, ale co by kdyby měl K. Čurda stejně odvahy jako oni, mohli se třeba dožít konce války, mohlo být vymazano v Čechách ještě víc vesnic .....

11.08.2019 5 z 5