Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona přehled

Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230998/mid_neni-li-to-nemozne-zivotni-pribeh-s-5GI-230998.jpg 4 66 66

Na světě je dnes přes 6000 lidí, kteří za svůj život vděčí Nicholasi Wintonovi – jsou to potomci dětí, jež sir Nicholas v roce 1939 zachránil z nacisty okupovaného Československa. Co tehdy motivovalo mladého anglického makléře, aby se pustil do podobného monumentálního úkolu? Na tuto otázku a na mnohé další s ní spojené hledá odpověď Wintonova dcera Barbara. Její působivá, osobně laděná kniha čerpá z historických dokumentů i otcových vzpomínek a ukazuje, kým sir Nicholas – jenž se letos dožívá neuvěřitelných 105 let – byl a je a jak došel ke svému životnímu heslu: „Není-li to nemožné, musí existovat způsob, jak to udělat.“... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Argo

If It´s Not Impossible: The Life of Sir Nicholas Winton

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona. Přihlašte se a napište ho.

Skodinka89
03.11.2023 4 z 5

O dětských transportech se toho moc nedočtete. Určitě se hodně dozvíte o osobnosti člověka, který dokázal nemožné ;)
Obyčejný člověk, který udělá skutek a nepotřebuje to hlásat do světa.

Janadvorackova
30.04.2023 4 z 5

Kniha není jen o dětských transportech do Anglie, ale formou analýzy deníkových a jiných zápisů přibližuje celý jeho život, jeho rodiny...
O spoustě věcech, na kterých se podílel, jsem nevěděla. Nejvíc mě překvapilo, jak v podstatě jednoduše a neplánovaně vychytal ten pravý okamžik, kdy pro děti šlo něco dělat. A že mu to nepřišlo nemožné.

Melanka
21.08.2022 3 z 5

Sira Nicholase Wintona si nesmírně vážím, ale kniha se mi nečetla dobře. Autorka se často opakovala a chvílemi jsem se nudila.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona v seznamech

v Právě čtených4x