Hanec Hanec komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tak jak recenze slibovaly: temný příběh. Přesto čtivý a já dostala emocionální zážitek s velkým přesahem. Příběh je naprosto uvěřitelný, až z toho mrazí.

30.10.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Pan Boček opět nezklamal. Vtipné, poutavé a zakončené tak, že se nemohu dočkat dalšího pokračování. Paní Tichá opět válí a Mariin otec je hned v patách paní Tiché.

01.12.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha je velice čtivá. Paní Mornštajnová mě hodně baví.

05.05.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Naprosto perfektní kniha. Strhující, čtivá, napínavá.

27.06.2021 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nejprve jsem viděla film a poté si přečetla knihu a musím říci, že ani tak mě to neochudilo o čtenářský zážitek. Výborně vystavený příběh. Zde jsem konečně dostala jasnou odpověď, kdo zabil ta dvě děvčátka. (Protože si teď nejsem jistá, jestli ve filmu je to jasně řečeno). Za sebe doporučuji.

10.02.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Výborné.

20.11.2022 5 z 5

Úterky s Morriem Úterky s Morriem Mitch Albom

Jedním slovem nádherná. I slzy byly. Ale i přes tu dojemnou část je to krásná ukázka toho, co si skutečně člověk z tohoto světa odnese, když z něj odchází a co po něm zůstane...

10.02.2021 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Výborné, čtivé. Tak uvěřitelné, až z toho mrazí. Příběh mě pohltil, samozřejmě jsem fandila Sylvě a jejímu manželství. Doufala jsem v dobrý konec. Žila jsem Sylvin příběh, tlak mi stoupal při každém slovu, které tchyně vyřkla. Dialogy zcela opravdové.

27.07.2022 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Malý pražský erotikon se mi moc líbil. Bylo to bezvadné odpočinkové čtení k letnímu relaxování u vody. Kniha je dojemná, zábavná, čtivá a příběh má spád. Můžu jedině doporučit.

05.09.2020 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Čtivý příběh statečné ženy.

22.12.2021

Kudlanka bezbožná Kudlanka bezbožná Simona Monyová (p)

Kniha se mi moc líbila. Je o úplně obyčejné ženě, která ze všeho nejvíc stojí o svého manžela a vzkříšení jiskry v jejich mdlém vztahu. Hezky napsané, čtivé. Nazvala bych to "literární jednohubkou".

21.05.2021 4 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Zajímavá kniha. Hodně mě zaujala kapitola o egu. V knize je hodně pravd. I těch nepříjemných. Není určena nikomu, kdo si nemíní nastavit zrcadlo. Jak sobě, tak svému vztahu.

27.11.2019 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Mám ráda styl psaní paní Soukupové. Ale musím říct, že dějově byla tato kniha poněkud slabší.

22.03.2022 4 z 5

Holky to někdy nemaj lehký Holky to někdy nemaj lehký Klára Mandausová

Kniha se mi velmi líbila. Pan Honzák umí pobavit i inspirovat. V poslední době mě hodně zajímají témata seberozvoje, sebelásky, sebepojetí... Proto mě tato kniha velice zaujala. Příběhy 10 žen, které dokáže napsat jen sám život a k tomu zajímavá analýza psychiatričky. Mohu doporučit.

12.06.2020 5 z 5

Vyhořet může každý Vyhořet může každý Aleš Cibulka

Kniha se mi líbila. Určitě si v ní v budoucnu jen tak počtu vybrané pasáže, aby mě zase (kozu) nenapadlo myslet si, že můžu všechno změnit a dělat lépe, než jak to umím. Kniha mi dost pomohla, bohužel se do mých rukou dostala minutu po dvanácté. Jednu hvězdičku strhávám za neopravené překlepy.
Jinak velice svižně napsané, čtivé. Moc se mi líbily glosy na konci stránek od Dr. Honzáka. Byly osvěžující a některé vtipné. Knihu mohu jen doporučit.

03.02.2020 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Čekala jsem od knihy více. Spíš než napínavý děj, hledejte popis oblastního koloritu a života na Moravě.

05.05.2019 2 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Mám seriál Přátele ráda, ale nemůžu říct, že bych byla jeho skalní fanoušek. I přesto se mi knížka líbila.
Zabývá se naprostým vznikem seriálu: chvílí, kdy se setkali dva hlavní scenáristé. Pak je to casting, kdy Courtney měla hrát Rachel a Jenifer měla hrát Monicu. A mnoho a mnoho dalšího.
Co mi vadilo a za co strhávám hvězdičky, je krkolomná stylizace a způsob větné skladby. A i když jsem byla celkem spokojená s tím, v jak širokém kontextu byl vliv seriálu pojat, poslední kapitola byla až moc zeširoka. Řešila se tam politika a vůbec poslední kapitola mi přišla nejzbytečnější.
Ale i tak jsem se dozvěděla opravdu dost zajímavostí z dob natáčení seriálu. Jsem spoko.

25.01.2022 3 z 5

Ekvilibrista aneb O muži, který objevil tajemství rovnováhy Ekvilibrista aneb O muži, který objevil tajemství rovnováhy Eric Hubler

Pěkná kniha, co chytí za srdce a donutí se zamyslet nad životními hodnotami.

16.02.2021 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Asi to není kniha pro mě.

10.02.2021 2 z 5

Srdeční záležitost