Hana62 Hana62 komentáře u knih

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Hodně silný příběh. Skoro se nedá věřit, že se něco takového dělo. Důležité psát pro paměť lidstva...

12.04.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Vyhovuje mi styl vyprávění. Nutí přemýšlet, vracet se, hodnotit, přehodnotit. A to mám ráda. Tiché roky se mi ale líbily víc.

04.02.2021 5 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Kniha pro tuto dobu jako dělaná. Laskavý humor, pohlazení na duši. Líbila se mi víc, než předchozí díl. Více se blíží Jirotkovi.

15.01.2021 5 z 5

Skalpel, prosím Skalpel, prosím Valja Stýblová

Po letech jsem si připomněla tutu knížku, kterou jsem četla ještě jako studentka. Úplně "jiný" příběh, díky zkušenostem, věku, babičkovství. Moc krásné a čtivé. Vřele doporučuji.

15.01.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Bavila jsem se, jak dlouho ne. Paní Tichá je úžasná. Doporučuji jako oddechovku pro dobrou náladu.

12.01.2021 5 z 5

V osmnácti do války V osmnácti do války Dáša Horká

Čteno jedním dechem, hlavně s pocitem, že jednoho z nich "znám". Vladimír Horký byl milovaný bratr mojí babičky. Často o něm mluvila... Z knížky jsem se dozvěděla i informace, které jsem neznala. Díky

06.02.2020 5 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Líbilo. Hlavně pohledy a postřehy všech aktérů. Popsána ponorka bez příkras a patosu je kupodivu přínosem, dává cestopisu potřebnou hloubku. Doporučuji.

23.06.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásný příběh. Spisovatelka má nadaní vystihnout lidské povahové rysy. A hlavně nabídnout pochopení...

28.05.2019 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Nečekaně klidné počtení. Sice detektivka, ale bez strachu a úzkosti. Skoro chci říct, že vrah je i svým způsobem obětí...

28.05.2019

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Krásné čtení. Je sice pravda, že mi bylo při čtení neskutečně smutno a smutek ještě přetrvává, ale přesto to je nádherný příběh. Doporučuji.

23.05.2019 5 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Líbilo se, hlavně kvůli "chacharštině" :-)
Už jsem ledacos zapomněla (už 38 let bydlím v Čechách), ale naskočilo to zase.

10.05.2019 4 z 5

Mráz Mráz James Hayman

Líbilo se mi moc. Těším se na další díl... Spád, napětí, překvapení a dobrý vypravěčský styl.

05.05.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Dobrý. Ale chápu nejmladší dceru Tugendhat, že ji kniha pobuřuje. Člověk má tendenci si spojovat osudy skutečných majitelů s literárními postavami.

28.04.2019 4 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Není to, co bych doporučila. Snaha zasadit děj do minulosti pokulhává se zvyky a chováním v té době obvyklými. Určitě další knihy autora nebudu číst.

24.04.2019 2 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Vrátila jsem se k této knížce a opět mě chytla!!! Výborně napsané, také zfilmované, ale film jsem viděla před cca 30 lety...
Mám i Banco, ale to už není ono. Motýlek je prostě klasa.

09.04.2019

Detektiv Michael Crow - Klauni Detektiv Michael Crow - Klauni Ian Dachs (p)

Nic moc... První ještě ušla, ale druhá povídka - asi jsem moc přízemní.

08.04.2019

Lazar Lazar Lars Kepler

Ty jo.... Ale už bych chtěla něco klidnějšího, kde nestříká krev a mozek z každé stránky.

31.03.2019

Případ G Případ G Håkan Nesser

SUPER!!!! Tohle byla jízda. Snad se dočkáme dalšího dílu? Van Veeteren nikdy nezklamal.

25.03.2019 5 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

No nevím, asi jsem čekala víc. Zápletka očekávaná, vyústění taky. Jako detektivní román to není můj šálek kávy.

25.03.2019 1 z 5

Pád vzhůru Pád vzhůru Gary Van Haas

No teda, nic moc. Mám ráda nečekané závěry, ale toto bylo už příliš. Nedoporučuji.

07.03.2019