Hana62 Hana62 komentáře u knih

Mariina závěť Mariina závěť Colm Tóibín

Opravdu hodně provokativní. Ale Marie matka je mi bližší, než Panna Marie Bohorodička. Dost jsem u toho přemýšlela, vracela se, některé odstavce četla i čtyřikrát. Stojí za to knížku přečíst.

04.03.2019

Rok bez února Rok bez února Jan Sojka

Přečteno během únorových večerů. Někdy na mě fakt padala "depka". Zvlášť po poslední kapitole. Snažím se pochopit některé z aktérů, ale moc se mi to nedaří. Jinak za mě - zajímavý pohled na "mužský svět".

01.03.2019

Vlaštovka, kočka, růže, smrt Vlaštovka, kočka, růže, smrt Håkan Nesser

Miluji Van Veetera, také u této série se těším na pokračování. Už se v těch severských detektivkách pomalu ztrácím, ale jen houšť...
Knížka patří rozhodně k těm, které doporučuji, ale je lepší číst postupně, bylo by na škodu vědět, co se stane v předcházejících dílech...

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

CHCI DALŠÍ DÍL!!!! Jako vždycky, přečteno v každé volné minutě, chodila jsem spát za kuropění, nemůžu se dočkat pokračování!

27.09.2018 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Po "Aristokratkách" jiné kafe. Sice čtivá knížka, ale občas jsem "nevěděla, co tím chtěl básník říci". Za mě: humorné knížky píše líp, těším se na další Aristokratku.

27.09.2018

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Film rozhodně lepší, i když příběh je silný, nosný, bez zbytečného patosu. Zbytečně dlouhá, rozhodně by pomohlo trochu zkrátit.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Četla jsem až po Temných hlubinách, a to bylo dobře. Kdybych ji četla jako první, další díly bych už vynechala. Erika mi lezla na nervy, zase sériový vrah, příliš překombinované.

Příručka pro neposlušné ženy Příručka pro neposlušné ženy Irena Obermannová

Na počátku mě autorka štvala svými názory, ke konci knihy jsem se s ní občas dokázala ztotožnit.

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Četla jsem jako první knihu tohoto autora, asi k další nesáhnu, i když prý píše líp. Kniha překombinovaná, zbytečně rozvláčná, překvapení vykonstruované - ale ne moc přesvědčivé.

27.09.2018 3 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Oddychovka, ale přemýšlela jsem, jestli to nebyl přepracovaný scénář na knihu. Stejné dialogy jako ve filmu. Čekala jsem víc.

27.09.2018 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Přečteno za odpoledne. Věděla jsem, co mám od knížky čekat, ale stejně mě dostali - jak syn, tak i matinka. Hrůza, ale i takoví jsou mezi námi. Určitě budu chtít něco dalšího od autorky, líbí se mi její styl psaní.

27.09.2018 5 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Paráda, zatím první přečtená kniha, pár zfilmovaných detektivek jsem viděla. Určitě toí není poslední knížka autorky, kterou jsem "zhltla".

27.09.2018 5 z 5

Centimetr od tvých rtů Centimetr od tvých rtů Jan Novák (p)

Zajímavé, ale znovu k ní nesáhnu. Příběh klouzal po povrchu, nedařilo se mi hlavního hrdinu vždy pochopit. Asi, že nejsem chlap...

27.09.2018 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Stoupající tendence. Erika už má uvěřitelné chování, je mi lidsky bližší. Trochu mi vadí, že už pomalu nenajdete krimi, kde není sériový vrah- přitom v běžném životě je jich jako šafránu....Ale knížka a příběh se mi líbil.

Temnější odstíny Švédska Temnější odstíny Švédska * antologie

Líbilo. Od každého trochu. Četla jsem ji dost dlouho, vždy po "kouskách" a nebylo to na škodu. Rozdílné spisovatelské styly jsem lépe strávila :-) Doporučuji.

28.08.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Líbilo, víc jak Dívka v ledu. Inspektorka se začíná chovat jako dospělá žena. V minulých dílech mi trochu vadila její touha po profesním vzestupu. Ale možná to tak v Anglii mají...

28.08.2018 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Ano, stoupající tendence knížek. Přečetla jsem "bichli" za dva dny a chci další!!!
Linna je mi stále bližší svou povahou, nekonvekčností a stylem. Těším se na pokračování.

28.08.2018 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Dobré počtení, letím pro další díl s Joonem. Každý příběh má jinou osu, ale to mám ráda. Napětí až do konce, krásný styl psaní. Klobouk doků před překladatelem!!!

15.07.2018 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

JO! Zatím hodnotím stoupající tendenci. Čtu jak o život. Mám všechny díly, už se těším na další díly. Moc dobrý příběh!

12.07.2018 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Opět nezklamalo! Kniha se mi líbila víc jak Hypnotizér, hlavně pro její reálnost - bohužel. Pro peníze jsou lidé schopni všeho - úplně všeho...
Pro mě zatím nejlepší knížka Keplera.

10.07.2018 5 z 5