Hana62 Hana62 komentáře u knih

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Bohužel, stále mě udivuje, co dokáže udělat člověk člověku... jsme nejhoršími predátory v celém vesmíru. Je mi smutno, i v kontextu války v Jugoslávii, Sýrii, Ukrajině a nevím, kde ještě všude jinde.

27.03.2022 4 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Mě kniha oslovila. Jiný pohled na vztahy a problémy kolem lásky. Některé pasáže zbytečně dlouhé, ale v zásadě nerušilo.

22.03.2022 4 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Za mě knížka má spád, zbytečně se nevyžívá v krutostech, nenásilně informuje o dobových reáliích, zvyklostech, mravech. Asi se časem vrátím k autorovi a něco dalšího si přečtu.

03.03.2022 5 z 5

Advokát Advokát Václav Láska

Kniha nezarmoutí ani nenadchne. Hlavní hrdina příliš dokonalý, pohybující se ve všudypřítomném korupčním chování, zločiny mezi špičkami politiků, policistů, advokátů... já jsem asi nenapravitelný optimista a věřím, že ve skutečnosti to tak hrozné není. Nebo tomu věřit chci.

02.03.2022 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

S menšími rozpaky. Vše předvídatelné, čitelné, bez překvapení. Ale dobrá oddechovka, s exkurzí do míst, kam bych ráda někdy jela.

21.02.2022 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Ale jo... po Nesbovi super oddych :-)

17.02.2022 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Dočteno!!! Po více jak ročním odhodlávání. Loni jsem plánovala číst ve "výzvě" jako příběh z vesnice, ale neodhodlala jsem se. Nyní musím konstatovat, že román patří k nejlepšímu, co Nesbo napsal. Že je psycholog asi všichni víme, ale je i básník, Mistr zkratky, zkušený "manipulátor" s našimi představami.... Stojí za to knihu vzít do ruky a nechat se unášet. Je to sice těžké čtení, které spolkne celého člověka, ale nastartuje ve čtenáři snahu pochopit, odpustit, předvídat, revidovat předešlé. Jděte do toho!!!

16.02.2022 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Těžké téma, zpracováno s puncem autentičnosti. Autorce se podařilo napsat román citlivě, s uvěřitelnými charaktery postav, s dostatečným prostorem pro představivost. I když, snad ani si nepředstavovat....

11.02.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Splnilo očekávání. Pohlazení po duši, občas slzy od smíchu, uznání a respekt nad Markovým postojem k životu. Škoda, že fejetonů nebylo víc....

01.02.2022 5 z 5

Všechno o mém otci Všechno o mém otci Hana Lasicová

Milé počtení. Konec byl čtivější. Na začátku mi trochu vadilo příliš osobní zpracování. Připadala jsem si jako na návštěvě u neznámých lidí...

30.01.2022 4 z 5

O lidech a lidech O lidech a lidech Milan Lasica

Čtení pro oddych. Laskavé pohlazení. Překlad úplně zbytečný, slovenština k Lasicovi patří.

30.01.2022 5 z 5

Purpurový ibišek Purpurový ibišek Chimamanda Ngozi Adichie

Pro mě úplně nová zkušenost. Díky výzvě jsem přečetla knihu, která mě dostala. Asi vyhledám další knihu od autorky. Vřele doporučuji těm, kteří chtějí nenásilně vstřebat jinou kulturu, zvyky, tradice a náboženství.

23.01.2022 5 z 5

Milý Bene Milý Bene Halina Pawlowská

Po dlouhé době opět něco od Haliny. Nezklamala. Laskavé, milé, pohodové. Já bych si nedokázala takto dělat legraci ze sebe.

04.01.2022 5 z 5

Jak naladit štěstí Jak naladit štěstí Agnès Martin-Lugand

Zatím za mě nejslabší román (chybí mi už jen jeden přečíst). Zbytečně se opakující situace, zdlouhavé pasáže, neuchopitelné myšlenkové pochody. Škoda, protože potenciál to mělo...

29.11.2021 2 z 5

Žena v bílém kimonu Žena v bílém kimonu Ana Johns

Hodně silný román. Líbilo se mi nechat se vtáhnout do příběhu plného, pro nás nepředstavitelných, tradic, společenských předsudků, kulturních bariér. Četla jsem něco málo o Japonsku, ale tento pohled byl pro mě téměř novým a nečekaným ve své syrovosti a pravdivosti. Každá společnost má "svá padesátá léta". Děkuji autorce za citlivé zpracování tohoto období, za poetičnost, která pomáhá přijmout tento nelehký příběh.

27.09.2021 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Úplně jiný kafe. Mě se knížka líbila. Nesbo umí psát uvěřitelně, poutavě a hlavně pokaždé jinak!!! 10 hvězdiček. Hana

20.09.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Dočteno, ale nevím, jak vydržím čekat na další díl. Trochu jsem měla problém navázat (předchozí díly jsem četla vždycky hned, když vyšly)..., ale něco jsem z paměti vykřesala.
Líbí se mi styl paní Stehlíkové, nechá nás pracovat s naší fantazií, a za to jsem moc ráda. Vřele doporučuji!!

13.07.2021 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

za mě dost dobré. Čte se to úplně samo... stojí za to číst všechny díly. Snad můžeme čekat pokračování?!

07.07.2021 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Za mě dost dobrý, jenom příště ubrat. Některé dějové linie byly překombinované. Ale určitě si přečtu další knihu, pokud bude...

02.06.2021 4 z 5

Anna v Summerside Anna v Summerside Lucy Maud Montgomery

Líbí se mi série pro svoji nenáročnost. Uklidním se, odpočinu. Trochu mi to připomíná dobu, kdy jsem četla Garbu a Málinku. A to už je let...

12.04.2021 3 z 5