Hana62 Hana62 komentáře u knih

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Jj, člověk si musí sáhnout do svědomí, jak to vlastně má. Taky jsem byla přesvědčena, že rasista rozhodně nejsem. Trochu křečovitě zakončeno usmíření, takhle by to asi nešlo, ale jinak opět Kim nezklamala.

28.10.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Konečně jsem se dostala ke třetímu dílu. Díky tomu, že jsem četla některé následující, věděla jsem, jak to dopadne. Ale vůbec to nevadí, super jízda. Doporučuji!!!

25.10.2022 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Zasmála jsem se, jak dlouho ne. Na začátku sice "přehršle" hlášek, ale postupem lépe dávkované. Předchozí díl to ovšem nepředčilo. Chtělo by to pokračování.

25.10.2022 5 z 5

Dokud mě nenajdou Dokud mě nenajdou Jo Jakeman

Začátek trochu rozvleklý, konec příliš zběsilý. Ale jinak dobrý. Uvidím, zda něco dalšího od autorky přelouskám. Není to úplně můj šálek kávy. Dám tomu čas.

15.10.2022 3 z 5

Babinec Babinec Karin Krausová

Dost jsem se nasmála. Jako oddechovka mezi trihlery super. Stránek tak akorát, možnost domyslet další děj, možná ještě seženu něco od autorky.

10.10.2022 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Zápletka je trochu přitažená za vlasy. Ale napětí, spád, překvapení a nečekané rozuzlení tam bylo. Určitě budu shánět další díly.

09.10.2022 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Dost dobré. Čtu, co zrovna je k mání v knihovně. Trochu na přeskáčku, ale nevadí. Kim je báječná, i když někdy nevím, že by takto mohla léta fungovat...Ale já naštěstí nemám její minulost za sebou. Určitě přečtu celou sérii.

09.10.2022 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Dotčeno. Trochu jiné, ale napětí, úzkost, strach a naděje na dobrý konec vás neopustí celou dobu. Jdu na další díl.

04.10.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Jen jsem dočetla druhý, pouštím se do čtvrté. V knihovně bohužel třetí je vypůjčený. Nevadí, dočtu později. To mě nejvíc baví, že jdou číst na přeskáčku. Za mě hodně dobré.

04.10.2022 5 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Nesbo nezklamal. HH to sice není, ale napětí nechybí, adrenalin stříká z každé stránky. Mám ráda kratší povídky, lépe se od knížky odchází do práce:-)
Lituji, že jsem nemohla jet do Prahy na autogramiádu. Snad někdy příště.

26.09.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Prima protipól k detektivkám. Vím, jak to skončí, předpokládám děj, zápletky, žádné nemilé překvapení. Oddych, proti nečekaným závěrům, napětí, obavám, někdy i nepříjemnému "prozření". Ale už se těším na Nesba.

18.09.2022 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Dluh z mládí splněn. Překvapivě snadné, milé, laskavé čtení. Určitě je lepší knihu číst až v druhé polovině života. Více toho pochopíš.

04.09.2022 5 z 5

Jakub a jeho pán Jakub a jeho pán Milan Kundera

No, po pravdě řečeno nevím. Vzala jsem ji na milost kvůli čtenářské výzvě, ale není to můj šálek kávy.

03.09.2022 2 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Po 40 letech jsem se ke knize vrátila. V době studií jsem přečetla všechny autorovy knihy. Jsem ráda, že díky výzvě promluvila znovu skvělá kniha. Všechny postavy chytnou čtenáře za srdce. Je mi teskno, smutno, do pláče. Ale to je u Remarqua vždy.

01.09.2022 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

100%. Dostala jsem poslední díl k narozeninám a Kim mě úplně dostala. Rozhodně chci přečíst celou sérii. Má to napětí, spád srozumitelné zápletky. Super.

30.08.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Za mě skvělý literární počin. Čtivý román, který nutil dohledávat další informace, které průměrnému čtenáři chybí... Bylo mi chvílemi hodně smutno. Náš národ má těžkou historii. Nikdo z našich sousedů nemá tolik krve na rukou. Ani se nedivím, že jsme ateistickým národem. K naší škodě.

24.08.2022 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Jodi P.se pomalu stává "mojí autorkou". Zatím 3. kniha, ale určitě ne poslední. Líbí se mi její snaha najít a vykreslit pravdivě a uvěřitelně charakter postav. Přiblížit myšlenkové pochody, nebát se citlivých témat, odborných pasáží, skrytých "předsudků". Doporučuji!

09.08.2022 5 z 5

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Trochu zklamání, od Haliny vždy něco vtipného, nečekaného, optimistického. Tentokrát vaření z vody...

01.08.2022 3 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Skvělá oddechovka. Vše očekávané, ale milé. Pokud nečekáte nic duchaplného, s chutí do toho.

25.07.2022 3 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Knihu jsem dostala jako dárek. Kim si mě ihned získala. Už sháním první díly. V knihovně jsou některé dostupné, ale první díl série je vypůjčený. Co se dá dělat, musím vydržet...

19.07.2022 5 z 5