Hana62 Hana62 komentáře u knih

Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Tomáš Etzler

Nepředstavitelné zážitky, syrové příběhy, vlastní sebereflexe, letité zkušenosti a v neposlední řadě silné charisma T. Etzlera, to je charakteristika jeho knih. Film jsem zatím neviděla, pokusím se jej najít.
Vřele doporučuji všem, co chtějí pochopit Čínu, ale je to pro silnější náturu. Stejně jako Špitálníková.

24.04.2024 5 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Kniha se mi líbila, trochu mi vyvolávala některé pasáže z Šikmého kostela.
Co mi vadilo, byly vize vyvolávané mateřídouškou. Vím, že na tom byl příběh postavený, ale návraty do minulosti bych uvítala napsané jinak.
Kvituji snahu přiblížit Těšínsko a jeho problematickou minulost.

21.04.2024 4 z 5

Úplně jiný příběh Úplně jiný příběh Håkan Nesser

Po delší odmlce jsem se vrátila k této sérii. Už jsem úplně zapomněla, o co šlo v prvním díle. Vůbec to nevadí. Autorův styl psaní mi sedí, sérii s VV jsem přečetla celou. Líbí se mi otevřený konec, nevysvětlené některé momenty, jo další díl potřebuji!

19.04.2024 5 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Julie Caplin

Překvapení, úplnou náhodou jsem právě dočetla Pozdrav z Itálie. A znovu se setkala s hlavními hrdiny. Zase oddechovka, krásné místo děje, trochu krkolomná zápletka. Ale mám ráda občas dočíst na konci "a žili šťastně až do smrti:-)"

15.04.2024 2 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Přesně, jak bylo psáno na obálce. Ideální čtení do vlaku. Přečteno Ostrava-Praha. Nic neočekáváno, oddychovka s předvídatelným koncem.

14.04.2024 2 z 5

Noc, kdy zemřela Noc, kdy zemřela Jenny Blackhurst

Čekala jsem to, ale dočetla jsem do konce. Úplně marné to nebylo, i když zápletka byla vykonstruovaná na mě moc křečovitě.

10.04.2024 3 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Angela nezklamala. Další díl, zase z jiného soudku. Sice dost drsné, skoro Nesbo...
Naděje na další díl!!
Líbí se mi povahový posun Kim, začíná být docela snesitelná.

07.04.2024 5 z 5

Cukrárna U Šilhavého Jima Cukrárna U Šilhavého Jima Marek Toman

Jako pohlazení po duši. Určitě doporučuji teenagerům, mohlo by je to oslovit. Ale v mém věku to dává přidanou hodnotu... najdeme si v tom všichni něco pro sebe.

05.04.2024 5 z 5

Ke čtení jsem se chystala 2 roky. Měla jsem ji už loni v ČV. Nečetla se lehce, ale po Špitálníkové a jejích knihách o Severní Korei, mě už nic nepřekvapilo.
Autor píše poutavě, nemá problém být autentický, má zdravé sebevědomí. Určitě přečtu 2. díl.

02.04.2024 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Jasně, od 23 str.jsem věděla, jak to dopadne, ale u takové knížky to očekávám. Přesně mi padla do noty. Něco nenáročného, romantického, nic neřešící. A kafe!

24.03.2024 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Pro mě naprosto strhující. O letectví nic nevím, v letadle jsem neseděla, pokud se nepočítá vyhlídkový let čtyř osob, pár desítek metrů nad zemí...
Knihu jsem přečetla za den, manžel se těší, že si ji také přečte.
Dobře kladené otázky, zajímavé třídění kapitol, fotky, to vše dává knížce punc výjimečnosti. Doporučuji i technickým antitalentům.

21.03.2024 5 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Poněkud překombinované, nějaké úchylky mají skoro všichni. Závěr opět otevírá "nesmrtelnost" sériových vrahů...jako by to nestačilo u Keplera, Nesba, Larssona.

19.03.2024 4 z 5

Když se osud nemazlí Když se osud nemazlí Robert Rohál

Nic od toho nečekejte. Trochu více informací, než poskytuje Wikipedia.

11.03.2024 1 z 5

Země Země Marek Epstein

Nádherná kniha. Silná, emotivní, bez zbytečného patosu, chytne za srdce. Jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou. Nesmíme zapomínat na hrůzné dějiny naší země. Pamětníci odcházejí, ale jejich příběhy nám dávají možnost nahlédnout do jejich těžkých životních peripetií. Vřele doporučuji.

11.03.2024 5 z 5

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

Není to úplně můj šálek kávy, ale přečteno přes víkend. Mělo to spád, překvapení, napětí, romantiku, padouchy i klaďáky:-)
Je poznat, co autor studoval.

04.03.2024 3 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Četlo se samo. Spád, střídání pohledů jednotlivých postav, nelehké téma dělá z knihy poutavý příběh. Trochu mi neseděla Berucha, na uváděný věk se vůbec nechovala. Ani pokud by situací v rodině předčasně dospěla. A dost mě děsí, co se dá za peníze koupit...

29.02.2024 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Poeticky zpracovaný příběh z těžké doby Druhé světové války. Plný krutosti, ale také vzdoru, odhodlání, naděje a lásky. Za slzy prolité za zmařené životy se nestydím. A jsem šťastná, že se toto netýká nikoho z mé blízké rodiny...

26.02.2024 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Laskavý humor, hluboké myšlenky, neotřelé fráze, konec bez patosu. Moc se mi knížka líbila, vřele doporučuji.

23.02.2024 5 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Dočteno!!! Mám rozečteno více sérií, ale na Corma se vždycky těším moc. Díky e-knize nenadávám na tíhu knihy, ale trochu jsem se ztrácela v postavách na chatu. Bylo jich moc, prolínání se skutečnými postavami, přezdívkami, to bylo dost náročné. Souhlasím, že natahování vztahu X nevztahu hlavních protagonistů mi leze na nervy...
Ale na další díl se těším.

21.02.2024 5 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Kratičký příběh z vánoční Prahy mě potěšil. Reálie byly popsány přitažlivě, hned bych se tam rozjela. Autorku mám ráda pro romantické, nenáročné romány. Povídku jsem čekala delší... nevadí, příště si to vynahradím.

13.02.2024 3 z 5