Hana62 Hana62 komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Přečteno jen díky ČV. Kniha mě mile překvapila. Toto téma bylo pro mě zcela nové, ale přiznám se, že další vyhledávat nebudu.

27.07.2023 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Těžké téma, ještě těžší v souvislosti s válkou na Ukrajině. Člověk nepochopí, co se dá vymyslet za zrůdnosti proti lidem jiné víry, národnosti, přesvědčení...

20.07.2023 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Tato řada se mi líbí víc, než s Erikou. Postavy mají lépe propracované charaktery, zápletky jsou uvěřitelné, děj slušně postupuje. Ale už chci normální detektivku. Sériové vraždy se mi už přejídají.

30.06.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Vždycky, když se dívám na Lásku přes internet, slibuji si, že si konečně přečtu Pýcha a předsudek. Díky výzvě splněno. Chvílemi jsem knihu odkládala jako Tom H., ale dočetla jsem s pochopením. Doba, ve které autorka žila, je skvělé vykreslena, ironie podtrhuje šílené přetvařování, charakter hlavních postav úžasně popsán. Jsem ráda, že jsem se narodila ve 20. století...

20.06.2023 5 z 5

Modrý déšť Modrý déšť Stanislav Rudolf

Přečteno po 45 letech podruhé. Jj v pubertě to byly jiné "grády":-)
Spisovatel mladých, nic víc asi nebudu vymýšlet.

20.06.2023 5 z 5

Camille Camille Pierre Lemaitre

První setkání s autorem. Trochu mi vadil styl vyprávění. Asi další knihy nebudu shánět.

02.06.2023 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Trochu mě mrzí, že téměř všechny detektivní romány zpracovávají sériové vraždy. Nejde psát "pouze" o jednotlivých vraždách? Jako by to nestačilo... Musí to být šokující? Škoda.

28.05.2023 3 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Tak nevím, HH stárne jako my všichni, ale v tomto díle mi to vadilo. Co mi však vadilo více, absence překladu anglických dialogů, kterých bylo fakt dost. Ne všichni čtenáři ovládají angličtinu a na vyhledávání překladu na Google jsem rezignovala po třetině knihy. Jinak souhlasím, že to bylo překombinované, místy těžko uvěřitelné. Uvidíme, zda autor bude pokračovat a nebude vařit z vody. Nová série by neuškodila.

13.05.2023 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Četla jsem znovu, ale víc jak jeden díl nedám. Umělý, pro efekt psaný román, prý podle skutečnosti. Tomu nevěřím.

09.05.2023 2 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Trochu zklamání. Zase Jurek, už to chce změnu. Vůbec by mi nevadila detektivka s jednou vraždou a méně brutality.

29.04.2023 4 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

No,co vím určitě, další díly číst nebudu. Prý to mělo být nevšedně humorné, čtivé a bůhví co ještě. Za mě dočteno jenom proto, že knížky neodkládám.

06.04.2023 2 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Slabší... Konec překombinovaný, neuvěřitelný a zbytečný. Šlo to využít líp, nápad nebyl špatný, ale bohužel potenciál zůstal nevyužit.

26.02.2023 2 z 5

Šelma Šelma František Šmehlík

Trochu mě mrzí, že autor musel kopírovat dnešní trend: asocialní vyšetřovatelka v hlavní roli... Jinak dobrý, zajímavé zápletky, rozuzlení, vykreslení postav. Asi další díl si přečtu. Ale "Jeleni" se mi líbili víc.

22.02.2023 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Přečteno jedním dechem. Výborně zpracované téma pomsty. Všichni měli uvěřitelné pohnutky. Skvěle popsané postavy, jejich charaktery, napětí do konce. 1***

22.11.2022 5 z 5

Park ozvěn Park ozvěn Michael Connelly

Na mě moc překombinované. Některé zápletky chtěly víc propracovat, některé postavy neuvěřitelné, za mě jeden díl stačil.

07.11.2022 3 z 5

Pojď, dáme sbohem žízni Pojď, dáme sbohem žízni Eliška Horelová

No potěš koště, vrátilo se mi období mladí a normalizace. Socialismus stříká z každé stránky. No nic, asi zkusím najít knihovnu...

03.11.2022 1 z 5

Pojď, dáme sbohem žízni Pojď, dáme sbohem žízni Eliška Horelová

Jsem v lázních, vše dotčeno. Spolubydlící mi tuto knihu půjčila. Uvidíme...

02.11.2022 1 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Zase jiné pozadí vražd. Kde na to autorka chodí? Palec nahoru, především za to, že vždy je to uvěřitelné, propracované, občas čtenáři nepříliš známé skutečnosti vysvětleny. Dobrý!!! Už mi zbývá dočíst 2 díly ze série...

02.11.2022 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Další. Bohužel jsem v knihovně nesehnala předchozí díl. Tentokrát to bylo na škodu. Po celou dobu se k němu vraceli, a tak vím, nejen o čem bude a jak skončí, ale i další podrobnosti. Znovu říkám, bohužel. Jinak to ale nemělo chybu.

31.10.2022 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Smutno, to je hlavní pocit, který mám po dočtení. Koncentrace zla, vypočítavosti, chamtivosti, bezohlednosti, bylo to i na mě moc. Ale sérii dočtu.

29.10.2022 5 z 5