Podzemní říše

Podzemní říše https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1091/bmid_podzemni-rise-3Ij-1091.jpg 4 325 47

Kdo by nepocítil mrazení v zádech při představě, že se ztratil v trvalé temnotě, ve které může na každém kroku čekat smrt nebo zranění? Kde vás cosi stopuje podle pachu vydávaného vlastním strachem? Slyšíte, jak za vámi něco dýchá, slyšíte skřípot čelistí. Co uděláte?

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , BB art

Subterranean , 1999

roso.mak
05.03.2024 1 z 5

(SPOILER) Bože, to byla ale blbost.

Nemyslím to "ztracené" podzemní město, ani tu telepatii. To k žánru patří. Strašně nesnáším, když jsou hrdinové blbí. Považte. Máme nepřítele oblbnutého prášky natolik, že mu dokážeme sebrat věci a vyplížit se ven. Co vám sakra brání majznout ho po palici?

A ti paragáni snášející se nakonec? Na to autor trošičku pozapomněl, že jeskyně mívají strop. Nebo se snad spustili šachtou výtahu a pak se k tomu stropu odlevitovali, aby pak mohli mít efektní ántreé? A to ani nemluvím, že na jeskyňářskou VIP výpravu si vyberete logicky bioložku s klaustrofobií, protože drama musí bejt. Fuj.

Hana62
04.03.2024 3 z 5

Není to úplně můj šálek kávy, ale přečteno přes víkend. Mělo to spád, překvapení, napětí, romantiku, padouchy i klaďáky:-)
Je poznat, co autor studoval.

denib
26.02.2024 4 z 5

Dobrodružství, spousta akce a napětí, prapodivní tvorové, záhady, romantická linka taky nesmí chybět... prostě Rollins :-) Pro mě dobré počtení a musím říct, že mě autor baví pořád víc. Prostředí jeskyní bez denního světla a spousta úzkých chodeb vytváří dokonalou atmosféru. Fantazie opět jednou běžela na plné obrátky a tak to mám ráda. Proto ohledně obyvatel podzemí odpouštím i silnou nereálnost, která asi k Rollinsovi patří taky :-)

coquus
22.02.2024 3 z 5

Dobrodružný příběh, v němž děj jenom letí a dlužno přiznat, že až do finiše neztrácí tempo. Přesto to na mně celé působilo poněkud prvoplánově, žádná z postav se nestala mým oblíbencem, jemuž bych držel palce. Od začátku bylo více méně jasné, jak to aspoň s těmi hlavními skončí. Kdo však hledá oddechové čtení, nebude zklamaný.

m2056
02.09.2023 3 z 5

Kniha se čte dobře jen to ještě není ono co by si člověk přál od čtení.

ArwenAragorn
29.01.2023 3 z 5

60%
Jason nečekal. Vyrazil kupředu.
"Vrať se!" zavolala na něj Linda.
Nedbal na ni a popadl detonátor jen o zlomek vteřiny předtím, než na to samé místo dopadla Chálidova ruka. Chálid zaklel a z úst mu odlétla krvavá pěna. Jason ustoupil dozadu.
"Dej mi to, chlapče!"
"Ne." Jason ustoupil o další krok tak, aby na něj Chálid nedosáhl. "Tak zemři." Chálid pozvedl druhou ruku, ve které pořád ještě držel pistoli. Vystřelil z bezprostřední blízkosti.
__________________________________________________________________________________________________________________
Moje první knížka od autora. Dobrodružný fantastický příběh, který se odehrává hluboko v podzemí. Skupina badatelů a vojáků netuší, na jaké hrůzy tady může narazit. Postavy jsou pěkně vykresleny, brzy si některé z nich oblíbíte. Jenom mně připadalo, že po půlce knihy v části, kde se naši známí setkávají s tvory něco mezi pračlověkem a zvířaty, se děj občas trochu táhl.
Doporučuji.

Calinda
02.12.2022 4 z 5

Četla jsem již dávno, byla to má první kniha tohoto žánru a pamatuji si, že mě nadchla.

anibeni
02.10.2022 5 z 5

Správně tajuplná kniha o skupince badatelů, neznámé říši a nečekanému zvratu..... tematicky to bylo dosti podobné Amazonii, ale to mi nijak nevadilo.. naopak - i přesto mě to vtáhlo do děje tak, že jsem nechtěla přestat číst..

Arev122
26.09.2022 3 z 5

Sice zajímavé místo děje románu, ale občas se mi příběh jevil jako příliš nepravděpodobný, jako by zplácaný z několika příběhů.

Criosphinxx
06.08.2022 5 z 5

Mé první setkání s Rollinsem a rozhodně né poslední!
Jestli tohle byla první kniha, kterou napsal, tak jsem zvědavý na ty další.

Příběh nabušen akcí, napětím, láskou, skvělými postavy a nápady na různé přírodní anomálie.

Kdybych to měl shrnout jednoduše…
…Lara Croft smíchaná se Ztraceným světem!

Upozornění! Pokud trpíte klaustrofobií, tak se tomuhle radši vyhněte:D

bcmike
06.01.2022 5 z 5

Velmi napínavá a zajímavá kniha, která vás udrží v akci po celou dobu čtení. Přesně tento typ knih mám rád, protože se u nich člověk nenudí a nemusí číst desítky stránek o ničem. Už je to má asi 4. kniha od tohoto autora a nemohu se dočkat další. Autor píše ve svých knihách o věcech, které jsou reálné a klidně by se mohli stát.

bekule
25.01.2021 5 z 5

5,5
Těžce klaustrofobní napínavé čtivo odehrávající se hluboko v podzemí, dost často v úzkých červích dírách. Další skvělá dobrodružná kniha od Rollinse, ještě lepší než Amazonie. Opět to má vše co tento žánr má mít, napětí, nebezpečí,lásku, těžká zranění i několik úmrtí, tajemné zlo, strastiplnou cestu, záporáka i kladné hrdiny mnohdy nečekané. Neustále flirtující Ben mě bavil, i ten nápad s jinou verzí evolučního vývoje, škoda že nebyl zmíněn další osud původních obyvatel podzemí.
V 2021/18

CharlesWard
28.10.2020 1 z 5

Místy mi to připomínalo nepodařenou Písečnou bouři.

ujunka
05.07.2020 5 z 5

Kniha super, hned jsem se začetla, napínavé, doporučuji :-)

Renna1
08.06.2020 5 z 5

Parádní :)

cca
24.02.2020 4 z 5

Myslím že Rollins naplnil očekávání. Tohle je moje druhá kniha od něj. Jako první jsem četla Amazonii a obě jsou si dost podobné. Skupina se vydá na tajemné místo, kde objeví dosud neznámé živočišné a rostlinné druhy, z nichž ne všechny mají přátelský charakter. Aby toho nebylo málo, ve skupině se objeví zrádce. Je to dobrodružná kniha plná akce, která pobaví, ale žádné veledílo plné hlubokých myšlenek. Ideální oddechová knížka.

JulianaH.
05.11.2019 4 z 5

Hodnocení dávám za své dvanáctileté já, které kniha strašlivě bavila. Opravdu jsem do ní byla „zažraná", oblibovala jsem si postavy (Egypťana a starého černocha – jména si bohužel nepamatuji) a Rollinsův humor mi připadal vtipný. Jediné, co mi vadilo, byla erotika. Přiznejme si, že ve většině knih je to jen lacině atraktivní vata. Děj by dával smysl i bez ochmatávání, ne?

Moje obliba Rollinse se zlomila někdy kolem čtrnáctého roku. Tehdy už jsem nebyla schopná dočíst Mapu z kostí, protože mi připadala jako naprostá blbost. Nebylo by ale fér vidět román svýma dnešníma očima. Jako u staršího dítěte u mě prostě zabodoval, a tečka.

Simona838
13.07.2019 5 z 5

Strasidelna cesta za dobrodruzstvim. Napinave, zajimave.

frantisek8863
23.06.2019 4 z 5

Kniha mi byla doporučena a vytvořil jsem si z přebalu knihy vlastní mylný názor o ději. Kniha dobře začala, víceméně mě potěšila, místy byla předvídatelná a někdy jsem kroutil hlavou nad tím kudy a jakou cestou se autorova fantazie ubírala. Zajímavé pojetí o podzemní civilizaci, dalo se to dobře číst, takže se jistě podívám po dalších příbězích.

francouz
29.07.2018 3 z 5

No musím říci, že jsem od tohoto autora, který umí velmi dobře akční a detektivní zápletku, čekal něco jiného.
Tato knížka, kde již od prvného okamžiku, bylo jasné jak hlavní hrdinové skončí, byla pro mě zklamáním.
To co se začalo dít pod povrchem, bylo něco, čemu se nedalo uvěřit, a přišlo mě jako by chtěl autor napodobit několik historických velikánů dohromady. Zápletka, které se opravdu nedalo uvěřit, byla velmi slabým odvarem například Verneovek, kde se napětí a uvěřitelnost spojovala, tady se rozdělovala a vzniklo něco, co prostě dohromady úplně, jak říkají angličané, nelepilo...