Podzemní říše

Podzemní říše https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1091/bmid_podzemni-rise-3Ij-1091.jpg 4 325 325

Kdo by nepocítil mrazení v zádech při představě, že se ztratil v trvalé temnotě, ve které může na každém kroku čekat smrt nebo zranění? Kde vás cosi stopuje podle pachu vydávaného vlastním strachem? Slyšíte, jak za vámi něco dýchá, slyšíte skřípot čelistí. Co uděláte?

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , BB art

Subterranean , 1999

bela
13.11.2017

Jako první jsem četla Amazonii, kterou mi dcera půjčila v knihovně. To je tak pět let.
Od té doby jsem od autora přečetla skoro všechno, co napsal. Dokonce jsem si několik knih pořídila i do své knihovny. Jeho psaní je svižné, čtivé a napínavé. Zatím mne žádná z jeho knih nenudila.

Josífka
19.06.2017

Jako první knihu od tohoto autora jsem četla Písečnou bouři, kterou jsem dostala
od syna, od té doby jsem přečetla asi všechno co napsal, Podzemní říši minimálně 2x,
ale jen půjčenou, sehnat se nedá. Rozhodně mě nezklamala. A kdo si přečte Šestý
zánik, setká se opět s Jasonem.

danny_21
02.06.2017 3 z 5

Druhé setkání s Rollinsem dopadlo docela zklamáním. Sice je to prvotina, ale po velmi slušné Amazonii, je Podzemní říše je v podstatě jejím slabším vývarem u kterého jsem měl pocit, jako by si autor zahrál na Babicu a našvihal do kotlíku všechny dobré nápady od Verna počínaje a u Crichtona konče. Doufám, že šablona neznámých genetických druhů a jejich konfrontace s dobrodruhy v exotických místech není to jediné, co má Rollins v rukávu - 50%

petym
09.02.2017 2 z 5

Druha kniha od autora. Prvni Amazonie a ta byla super. Tato kniha ze začátku dobrý, jak byly v jeskyni a lovili je ty ještěři, atmosfera... ale potom velké zklamání. Zbytečné protahování děje. Přeskakoval jsem a hledal kdy bude zase akce v jeskyni. A to jsem se tak na tuto knihu těšil. No neva ,tak jdeme na další.

HáTa94
22.11.2016 5 z 5

Podzemní říše byla první knihou, kterou jsem od Rollinse četla. Než jsem se rozhoupala a pustila se do čtení jeho knih, tak to chvíli trvalo, protože mě nikdy tento typ knih nebavil. Po přečtení Podzemní říše jsem zcela změnila názor. Zhltla jsem ji během dvou dnů, kdy jsem se od ní nemohla odtrhnout. Za mě dostává plný počet bodů.

Aredhelka
02.08.2016 5 z 5

Podzemní říši jsem popravdě musela číst 2x, abych jí přišla na kloub. Řekla bych, že námět tohoto dílu se trochu liší od jiných námětů Rollinsových knih. Kniha je tajemná a chvílemi rozhodně děsívá, je napínavá a velmi originální. Rollins zde dokáže spojit něco, co by mne nikdy spojit nenapadlo.

bukiet
10.07.2016 4 z 5

Příjemné dobrodružné čtivo haggardovského stylu a moderního střihu. Na léto jako dělané.

Elea
19.06.2016 4 z 5

Rollinsova první kniha, přesto zajímavá, děj má spád a místy trochu mrazí.

lucievach
04.05.2016 4 z 5

James Rollins je můj oblíbený autor, a i ted nemůžu hodnotit jinak než kladně. taková krvavá cesta do středu země ;) Co mě ale u podobných dobrodružných, chcete-li thrilleru, stále překvapuje, je to, jak hlavní hrdinové, po fyzické stránce malem zabití, minimálně však dobití, 20hodin denne je chce něco zabít (pokud budeme milosrdní a ať si čtyři hodky pospi), vidí kolem sebe jen masakr mrtvých těl svych druhu a stejně maji ještě sílu, chuť a náladu na sex :)) . já si nemůžu pomoct, mě by to dorazilo. :))

Briv
21.04.2016 5 z 5

Tak tady má duše archeologa opravdu zajásala. Děj mě k sobě vtáhl téměř okamžitě a pak už jsem se nemohla odtrhnout. Byla jsem stejně nadšena s vědci, kteří postupně objevovali pro ně dávno vyhynulé organismy, některé tedy docela velké a až příliš živé:). Konec sice "trošku" přehnaný, ale nevadilo mi to... Určitě se brzy pustím do další knihy a doporučuji!

Marek Zima
10.04.2016 4 z 5

super příběh s obrovským potenciálem, který bohužel nebyl zcela využit

coffeelover2
13.02.2016 3 z 5

Skvělá kniha, moc se mi líbí jak autor krásně vykreslil všechny detaily podzemní říše. Akorát s hlavními postavami jsem příliš nenavázala vztah. Ale příběh zajímavý, kniha čtivá a určitě jedna z těch oblíbených.

BukaJ
26.04.2015 5 z 5

Po dočtení posledních slov této knihy ve mně vzplál mráz. Jsem zcela nalazen na oněch dobrodružných vlnách tohoto spisovatele. Vždy se z knih mistra Rollinse dozvím něco nového a velmi zajímavého. A byť jsou jeho díla založena především na bázi fiktivních románů, vždy je podá náležitě vědecky a tak, že není zcela vyloučeno, že by se tyto příběhy nemohly odehrávat přímo mezi námi, nad námi, či pod námi.

lampernaqui
24.11.2014 3 z 5

Podzemní říše nepatří podle mého mezi Rollinsovi nejlepší knihy. Holt je to prvotina, musí se s tím počítat. Šablonu má stejnou jako jeho pozdější knihy, jen s tím rozdílem, že tady kniha s druhou polovinou a velkým objevem hodně ztrácí. Nebudu snad moc spoilerovat, když řeknu, že Rollins potkal K. Zemana a Vernea a něco splácali dohromady. Určitě má tento autor mnohem lepší knihy.

JoH
23.05.2014 4 z 5

ze začátku jsem se nemohl začíst,děj se odehrává 3 km pod zemí a mně nebylo jasný čím mně zaujme,ale pak se to rozjelo jako všechny jeho knížky,plno napětí

Lothorien
13.04.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem :)

jarkamet
24.03.2014 5 z 5

Výborná kniha, hned od začátku mě chytla a nepustila až na konci.

čef
30.12.2013 4 z 5

V souvislosti s touto knihou mne napadá srovnání s dnes již tzv. kultovním filmem Cesta do pravěku. Stejné téma poznávání jiné ekologické situace, napínavý, fantazijní děj, a vesměs, až na jednoho zloducha, kladní hrdinové. Rozdíly jsou zde ovšem také - doba a technika pokročila - např. chlapci v pravěku takové hračky jako Jason neměli, ale největší rozdíl je zde v mimosmyslovém vnímání, které Zeman ve svém filmu nepotřeboval. Bohudík v tomto románu to vzhledem k ostatním okolnostem nepůsobí nijak rušivě a kdo akceptuje rozvinutý život 3 km pod zemí, přijme už i toto. Dobré čtení pro ty, kteří se nebojí snít o tom, co by snad mohlo být.

Patapuf
26.10.2013 4 z 5

sem nadšen.... parádní čtení.... od pana Rolinse jako vždy....

benda02
14.09.2013 4 z 5

Velmi obsahlý děj, který je detailně sepsán a člověk si tak snadno představí, co přesně autor má na mysli. Přesto má pro mě jednu chybu, celou dobu dopodrobna vyprávý den po dnu, až dojde k tomu, že X dní přeskočí, protože se nic nedělo a zase se dopodrobna rozepíše, to pro něho není obvyklé, protože jeho knihy jsou psané den po dni a tohle mě trochu vadilo. Jinak zas a znovu super kniha od tohoto autora.