Podzemní říše

Podzemní říše https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1091/bmid_podzemni-rise-3Ij-1091.jpg 4 325 325

Kdo by nepocítil mrazení v zádech při představě, že se ztratil v trvalé temnotě, ve které může na každém kroku čekat smrt nebo zranění? Kde vás cosi stopuje podle pachu vydávaného vlastním strachem? Slyšíte, jak za vámi něco dýchá, slyšíte skřípot čelistí. Co uděláte?

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , BB art

Subterranean , 1999

Hespik
27.08.2013 5 z 5

Napínavá, tajuplná a člověka strhne k tomu, aby od ní neodešel, dokud ji nedočte

Byra
30.10.2012 5 z 5

Jako první jsem od Rollinse četla tuto knížku. ani jsem nedýchala, fandila jsem expedici. Knížku jsem přečetla najednou. Velmi zajímavě zvolené prostředí děje

Salinka
25.06.2012 5 z 5

Nemohu si pomoct, ale mě kniha nadchla! Četla se velmi dobře a po dlouhé době jsem nějakou knihu přečetla během pár dní a dávala jsem jí přednost před TV nebo čímkoliv jiným :-) Od autora jsem jako první četla Amazonii, pak Pohřbeno v hlubinách a všechny tři knihy mi přijdou úžasné. Těžko říct, která více...všechny jsou si v něčem dost podobné, ale opravdu miluji tenhle žánr, takže jsem plně spokojená, každá kniha je jiná a přesto stejná. Já ji doporučuji!

Liwilterhage
12.02.2012 2 z 5

Byla jsem skutečně zvědavá na tohoto autora a jeho tvorbu, neboť mi byl vřele doporučen. Možná jsem udělala chybu, když jsem sáhla po jeho první knize. Musím konstatovat, že mě více kniha zklamala než nadchla a moc se mi nechce do četby dalších jeho knih. Mám ráda, pokud mě kniha nutí číst dál a dál a nemohu se od ní pomalu ani odtrhnout.Bohužel u této knihy, jsem si nebyla jista, jestli ji vůbec dočtu. Děj mi nepřipadal moc originální, již dříve jsem se setkala s podobným dějem, který se lišil jen v odlišném prostředí a jiném pojmenování osob a příšer. Také mi zde chyběla větší charakteristika osobností hlavních hrdinů a více propracovanější konec s nějakým překvapením.

peklo
17.10.2011 3 z 5

Kniha se rozjíždí celkem pozvolně, chytla mě až od 110 stránky, pak se už čte skoro jedním dechem. Stejnou stavbu příběhu a hodně podobný motiv Rolins použil i ve své další knize Amazonie (kterou jsem četl úplně jako první od tohoto autora) a bohužel v Podzemní říši zatím ještě Rolins není tak vyzrálý vypravěč jako tomu už je v Amazonii. Je to prostě prvotina, ale v žádném případě není špatná.

Combat
27.03.2011 3 z 5

Čekal jsem něco jiného. Ze začátku se to tvářilo jako atmosférický horor odehrávající se v podzemním labyrintu, ale od určitého momentu se to zvrhlo spíše v dobrodružný žánr a tím pádem z mého hlediska ztratilo na zajímavosti. Nicméně slušný nadprůměr.

derminator
20.03.2011 4 z 5

Rollinsovo debutovka ale je to též jako všechny jeho knihy výborná, ale spíše se hodí pro fanoušky knih typu Verne dávám 70%.