Hana62 Hana62 komentáře u knih

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

K narozeninám jsem dostala knížku Stalker. Po jejím přečtení jsem okamžitě sehnala všechny díly s Joonem. Výborně psané detektivky - dávkované napění, napínavé osobní příběhy hlavních hrdinů, pochopitelné pohnutky hlavních osob. Moc se mi líbilo - vřele doporučuji!

09.07.2018 5 z 5

Věčná dobrodružství kapitána Školky Věčná dobrodružství kapitána Školky Robert Fulghum

Nezklamalo. Jako vždy mám pocit, že jsem část života prožila s autorem. Je mi blízký humorem, pohledem na svět, lidi a vůbec věci, které nás obklopují. Jeho chápající pohled na život (i smrt) mi dodává optimismus a chuť do života. Skvělé!!!

20.06.2018 5 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Docela jsem se musela prokousávat. Nebylo to strhující dobrodružství, ale zajímavý pohled na možnou historii. Obdivuji aktéry, že šli do takového podniku a že to přežili!

20.06.2018 3 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Jako studentka jsem chtěla "něco" od Remarqua. V knihovně ale měli jen Jiskru života. Na to, že to byly moje první kniha autora, mě autor chytil za srdce. Do roka jsem přečetla všechny jeho knihy - i méně známé. Silné příběhy, humor i v hraničních situacích, přátelství, láska - nic tam nechybí. I po letech mají tyto knihy co říct.

18.06.2018 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Návrat ke knížce mého mládí... Zase jsem se smála, až jsem slzela. Pohled autorky na život je mi blízký, ráda bych uměla, jako ona, vše v humor obrátit. Škoda, že to už leckomu nic neříká.

18.06.2018 5 z 5

Sněhurka jablka nebaští Sněhurka jablka nebaští Petra Stehlíková

Dobrý, sice to není úplně můj styl, ale vtipná oddychovka. Malinko mi vadilo "točení v kruhu" zajetých představ, starých křivd, předsudků. Ale jako nenáročnou, veselou knížku vřele doporučuji.

13.06.2018 4 z 5

Číňan nikdy nelže Číňan nikdy nelže Frédéric Lenormand

Miluji příběhy soudce Ti, ale zklamání, to je nejsilnější pocit, který mám po přečtení. Škoda, asi už k dalšímu příběhu od pana Frédérica Lenormanda nesáhnu.

31.05.2018 2 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Jj, dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. To se může napsat o všech autorech, kteří chtěli navázat na příběhy autorů, kteří již nežijí (Alexandra Ripleyová, David Lagercrantz, Frédéric Lenormand...), ale uznávám u nich snahu přiblížit se stylu předchůdce - myslím velmi těžká pozice.
Knižka mě bavila, občas jsem se i zasmála, ale Jirotka to není.

31.05.2018 3 z 5

Nemám ve zvyku nedočíst knihu. U této jsem s tím měla dost velký problém, ale nakonec jsem ji dočetla. Konec už byl lepší, ale styl psaní - nepochopím. Chtěl být autor originální? Téma je odrazem dnešní doby, problémů, které se asi nevyhýbají nikomu z nás. Nutí určitě k zamyšlení, jak si stojím sama v realitě dneška.

31.05.2018 1 z 5

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Trochu jiná, než autorovy knihy, ale zajímavá. Jídlo a recepty - to je oč tu běží :-)

15.05.2018 3 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Trochu zklamání... Měla jsem problém ztotožnit se s nějakou hlavní postavou, jak to při četbě potřebuji. Když jsem našla "klaďáka", četla se mi knížka líp, hledala jsem chvilky, kdy se k příběhu můžu vrátit. Ale přestože Nesbovy knížky mám ráda (nejen Harryho), toto nebyl můj šálek kávy. Možná jsem moc velký optimista a tento svět prolezlý korupcí a nenávistí byl už moc, doufám, nereálný.

15.05.2018 3 z 5

Dědeček Dědeček Vítězslav Jareš

Nic moc. Od Jareše jsem četla rozhodně lepší... Ani ten humor mě neoslovil. Škoda, čekala jsem víc.

07.05.2018 1 z 5

Vražedné léto Vražedné léto Sébastien Japrisot (p)

Spíš než detektivka je to psychologický román. Stojí za to přečíst, i když není úplně snadná pro pochopení jednání hlavní aktérky.

06.05.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hodně silný příběh. Četla jsem knihu hlavně do "Čtenářské výzvy", ale jsem moc ráda, že jsem po ní sáhla. Postavy uvěřitelné, děj - nenásilně popsaná nejsmutnější historie 20. století. Stále se mi vybavují některé situace z knihy. Prostě, určitě stojí za to si ji přečíst!!!

06.05.2018 5 z 5

Karambol Karambol Håkan Nesser

Nesser nezklamal. Byla jsem ráda, že se více objevoval Van Veeteren, ale přála bych mu lepší důvod pro zasahování do vyšetřování. Miluji psychologické posuny hlavních postav, jejich smýšlení, jednání, úmysly. Jednoznačně 5*

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Protože jsem Milénium hltala, každý díl, i ten od Lagercrantze, chtěla si přečíst, jak Lisbeth pokračuje. Nebyla jsem zklamaná, autor sice po svém, dokresluje tuto rebelku. Jeho pojetí děje mě oslovuje, nevadí mi, že je odlišný od Larssona. Ale myslím si, že by se už neměl k Miléniu vracet. Bylo by to na škodu. Takto je série důstojně ukončena a pokračování by jenom zkazilo celkový dojem.

Případ Ewy Morenové Případ Ewy Morenové Håkan Nesser

Na tento díl jsem čekala, ostatně jako na každý ze série od H. Nessera. Moc jsem fandila Morenové, je vždy trochu v pozadí, ale nezklamala. Dost dobré!

Do vody Do vody Paula Hawkins

Od začátku do konce jsem "hltala" každou stránku. Za mě hodně dobré, rozpracované charaktery postav, zápletky čekané, ale i překvapující. Skvělá kniha - doporučuji!

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Oddychovka. To je podle mě nejlepší recenze. Místy humorná, bavila jsem se, ale rozhodně znovu ji číst nebudu.

15.04.2018

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

Četla jsem jen tento díl, ale určitě předcházející díly nebudu shánět. Kniha byla zajímavá časovými skoky, nerušilo to linku děje. Za mě 4 *.

15.04.2018 4 z 5