Věčná dobrodružství kapitána Školky

Věčná dobrodružství kapitána Školky https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72868/vecna-dobrodruzstvi--72868.jpg 4 141 25

Knihu Fulghumových úvah a vyprávění stačila krátce před svou smrtí sestavit autorova dvorní redaktorka Eva Slámová. Zadání pro výbor z autorových krátkých textů znělo takto: má to být knížka speciálně pro českého čtenáře a jeho českou mentalitu (v této podobě v angličtině nevyjde). Hned první text tedy pojednává o tom, jak slavný spisovatel čůrá komusi na plot. Fulghum se věnuje svým obvyklým tematickým okruhům, zejména pozorování svých bližních (zvlášť ho zajímají děti a jejich rodiče) i sebe sama, a filosofickým důsledkům běžných, každodenních činností (třeba praní prádla a čištění zubů). Fulghumův živočichopis v krystalické podobě.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje
Vydáno: , Argo

The Ongoing Adventures of Captain Kindergarten , 2009

Skodinka89
23.08.2022 4 z 5

Klasická oddechová četba. Některé úvahy byly slabší, ale pak to zase bylo velice úsměvné.

radusak9806
06.09.2020 5 z 5

Nějak mě ta knížka sebrala více než jindy. Zajímavé strašně ráda bych se setkala s panem Fulghumem osobně, sice nemluvím anglicky, ale z jeho textů vidím, že o jistých věcech smýšlíme rovnoběžně. Nejspíš by to bylo velmi tiché setkání, ale cítím, že bych si to ticho velmi užila.

yettojedno
21.02.2020 5 z 5

I přestože některé texty byly slabší, musím dát plný počet, protože některé byly tak dobré, že ve mě zanechaly velmi hluboký dojem. Fulghum opět mistrovsky vystihuje podstatu bytí a jsem rád, že se bude držet života zuby nehty, protože to znamená, že přibudou další krásné pozitivní knihy.

Venda32
17.02.2020 5 z 5

Krátké úvahy a příběhy ze života Roberta Fulghuma. Jako vždy vtipné, s nadsázkou, s nadhledem a s poučením. Robert Fulghum nemůže zklamat. Jedna z nejlepších knih od Fulghuma.

Péťa1950
05.12.2018 5 z 5

První setkání s autorem. Tentokrát velice milé a přívětivé seznámení. Jak lehce a s humorem se dá popsat běžný život. Budu hledat v knihovně další knihy.

konicekbily
17.09.2018 3 z 5

Náš amatérský filosof nabízí knížku svych osobnich prozitků a vzpomínek, dále používá i převzaté příběhy. Zajímavý pohled na svět, tedy na příběhy a a zážitky lidí.

Lily101
25.06.2018 4 z 5

Pan Fulghum je mi v něčem blízký. Mám ráda příběh s pointou a navíc životní moudrostí. Nicméně, mám-li být upřímná, některé "povídky" mě svou syrovým, realistickým popisem či jen samotnou skutečností o čem jsou i drobet pohoršily. I tak se domnívám, že "skladba"(majícím na mysli jak obsahovou , tak systematickou návaznost) jednotlivých příběhů v knize paní Eva Slámová vybrala dobře. Nebýt jí, tak kniha nejspíš ani není, na což se možná zapomíná. Moc mě mrzí, co se ji stalo a že již od Štědrého dne 2010 není mezi námi :-(! Kniha ale stojí za to a pravděpodobně osudem paní Evy nabývá dalšího rozměru. Je to v souvislosti s poslední povídkou či prostě jen samotným faktem? Odpověď na to si musí najít každý čtenář sám.

Hana62
20.06.2018 5 z 5

Nezklamalo. Jako vždy mám pocit, že jsem část života prožila s autorem. Je mi blízký humorem, pohledem na svět, lidi a vůbec věci, které nás obklopují. Jeho chápající pohled na život (i smrt) mi dodává optimismus a chuť do života. Skvělé!!!

IVANA0123
01.06.2018 5 z 5

Opět to bylo skvělé. Fulghumovy povídky mám moc ráda. Jsou lidské, laskavé a hlavně u tohoto Pána oceňuji jednu důležitou vlastnost - umí se zasmát sám sobě a nebere se smrtelně vážně - a proto jsou jeho knížky tak fajn. A taky vás donutí se zamyslet nad tím, co je důležité a to je taky fajn.

"Vždycky si tam znovu uvědomím, že je život krátký a já hodlám žít naplno, dokud to jen půjde. Budu se života držet zuby nehty...až do samého konce."
(6/18)

ecila13
24.02.2018 4 z 5

Fulghumovy knížky jsou jako pohlazení. Ráda je čtu před spaním po náročném dni.

Sova15
02.02.2018 5 z 5

Nechápu, že jsem na knihy Fulghuma nenarazila dřív. Jsou báječné. Pod laskavým humorem je skryto poslání. Knížku jsem si "šetřila" každý den kousek..... Ještě že mám jednu knihu alespoň audio.
Měla jsem to štěstí se s panem Fulghumem vidět na Listování a je stejně báječný, jako jeho knihy. A (pro zasvěcené) už se nebojím být hráč.

IvetB
17.11.2017 5 z 5

Někteří čtou Fulghuma, aby se pobavili a berou jej ryze jako humoristu. A já s nimi nesouhlasím. Fulghuma beru jako filozofa. Jako člověka, který už si toho opravdu hodně zažil a prožil. Který ví, že v životě se dějí hrozné a těžké věci. Ale taky krásné a že život je prostě skvělý.
..."Vždycky si tam uvědomím, že je život krátký a já hodlám žít naplno, dokud to jen půjde. Budu se držet života zuby nehty... až do samého konce."

Pet007
20.05.2016 5 z 5

Knihu jsem si půjčila, abych se seznámila s jejím autorem, než ho uvidím na vlastní oči. Možná jsem moc neočekávala od jeho úvah nad životem, ale byla jsem mile překvapena. I všední činnosti a obyčejné věci se stávají zajímavými.

Wendul.ka
14.09.2015 5 z 5

Moc příjemná kniha, Fulghum píše o každodenních situacích a běžných věcech, nad kterýma se většina z nás ani nepozastaví a přitom mohou být k zamyšlení :) jeho povídky jsou tak "lidské", že vezmou za srdce a vykouzlí úsměv na tváři :)

Loriel
01.09.2015

Úžasně čtivá jako všechny jeho knihy!

rose
03.06.2015 5 z 5

Milý, útěšný, chápající a laskavý Fulghum. Lék na všechny bolesti a strasti. Určitě se k téhle knížce budu vracet ve chvílích dobrých i horších. V době severských krvavých thrillerů je to balzám na duši.

Knihomolkaa
15.02.2015 5 z 5

Pohodová knížka vhodná do vlaku, či jiného dopravního prostředku, kdy jedete krátký čas z místa na místo a nechcete se vydat do dobrodružného světa rozsáhlého románu pod strachem, že přejedete svou zastávku. Úžasná knížka, u které se mi na tváři skutečně objevil úsměv.

Randyz1986
07.12.2014 3 z 5

Kniha povídek, které jsou často úsměvné nebo k zamyšlení. Bohužel mě, ale tato kniha příliš neoslovila.

Marzb
03.04.2014 5 z 5

Dokonalost sama :o) Na R. Fulghuma jsem narazila při svých středoškolských studiích a byla to láska na první "přečtení" ;o) S tímto člověkem je radost posedět a společně se zasmát.

Evik30
18.11.2013

I když to není přímo 100% Fulghum nad některýma historkama se s chutí zasmějete.