Halka2 Halka2 komentáře u knih

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Tlustá kniha, silný příběh.
Mám ráda "bichle", které mají všechno,co čtenář vyžaduje a upoutává tak, že se od nich nemůže odtrhnout.
Mám ráda "bichle", které nejsou prázdné!
Mám novou oblíbenou autorku.

08.10.2017 5 z 5

Pohlcena plameny Pohlcena plameny Petra Stehlíková

Moje první kniha od autorky ,kterou jsem přečetla byla Naslouchač. Kniha ve mě zanechala takový hluboký dojem, že jsem začala pátrat po dalších autorčiných dílech. Nakonec jsem sehnala první díl série Susan Smithová- Zrozena z popela ( a to prosím jen v digitální podobě). Příběh mě zaujal natolik,že jsem si chtěla přečíst pokračování. Začalo horečné pátrání a nic. Nakonec jsem se odhodlala obrátit se na autorku a ona byla tak laskavá a pokračování- Pohlcena plameny mi zaslala.
To jsem ještě nevěděla, co mě čeká. Jedním slovem smršť. Příběh, který doslova prožíváte s nejen hlavními postavami ale se všemi, kteří se v knize vyskytují. Zjistíte, že ne všechno ,co je temné je zlé a co je světlé není dobré. Dozvite se něco o zbabělosti i sobeckosti ale i věrnosti. Tato kniha vás nenechá oddechnout ani na chvíli. Donutí vás k pláči i k zamyšlení. Je to fantazie obohacena autorčiným nadáním. Pak ten konec! Pokud tu knihu seženete a dojdete ke konci budete chtít pokračování jenže...
Tato série není dokončená . Škoda! Nevím proč, ale určitě to není autorčina vina .
Dodatek - krásná a výstižná obálka knihy.

07.10.2017 5 z 5

Všichni ptáci na nebi Všichni ptáci na nebi Charlie Jane Anders

Zajímavé, ještě v polovině knihy jsem byla v rozpacích. Připadala mi chaotická, chvílemi jsem se v ní ztrácela, ale stejně mě něco nutilo číst dál. A nezklamala mě.... tak chytré, tak lidské, opět něco nového!

18.09.2017 4 z 5

Zrozena z popela Zrozena z popela Petra Stehlíková

Zajímavé a čtivé fantasy. Věčný souboj mezi zlem a dobrem, ale bez upírů atd..
Čte se dobře, odpočinete si, naberete pozitivní myšlení. Je to prvotina autorky, ale už se tu projevuje dle mého názoru její největší nadání a to umění vytáhnout čtenáře do děje a prožívat ho se všemi postavami. Ať už pozitivně nebo negativně.
První jsem četla vynikajícího Naslouchače a těžko se hodnotí pak prvotina. Musím být ale objektivní.
Jisté je, že Petra je slibná autorka a můžeme od ní čekat ještě hodně dobrých fantasy příběhů. 2 díl Pohlcena plameny si určitě se zájmem přečtu.
A těším se na Faju a další.

08.09.2017 3 z 5

Avempartha Avempartha Michael J. Sullivan

Tato série se mi líbí čím dál tím víc. Čte se sama. Těším se na další díl!

07.09.2017 5 z 5

Královské spiknutí Královské spiknutí Michael J. Sullivan

Takové klasické fantasy je radost číst. Kradla jsem každou volnou chvilku abych se mohla vrátit ke "Královskému spiknutí". Už se těším na další díl. Doporučuji.

31.08.2017 4 z 5

Kniha prokletých Kniha prokletých Jana Rečková

Kniha prokletých mě nejdříve zaujala obálkou. Pak mě ale odrazovala ilustrací uvnitř. Chvíli jsem váhala, ale nakonec zvítězila moje zvědavost. A nelituji. Autorka mě vtáhla do fantastického příběhu a nenudila jsem se. Dávám 5*.
Je to moje první přečtená kniha od autorky a jsem zvědavá na další.

26.08.2017 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Kniha je velmi čtivá, ale předvídatelná. Uvidím, jak se bude příběh odvíjet v dalších dílech.

08.08.2017 3 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

První kniha série Temné lstí mě nadchla stejně, jako Nástroje smrti a Pekelné stroje. Obdivuji autorčinu fantazii a vypravěčské umění. Těším se na pokračování a doporučuji.

06.08.2017 5 z 5

Město mečů Město mečů Robert Jackson Bennett

Tak to mělo hloubku! Ve všech směrech. Tak fantasy, tak reálné, tak plné emocí a tak jiné. Nutí vás k zamyšlení, k pláči. Doporučuji.

29.07.2017 5 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Dočetla jsem knihu Všemi dary obdarovaná a......nemohla jsem se začíst do jiné knihy. Koneckonců postapokalyptická literatura patří mezi mé oblíbené, která na mne vždy zapůsobí hlubokým dojmem ( Malevil, den Trifidů...).
Tento thriller na vás působí na všech frontách. Udržuje vás v napětí každou kapitolou, stránkou, nutí vás přemýšlet o lidské povaze tak jiné a různé v krizových situacích.
Dávám 5* a doporučuji i čtenářům, kteří ještě tento žánr nečetli.

18.07.2017 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Napínavá až do konce. Děj vás chytí a nepustí. Překvapivé zvraty. Pěkná fantasy. Hvězdička mínus za zavádějící název. Těším se na další díl.

07.07.2017 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Jenom jedna věta na hodnocení stačí. Jsem zklamaná!

07.07.2017 2 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Znamení jednorožce má všechno co by měla kniha tohoto ražení mít. Historii, dobrodružství, romantiku i napětí. Sympatičtí hrdinové i padouši. Kniha mě pobavila, pěkné čtení na dovolenou. Doporučuji.

28.06.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Velice zajímavý a také stresující pohled na válečnou dobu formou příběhů hlavních i vedlejších postav. Velice poučné pro všechny generace. Upřímně, tomuto tématu se vyhýbám ale na druhou stranu je dobré jednou za čas si tuto dobu připomenout. Když už nic jiného, tak pro uvědomění štěstí, že většina​ z nás toto nezažila.
Musím přidat hvězdičku za bravurně zpracované povahy měnící se vlivem prostředí, válečné doby a stresů.

15.06.2017 4 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Taková milá oddechovka. Pěkná fantasy.

10.06.2017 3 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Souhlasím s vyjádřením na zadní straně obálky. A musím to zopakovat : ohromující, znepokojující, mistrovské, výjimečné, děsivé, skvělé. Dodávám velmi čtivé, bez zbytečné omáčky a nelze se odtrhnout. Doporučuji.

05.06.2017 5 z 5

Dva meče Dva meče Karolina Limrová

Druhý díl byl lepší než ten první. Četlo se to dobře.

05.06.2017 3 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Odpočinková kniha . Jádro příběhu​ je podobné v mnoha jiných knihách. Proto se zdá tak známý a také to tak beru a neřeším to. Další díl si ale přečtu. Zajímavý prvek - dvě zrcadla.

04.06.2017 2 z 5

Temná tání Temná tání Kate A. Boorman

Zajímavé. Druhý díl série se mi líbil víc, než ten první. Napínavější, akčnější a záhadnější. Začátek byl sice trochu zdlouhavý, ale přesto vás autorka chytne a musíte číst dál. A ten konec vás drží v napětí a slibuje nové začátky v dalším díle. Budu netrpělivě očekávat další díl. Doporučuji.

30.05.2017 4 z 5