Halka2 Halka2 komentáře u knih

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Kniha opět skvěle napsaná, plná napětí, nečekaných zvratů a fantasie. Škoda těch erotických scén, které dle mého byly zbytečné a kazily tak trochu celkový dojem. I když nejsem puritánka, v této sérii mi to nesedlo a v žádném případě nepatří k dívčím románům. Přesto jsem zvědavá na další pokračování. Doufám že vyjde brzy.

25.05.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nádherný příběh, tak známý a tak jiný. Autorka je malířka slovem. Kromě příběhu jsem obdivovala její vyobrazení exteriérů i interiérů ( popis, který bývá v některých i dobrých knihách nudný). Byla jsem tam a užívala si to. Doporučuji.
Mám před sebou druhý díl a těším se. Prosím nerušit.

18.05.2017 5 z 5

Případ ukradeného zubu Případ ukradeného zubu William Ritter

Příjemné čtení, vtipné i s dávkou fantasy. Jako ta první mě pobavila. Škoda, že jsem nikde nenašla zmínku o dalším pokračování.

15.05.2017 4 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Kniha je vtipná se značnou dávkou fantasy a napětí, hlavní postavy jsou sympatičtí, všechno co mám ráda. Určitě si přečtu další díly. Doporučuji.

11.05.2017 4 z 5

Tulák Tulák Peter Newman

Zvláštní, vzbudilo to ve mně rozpaky jak ji ohodnotit. Něco jiného? Ano. Čtivé a napínavé? Jak pro koho. Budí představivost? Ano děsivou. Chtěla bych číst další díl? Asi spíš ne.
Ale určitě si najde své čtenáře.

22.04.2017 3 z 5

Kodex Apokalypsy Kodex Apokalypsy Luis Royo

Mistrně napsaný mystický​ příběh odvěkého boje mezi dobrem a zlem, navíc umocněný fantastickými revolučními kresbami Luise a Romula Royo, zanechal ve mně hluboký dojem. Vede k zamyšlení a nejen nad tím co je dobro a co zlo. Dle mého tato kniha včetně obálky a ilustrací patří mezi skvosty světové literatury.

19.04.2017 5 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Poslední díl byl nejlepší ze série.

09.04.2017 4 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Nemám co dodat. Zajímavý styl psaní, který se mi líbil, napínavé . Tato série bude patřit k mým nejoblíbenějším.

09.04.2017 4 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Jak je uvedeno výstižně na obálce knihy, která již jen svým provedením upoutává své čtenáře - Dvě ženy. Dva věky. Jedno magické místo.
Co jiného dodat ? Velmi čtivé, napínavé, výborně napsané. Paní Barboro bravo! Vaše tvorba zraje jako víno. Doporučuji.

29.03.2017 5 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Jak jsem psala u prvního dílu - zajímavé, něco jiného, dobrá oddechovka. Určitě si budu chtít přečíst i třetí knihu. Jenom nevím, jestli si budu pamatovat o čem první dvě knihy byly, až ta třetí vyjde.

19.03.2017 3 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Trochu z jiného soudku, ale zajímavé. Skvělá oddechovka. Určitě si přečtu celou sérii, protože jsem zvědavá, jak to dopadne.
Drahokamy byly ale lepší.

19.03.2017 3 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Druhá kniha je ještě lepší, než ta první. Je to napínavý příběh plný emocí a odlišných lidských vlastností a reakcí na stresové situace. Mistrně napsané. Těším se na třetí díl. Doporučuji.

10.03.2017 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Zkoušku jsem přečetla jedním dechem. Napínavý, emotivní a velice poučný příběh o lidských vlastnostech, který nutí k zamyšlení. Vůbec mi nevadila podobnost podstaty příběhu. Vždyť je to dystopie. V poslední době jsem takových knih přečetla několik a každá na mně působila pokaždé jinak. Autoři mají můj obdiv.
Už se těším na pokračování a všem doporučuji.
Mám ale jedno přání.... aby tyto příběhy zůstaly jen fantasy i v budoucnu.

06.03.2017 5 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

První kniha dystopické série mě velice zaujala. Nemyslím si , že to je jednoduchý příběh. Jenom se tak tváří. Je velice chytře napsaný. Nutí k zamyšlení o budoucnosti naší Země a našich dětí , o našem chování k přírodě a k veškerému životu .Pak vám kniha až tak nepřipadá jednoduchá. Většina dystopické literatury je zařazena mezi tzv.YA , tedy pro dospívající. Také jsem tuto sérii našla v knihovně v oddělení pro děti a mládež . Domnívám se, že by si takováto literatura zasloužila být zařazena i v knihovně pro dospělé. Jsem zvědavá na další díl.

01.03.2017 4 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Autorka mě touto knihou velice mile překvapila. Jednak tim , že je to její první samostatný román , jednak že děj je zasazen do zcela odlišného prostředí ,s odlišným a dle mého názoru těžkým ale dobře zpracovaným námětem. Kniha mě bavila a zároveň mě nutila přemýšlet ....
Doporučuji si jí přečíst.

15.02.2017 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Knihu jsem přečetla během dvou dnů. Pro mne velmi emotivní , neobvyklý, poutavý fantasy příběh. Je to má první přečtená kniha Petry Stehlíkové a bez zaváhání jsem si autorkou zařadila do mých oblíbených. Mám radost, že máme takové české autorky fantasy. Dávám pět hvězdiček , doporučuji . A moc prosím ať Naslouchač 2 ( Faja) není dlouho v počítačovém šuplíku.

07.02.2017 5 z 5

Stoletý stařík mě pobavil. Návraty do minulosti byly nakonec i poučné. Dávám pět hvězdiček za sice neuvěřitelný ale humorný a čtivý příběh. I když..... co víme co může být skutečnost a co fikce. Souhlasím se Sofós.

05.02.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Většinou se mi nejvíce líbí v sérii ta první kniha. U této série je ale každá další kniha lepší, akčnější a napínavější . Objevují se další neméně zajímavé postavy. Královně stínů bych přidala další hvězdičku, ale nemám. A spisovatelka to opět rozehrála tak, že se těšíte na další knihu a jste napnutí, jak to bude pokračovat.

26.01.2017 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Opět výborná fantasy. Objevují se nové postavy. Děj se rozděluje, což mě vůbec nevadí, naopak je to napínavé. Čím dál tím víc se mi tato série líbí.

22.01.2017 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kniha není špatná, určitě se dám do čtení druhého dílu a uvidím.

11.01.2017 5 z 5