Jsem rozohněná

Jsem rozohněná

Juliette přežila a její příběh pokračuje… Nic už ale není jako dřív. Juliette čeká velká zkouška, musí ovládnout svou sílu a přestat být tou malou zlomenou dívkou. Osud Bodu Omega je nejasný a každý, na kom Juliette kdy záleželo, se ocitl v nebezpečí. Válka je na dosah ruky a Juliette ví, že jediná cesta, jak se udržet naživ... celý text

Juliette přežila a její příběh pokračuje… Nic už ale není jako dřív. Juliette čeká velká zkouška, musí ovládnout svou sílu a přestat být tou malou zlomenou dívkou.

Osud Bodu Omega je nejasný a každý, na kom Juliette kdy záleželo, se ocitl v nebezpečí. Válka je na dosah ruky a Juliette ví, že jediná cesta, jak se udržet naživu, je svrhnout nový systém. Její smrtící dotek přestává být prokletím a stává se velkou výhodou. Ale i tak to sama nedokáže – pomoct jí může jen někdo, o kom byla vždy přesvědčená, že mu za žádných okolností nemůže důvěřovat: Warner méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/208984/jsem-rozohnena-uvp-208984.jpg 4.6280
Série:

Roztříštěná (3.)

Originální název:

Ignite me (2014)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (82)

Přidat komentář
Halka2
09. dubna

Poslední díl byl nejlepší ze série.

Calla2002
08. dubna

Já jsem už od tý doby co se tam objevil Warner věděla že budou spolu a došlo mi už dřív že ten pták vlastně znázorňuje jeho .... A Jul se tam konečně sebrala a začla sakra něco dělat konečně si začne uvědomovat co ke zač a začne to přijímat a uvědomí si že Warnera opravdu miluje..... Ale Pane bože to je jedna z nejlepších sérijí co jsem četla tenhele díl jsem zhltla za pár hodin..... Jsem neuvěřitelně nadšená a dojatá a naprosto mě ta série dostala u mě má 5 hvězdiček
I ten styl jakým to napsala a obecně celej ten děj
a malej James mě úplně překvapil a on tam byl jako jeden ze světlích bodů
Bože a Kenji Pane.Bože. to je prostě ..prostě OMG!!! On je tam vlasně všechny drží nad vodou! a ty jeho vtipy a jeho osobnost odvaha a laskavost..... PROSTĚ VÍC NEŽ DOPORUČUJI!!!!!

PeťkaW.
02. dubna

Závěrečný díl byl o poznání akčnější, než dva jeho předchůdci. Hlavní hrdinka konečně přestala fňukat a sebrala se dost na to, aby naplnila svůj úděl. Přiznám se, že mi trochu neseděl tak nenadálý obrat jejího chování a stejně tak Adama a trochu i Aarona. Ale vesměs to všechno do příběhu sedělo a je to asi jenom můj osobní drobný problém. Co zůstalo, je výborná čtivost a poetický styl vyprávění autorky. Jen mi trochu chyběl původní způsob psaní s přeškrtanými myšlenkami, opakováním a čísly, který mi přišel neskutečně originální a ojedinělý. Na druhou stranu to asi patřilo právě k proměně hlavní hrdinky. Sečteno, podtrženo - poslední díl je slušným zakončením série, který je jednoznačně nejlepší ze všech tří dílů, který se víc než výborně čte.

sardinka_kostk
14. března

Tato série knížek se mi moc líbila, ale poslední díl mě sklamal......... Byl zbytečně zdlouhavý a konec byl moc rychlý a snadný. Knížka se však četla dobře a byly tam i skvělé postavy. Jednou z nich je Kenji, myslím že příběh by bez něj nebyl tak dobrý. Knížku doporučuji, ale hlavně první a druhý díl :)

Ubulínek
05. března

Po přečtení komentářů jsem se na knihu těšila, ale vůbec mě nenadchla. Děj mi zas tak zajímavý nepřišel, hlavní hrdinka nesympatická, neesedl mi autoršin styl psaní. Vůbec mi nepřišel inteligentní, jen že se snaží přinést něco nového a neotřelého, což se jí přiliš nepovedlo. Nemám nic proti komplikovaným stylům psaní, ale co je moc je příliš.

izfnp
11. února

Asi nie som jediná, ktorú posledný diel trošku sklamal. Nemôžem sa sťažovať, že toľko priestoru dostal Warner, ktorého postava je jednou z najlepších vecí, čo nám séria dala. Avšak jeho vzťahu s hlavnou hrdinkou bol venovaný aj ten čas, ktorý mal byť venovaný deju a popisu pádu systému. Taktiež premena Juliette z pasívnej, uplakanej slečny v úzkych na silnú osobnosť, ktorá odrazu stojí na čele národa, bola extrémne nezručná a nelogická. Ale zas nebudem zapierať, že som knižku nečítala do piatej do rána, dychtivá po každej ďalšej strane. A extrémne deprimovaná, že tento príbeh Tahereh Mafi došiel do konca a ja nemôžem čítať ďalej. Takže slabší diel, ale séria stále extrémne návyková!

Ni_kita
21. ledna

Upřímně, poslední díl, na který jsem se tak ohromě příšerně strašně moc těšila, mě malinko zklamal... Obzvlášť v závěru. Čekala jsem něco... většího - a ano, četla jsem i dvě chybějící kapitoly. Přišlo mi, jako kdyby Tahereh nevěděla jak příběh zakončit. A taky mi nakonec bylo docela líto Adama...
Ale jinak jsem nesmírně ráda, že jsem do Roztříštěné pustila, protože myslím že někoho jako je Warner nebo Kenji, bych jinde nenašla, a určitě ji s radostí doporučím každému milovníkovi fantasy a dystopií, třeba bude z konce nadšenější než já. :)

Kamik77
25.12.2016

Konec jsem čekala propracovanější. Trochu zklamání. Jinak OK.

DenisePartridge
11.12.2016

Snad nikdy jsem nečetla knížku jako je Rozříštěná a musím říct, že po přečtení celé série jsem neuvěřitelně naštvaná. Situace na Zemi (předpokládám, že po určitém druhu apokalypsy) nebyla popsaná ani v jedné ze tří - slovy tří - knih, takže jsem měla stále pocit, že hlavní hrdinka, která mi pak jen tak mimochodem taky dost lezla krkem, bojuje jen v malé bitvě, zatímco zuří válka. Na odreagování byla kniha dobrá, pokud jsem právě neprotáčela oči nebo nenadávala na chování hlavní hrdinky, ale jinak musím říct, že jsem četla mnohem zajímavější a lepší knihy.

-Dekra-
01.12.2016

Tak tahle kniha mě totálně odrovnala. Myslím, že nic lepšího jsem ani čekat nemohla. Nejvíce mě dostal vztah Juliette s Warnerem - velmi obdivuji spisovatelku za to, jak dokázala úžasně vylíčit chvíle, kdy tihle dva trávili spolu i to, jak Juliette vyjádřila své city k Warnerovi ( tuhle pasáž knihy si budu pamatovat snad napořád, jako jednu z nejúžasnějších projevů lásky, co jsem kdy četla) Juliette už není ta vystrašená holka, co byla v prvním díle a to stojí za to. Tahle kniha se zařadila mezi mé nejoblíbenější knihy. Určitě si ji ještě jednou budu muset přečíst, protože je to něco dokonalého. Takovou knížku jsem hledala a myslím si, že už jen tak znovu podobnou knihu nenajdu. Velmi ráda doporučuji :) A kdyby se někomu nelíbily předešlé dva díly, doporučuji to nevzdát a k tomuhle dílu se pročíst :)

Ania_x
29.10.2016

Ano. Ano. Ano. Tento díl je vše, co jsem od této trilogie žádala. Bezpochyby nejlepší díl. Po přečtení této knihy se mi nechtělo loučit dokonce ani s hlavní hrdinkou Juliette, která mi v předchozích dílech do oka zrovna nepadla. Je až vzteku, že spoustu postav jsem si oblíbila až v posledním díle. Nečekala bych, že se mi bude tento Roztříštěný svět tak těžce opouštět.

IvankaM
25.10.2016

Miluji spisovatelčin styl psaní. Její knihy jsou naprosto dokonalé, a tato nebyla vyjímkou.

Izabell
16.10.2016

Pěkné zakončení série. Tohle se povedlo

yohca.p.
16.09.2016

Za mě nejlepší díl téhle série. A to první díl nasadil laťku docela vysoko, druhý jsem jen tak přeletěla a ten poslední jsem si zamilovala. Ovšem Juliette mě v některých situacích neuvěřitelně štvala. Na jedné stránce popisuje jak je s Warnerem šťastná, jak jsou si souzeni atd. a hned na druhé mu řekne, že si není jistá, jestli ho miluje. Naopak mě potěšilo, že se konečně přestala litovat a využila své schopnosti. Tahle knížka má sice drobné nedostatky, ale jaká kniha je nemá? A výsledný dojem byl nezapomenutelný takže za mě 5 hvězdiček.

Minocelotte
03.09.2016

Celé to bylo dokonalé. Musela jsem skoro bez dechu číst, dokud jsem se nedostala až na konec. Vážně neskutečně, nepopsatelně d o k o n a l é. Musím přiznat, že už někde ke konci prvního dílu mi Adam lezl na nervy tím, jak je strašně nekomplikovaně HODNÝ. Nevím, čím to je, ale dost dlouho jsem tajně doufala, že Juliette dá ještě šanci Warnerovi (Ok, vím, že je to Aaron, ale Warner se k němu prostě hodí víc). Děkuju Tahereh Mafi za to, že napsala něco tak nádherného.
Jenom... Hledala jsem si sérii v angličtině a zjistila jsem, že už existují další dva ,,bonusové" díly (Destroy me, Fracture me). Tak nevím, jestli se v Česku objeví, ale doufám, že jo...

NicaCola
24.08.2016

Třetí díl prostě opět super!:) I když je oficiálně kniha ukončena kapitolou č. 76, stejně si jdu kapitolu č. 77 přečíst! :D Co když se v ní ještě objeví Warner? :D

ZastMA
19.08.2016

Kniha je opravdu dobrá, ale mám jednu připomínku. Líbilo se mi ukončení celé knížky jak to dopadlo, ale nemůžu se smířit s tím že Juliet se najednou jakože zázrajem změnila. Ze začátku úplně prvního dílu je to chudinka co ztratila veškerou naději, okej to by mi až tak nevadilo kdyby se v tomto posledním dílu úplně přetransformovala. Najednou má velice vysoké sebevědomí a všechno má smysl a nějakou naději. Nechápu proč to tak autorka udělala a to je pro mě velkým mínusem.

Lossosska
11.08.2016

Jsem šokovaná!!!Ne ze třetího dílu,ten byl pochopitelně naprotsto dokonalý,ale z toho,že se až nyní dozvídám,že v knize opravdu chybí poslední dvě kapitoly!!!Nechápu proč se vydavatelství neobtěžovalo přeložit takový poslední kousek,ale jsem hodně ,,Rozohněná"!Takže nyní děkuji uživateli AjinQa a jsem ráda,že jsem to teď po roce mohla konečně dočíst.Vrátím-li se k samotné knize(k samotné přeložené knize),děj je zkrátka úžasný.Překrásný závěr,překrásný děj,překrásné všechno.Jen mě stejně jako ostatní moc mrzí,že tato absolutně dokonalá série končí...

Jůšo
27.07.2016

POZOR BUDOU TU SPOILERY!!!
Stránky mi jen utíkaly pod rukama a já jsem nemohla uvěřit tomu, že z Warnera se stal takový něžný kluk a z Adama hádavý uřvanec. Tím se můj názor na ně prohodil, ale co, hlavně že si Jul vybrala toho správného. V celé knize nechyběla akce ani postupné odhalování tajemství. Akorát ten konec!! Vždyť zůstalo tolik nezodpověděných věcí a žádný další díl, ve kterém bychom se mohli dozvědět kdo přežil bitvu; jak James zareaguje na to, že Warner je jeho bratr a jak se Juliett ujme svého vůdcovského postavení. Moje zvědavost zůstala neuspokojena. :(

AjinQa
23.06.2016

Tak strašně mě mrzí že tahle série už končí. Když jsem dočetla první díl, nikdy by mě nenapadlo, jak strašně se do téhle série zamiluju. Že mě bude mrzet že to skončilo Ale stalo se tak. Strašně bych chtěla poděkovat autorce, že se ji tak moc povedlo napsat tuhle sérii. To jak popisovala Juliette.. Ožívala mi úplně před očima . Prožívala jsem s ní každý okamžik.
Všechny postavy mi tak moc budou chybět. Juliette, Aaron, dokonce i Adam a hlavně Kenji.
Dobře, nebudu tady psát tak moc melancholicky.
Tahle kniha podle mě byla nejlepší ze všech tří dílů. Nejlépe si mi četla. Viděli jsme jak moc se Juliette změnila a jak se měnilo její okolí.
Jediné co mě trošku zklamalo, byl konec. Ale jediná chyba bylo to, že CooBoo nepřeložilo poslední dvě kapitoly. To bude asi tím. Doporučuji si ty kapitoly přečíst. Odkaz je v zajímavostech.

Anetlas
14.03.2016

Tuhle sérii miluju ! Knihy mě úplně vtáhly do děje. Nemohla jsem přestat číst. Ze začátku jsem fandila Adamovi, ale v druhém díle jsem začala fandit Warnerovi :)
Autorka píše skvěle. Vřele doporučuji :)

maxihrosik
28.02.2016

Autorka má dost neobvyklý styl vyprávění, který mě úplně dostal. Některé věty jsou přeškrtnuté a o to větší přitahují pozornost, některé se několikrát za sebou opakují v nezměněné podobě nebo s drobnými obměnami, aby se zvýšil jejich dopad, je tu hromada nečekaných slovních spojení a přirovnání, knihy jsou plné obecně přijímaných pravd a ideí (někdy moudrých, někdy jen líbivých), poskládaných do tak krásných vět, že mě chvílemi až brněla ruka, jak jsem přemáhala nutkání odhodit čtečku a někam si je poznamenat. Je velká škoda, že tak osobitým stylem je vyprávěn poměrně neoriginální příběh. Celá trilogie nepřináší nic převratného, jde o klasickou dystopii: neradostná budoucnost, zničená a zmutovaná příroda, nefungující společnost, tvrdý boj o nadvládu a omezené zdroje, vzpoura utlačovaných… Navíc (proč zas, proboha) je hlavní hrdinka krásná sedmnáctiletá holka s mimořádnými schopnostmi, která se zmítá mezi dvěma urostlými fešáky (mně by se líbil ten třetí) a rozpitvávání její citové rozpolcenosti a nejistoty je věnováno zbytečně moc prostoru na úkor akce nebo hlubšího vykreslení ostatních postav. Přesto vřele doporučuju. Určitě budou spokojené všechny fanynky Hladových her nebo Divergence (a asi i Stmívání).

VietHoa
28.02.2016

Bezva obálka, bezva název, bezva anotace, bezva postavy, bezva příběh. Bezva kniha. Kniha se mi zkrátka líbila. Když jsem se však dozvěděla, že v knize ubrali celé DVĚ KAPITOLY na konci, docela mě to naštvalo. V hloubi duše jsem samozřejmě předpokládala, že to skončí happy endem, ale i tak...! Tak jsem se pustila do překladu toho konce. A pak jsem se dozvěděla (po tom pracném překladu!), že konec přece jenom přeložili (odkaz je v zajímavostech, čehož jsem si ale všimla POZDĚ). I přes tohle všechno, knihu (celou sérii) vřele doporučuji. I když je docela nesmysl doporučovat sérii u poslední knihy, protože si asi většina lidí prohlíží (když už) komentáře u první knihy. Ale co.

markulka
02.02.2016

Celkově knihu hodnotím jako zdařenou... Tohle byl ten největší skok v chování hlavní hrdinky, jaký jsem kdy zažila. Myslím, že se autorce vážně povedla postava Kenjiho - vážně jsem se zamilovala do jeho vtipů! To ale nemění skutečnost, že postavy Warnera a Adama jsou taky perfektní. Na knize mě vážně štvaly, celkem dost časté, hádky... Taky jsem si při pročítání komentářů všimla, že jsem nejspíš jediná, kdo si myslí, že Adam má právo se zlobit. :-D Moc se mi nezamlouval konec. Jsem si téměř na sto procent jista, že všichni přežili, ale ráda bych to viděla černé na bílém... :-) Zkrátka, toto byla vážně povedená četba, určitě mohu vřele doporučit. :-)

EvaSupovic
02.02.2016

Konečně se Juliette odvážila být sebevědomá a to stálo za to a konec se mi moc líbil :-D

Xena011
18.01.2016

Tato trilogie je nádherná. Přestože mě tak hrozně neuchvátila jako mé jiné oblíbené knížky, byla ohromující. Tak nečekaný vývoj knihy jsem dlouho neviděla, většinou jsem odhadovala, jak to asi dopadne, a vždycky se to tak nějak podobalo, ale tady...vůbec ne. Nádherný vývoj charakteru postav a takové zvraty...no prostě nečekané.
Adam (a ty jeho nádherný modrý kukadla :D) mě nekutečně naštval, jak se začal choval, ale to bylo nejspíš tím, jak žárlil, ale taky mě ho bylo líto. Juliette zde pěkně vysvětlila své pocity, které se měnily již od začátku trilogie, a proč si vybrala Adama/ Warnera (kdo ji byl ochotný zachránit i přes odmítnutí). Trošku mě překvapilo, jaká citlivka a zlomená dívka to byla na začátku a jak se vyvinula v neohroženou, nebojácnou a rozhodnou osobnost, která se nenechá nikým ovládat.
Warnera jsem měla strašně moc ráda, protože jeho osobnost se vykreslila v úplně jiném světle, jak se začal chovat a proč, jak ho neodradilo milovat jistou osobu, jak byl bohatý v citech, vlastnostech a jednání, které nikdy nikdo nemohl očekávat....tím jsem ho také milovala a pro jeho zelené oči, blond vlasy a chuť k tréninku. Kdo by takového super chlapa taky nechtěl? :D
No a nesmím zapomenout na Kenjiho, ten dělal knihu vtipnou. Takový bezva kamarád, nejen pro Juliette, který měl plno nápadů a rad a vždy se snažil pomoct. Prostě nikdy nenechal ve štychu. Vždy měl něco na jazyku a dělal děj optimističtější a reálnější spolu s Jamesem, to bylo takové zlatíčko.

Teď bych se vyjádřila ke konci. Když jdem dočetla poslední větu, říkala jsem si: To si děláte srandu?, protože takové neuzavřené konce nesnáším. Dost mě to naštvalo. Potom jsem zjistila, že dvě kapitoly nebyly dotištěné. Konečné uspokojení bylo až po jejich přečtení. (Dokonce by se na něj dalo opět navázat a pokračovat.)

Pokaždé mě takové knihy uchvátí, že nejsem schopná je odložit a přestat číst a nakonec mám celou trilogii přeštěnou za dva dny.

Takže nakonec dodávám, že se jedná o opravdu ÚŽASNOU trilogii, kterou je škoda si nepřečíst. Ten romantický trojúhelník plný zvratů na pozadí nevolnosti a utlačování lidí vám zaručeně VEZME DECH!!!

LilianaFalcon
17.01.2016

Ze začátku jsem byla lehce zklamaná, protože... kurnik kam se poděl všechen ten dokonale vyškrtávaný text?! Ale... pak mi došlo, že to k tomu prostě patří. Hlavní hrdinka se změnila a tak se změnilo i její uvažování.
Vysvětlení některých událostí z předchozích dílů se stalo skvělými zvraty a pomohlo to vše lépe pochopit.
Hlavně se mi doopravdy strašně líbil vývoj postav, protože kdyby byly stejné jako na začátku, vůbec by to nedávalo smysl. Takhle to aspoň pomohlo celkovému rozuzlení.
Kdyby byl takhle dobrý závěr každé knižní série, tak se snad ani nebudu zlobit, že jim nestačilo napsat jen jednu knihu :-D

Manience
02.01.2016

Hlavní hrdinka konečně dospěla...teda asi v půlce knihy. Můj oblíbenec Warner plní úlohu zamilovaného štěněte, který za Juliette poběží kamkoli, zatímco Adam se pomalu vyhrabává z depresí! Dokonalé.
Konec mi připadal nedokončený...asi napíšu autorce, aby napsala ještě jeden díl, který dokončí ten 3. :DDD

Karol015510
03.12.2015

Tak tuhle sérii úplně miluju! Celou jsem ji zhltala za týden. A četla asi třikrát:-)
V prvním díle jsem Warnera nesnášela a doufala jsem, že Juliette zůstane s Adamem...A teď?:-)
Skvělá série, doporučuju.

lilined
29.11.2015

Celá série byla úžasná. Styl psaní autorky velmi poutavý. Všechno bylo super, ale ten konec? Myslela jsem po dočtení že si autorku vyhledám a vlastnoručně ji donutím napsat pokračování. Ale jinak krásná, romantická a dobrodružná kniha...


Štítky

antiutopie láska magie postapokaliptické postkatastrofická

Autor a jeho další knihy

Tahereh Mafi

Tahereh Mafi

americká, 1988

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Přečtených406x
v Právě čtených4x
v Knihotéce111x
v Doporučených56x
v Chystám se číst194x
v Chci si koupit69x