Tulák

Strhující debut plný úplatných a zkažených rytířů a ztroskotaných létajících lodí. A v centru děje stojí tajemná postava osamoceného tuláka. Svět je zničený, slunce se rozpadlo na dva kusy. Z trhliny se vyvalila démonická stvoření, přivlastnila si svět a ničí vše, co jim přijde do cesty, zemi i lidi. Lidé svedli bitvu a prohrá... celý text

Svět je zničený, slunce se rozpadlo na dva kusy. Z trhliny se vyvalila démonická stvoření, přivlastnila si svět a ničí vše, co jim přijde do cesty, zemi i lidi. Lidé svedli bitvu a prohráli. Rytíři a ochránci zemřeli. Nesmrtelní vůdci byli umlčení. UŽ není naděje. Je jen Tulák.
Tulák je zničený, zlomený muž: nemá jméno, nemluví. Ale opatruje poslední naději lidstva. O jeho vzácné břemeno ho chce připravit mnoho zlých sil. Co se událo, že se svět změnil v noční můru plnou démonů? Proč síly zla Tuláka tak neúprosně pronásledují? A coje vlastně Tulák zač? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275145/tulak-z3c-275145.jpg 3.544

Tulák (1.)

The Vagrant (2015)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Host

Halka2

Zvláštní, vzbudilo to ve mně rozpaky jak ji ohodnotit. Něco jiného? Ano. Čtivé a napínavé? Jak pro koho. Budí představivost? Ano děsivou. Chtěla bych číst další díl? Asi spíš ne.
Ale určitě si najde své čtenáře.

Pasadenka

Knížka mě navnadila, snad jako jiné, svojí obálkou, a příslibem tajemné prvotiny plné utrpení a nelehkého života. Verdikt? Těžko říct. Na jedené straně se najdou čtenáři, kteří příběh honorují jako nevšední počin, mě však nechává v mírných rozpacích. Ano, byl zde pokus o psaní malinko jiným stylem; hlavně prolínání dvou časových linek, které mi přišlo logické, jelikož hlavní hrdina nemluví. Nemůžu se však ubránit dojmu, že knížka je spíše řemeslem, nežli uměním a při čtení mi v mysli vyvstávali představy toho, jak si autor pečlivě skládá, co, kam a jak vsune, aby to bylo cool. Takže za mě tomu něco chybělo. A teď pozitiva. :) Je to fajn počteníčko, fajn koza, fajn zapracována holčička. Někdy mě přišlo, že je to vět bez techniky a najednou podívej, mají elektřinu a motorky, čipy a spoustu hraček. Toto dvojí ztvárnění jednoho světa se mi opravdu líbilo. Posledním vzdechem knížky mi přišla vhod půl hodinka zamyšlení a vychutnání si přečtené prvotiny. A pak se mi zastesklo po těch 200 korunách, co to stálo, protože za ty peníze to nestálo. Jednoduše knížka plná rozporů. ★★★★★★★☆☆☆

Detroit

Ze začátku nic moc, člověk se tím musí prokousat, ale postupně se kniha rozjede a rozhodně stojí za to ji aspoň zkusit. Těším se na další díl.

missana

Fakt dlouho mi trvalo než jsem se začetla...nevím čím to. Možná to bylo trochu chaotickým zasvěcením do poměrně složitého světa. I když se jednalo o hezky vymyšlený svět a sympatické hrdiny, nějak ve mě přetrvává dojem, že na tom prostě není nic převratného. Nedokázali si mě tak úplně získat...

Sarfias

Naprosto epické! Tahle kniha čtenáři poskytne vše - zajímavě podaný děj, nové světy, podivní tvorové, charismatický hrdina s dobrým srdcem, pouto přátel a bezelstnou lásku. Rozhodně fandím autorovi a hlavně samotnému Tulákovi. Malá Vesper si mně získala ihned, i když mezi nejzajímavěji napsané postavy řadím i kozu a mnohé jiné. Autor se vytáhl a ukázal, že fantasy nemusí být prvoplánovitá ani tradiční. Může vzít dech a přinutit čtenáře číst v každou volnou chvíli, kterou má. Už teď si připadám, že jsem musela opustit své dobré přátele. Kdy bude další díl?

konecsveta

Originálny svet plný skazených podstát prežúva Tuláka najskôr na ľavej strane, potom na pravej zatiaľ čo moja večne lačná čitateľská duša jasá nad týmto bez debaty veľmi príjemným a veselím spestrením života. Teším sa na nášup :-)

hjoo

nápad že hlavní hrdina mlčí byl skvělí ale když jsem zjistil že pod pláštěm skrývá dítě tak to jsem si řekl že to bude hrůza, neustálé starání o dítě atd.. ale opak byl pravdou v pozdějších kapitolách se novorozeně stalo tahounem knihy - úžasný kontrast mezi roztomilým dítětem a boje schopným tulákem
- kniha nijak zvlášť neurazí ale není to nic převratného

PetraBery
19.11.2016

A tak já nějak nevim... Krásná obálka, pro mě hodně sympatický mlčící hlavní hrdina... Ale ten zbytek mi přišel strašně zmatený, nedotažený a těžko stravitelný... Co se mi líbilo byl vztah Tuláka a Vesper, jejich koza byla příjemným zpestřením... Zkusím ještě další díl pokud bude, nechci autora zatracovat hned.

Dragell
02.10.2016

Neuvěřitelná pouť mlčenlivého rytíře, malého ubreptaného uzlíčku a tvrdohlavé kozy. Pouť zemí zpustošenou démony, kdy jedinou záchranu představuje tento tichý chodec, který má zanést to nejcennější zpět mezi lidi.

Originální námět plný přátelství a boji proti vlastnímu osudu, protože v každém z nás je trochu dobra. Na druhou stranu to autor trochu hůře zpracoval. Postavy jsou plošší, nedá se do nich pořádně vcítit i přes pohnuté osudy. Jsou zde navíc dvě dějové linie kdy ta z minulosti osvětluje děj přítomný. Od začátku totiž netušíme, proč Tulák jde krajinou, kam jde, co tak důležitého nese a kdo to vlastně je. Začátek je tedy takový těžší a místy přemýšlíte o smyslu příběhu. Čtenáře navíc střídání času může zmást.

ElisR1
25.09.2016

Kniha má nádhernou obálku, ale obsahově pro mě byla obrovským zklamáním. Vůbec mě nebavila.

DariDerek
22.09.2016

3,5 - 4*
Dlouho jsem přemýšlela, co tady napsat. Jak knihu ohodnotit. Protože to bylo hodně dobré fantasy, mělo i prvky přátelství, lásky a důvěry, které bych tam nečekala, takže příjemné překvapení. Jen ten začátek byl pro mě trochu krkolomný. Nějak jsem pořád nechápala kdo je a jaké jsou souvislosti. Mám ve zvyku knihu vždy dočíst, proto jsem ráda, že jsem to udělala a nevzdala to. Od poloviny se karty obrátily a kniha dostala, pro mě, ten správný říz. Věděla jsem vše, co jsem potřebovala, abych si užila příběh a díky kapitolám z minulosti se mi krásně utvořil příběh celistvý. Takže nakonec, spokojenost :-)

Aptorian
21.09.2016

Co na Tuláka říct? Obálka se povedla. Působí tajemně a záhadně...Nálakala mě a já jsem se chytila do pasti. Prvních pár desítek stran jsem byla do příběhu opravdu zažraná, ale pak se to zvrtlo a hlásek v hlavě mi našeptával, že mi na celém příběhu zkrátka něco nesedí. ... Měla jsem pocit, že vytiskli jen půlku, že se autor spletl a donesl jiný rukopis...neúplný... Jako by to byla jen kostra příběhu. Holé věty, které má ještě někdo dopsat. Chápu, že přílišný popis brzdí děj, ale zde nebylo skoro nic (kdybyste odebrali všechny zbytečně prázdné stránky, tak máte 200 strankovou brožoru, za kterou by si nikdo tři stovky účtovat nemohl). Sakra, je to vážně škoda. Není to špatný nápad, jen ještě autor na něco čeká. Nevím, zda to tak mám jediná, ale přišlo mi, že spíš sedím s autorem u piva a on mi v rychlosti a ve zkratce vypráví historku, kterou si za pár dní nebudu pamatovat...
Vím, že se chystá pokračování, ale na další cestu se s Tulákem nevydám. Stačilo mi to.

milunka21
17.09.2016

Žádná hostovka mě ještě nezklamala a po přečtení Tuláka to stále platí.Žádná romantika,jen náročnější fantasy, prostě pecka.A ta koza?Nej. :-D

prvotina

Autor knihy