Jsem zlomená

Tik tak tik tak tik tak tik tak… Už je skoro čas na válku! Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlaví ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. A...celý text

Tik
tak
tik
tak
tik tak tik tak…
Už je skoro čas
na válku!

Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlaví ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. Ale nikdy se nezbaví svého vražedného dotyku.
A ani Warnera, který po ní touží víc, než by bylo zdánlivě možné.

V druhém díle této dystopické trilogie musí Juliette učinit několik životně důležitých rozhodnutí. Musí zjistit, co vlastně chce a o čem si myslí, že je to správné. A možná bude muset volit mezi srdcem a Adamovým životem. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165251/jsem-zlomena-165251.jpg 4.3337

Roztříštěná (2.)

Unravel Me (2013)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

PeťkaW.

Asi budu od zdejšího hodnocení vybočovat, ale já jsem opravdu upřímně trochu zklamaná... a to hlavně z toho, že autorka promrhala tak dobrý potenciál prvního dílu. Děj druhé knihy by se dal scuknout asi do padesáti stran. Na zbytku se pořád dokola opakovalo asi toto: "Miluju Adama. Můžu s ním být. Nemůžu s ním být. Jsem zrůda. Chce se mi brečet. Nejsem zrůda. Warner je zloduch. Ne, není...." a další lítostivé projevy hlavní hrdinky utápějící se v depresi a sebedestruktivních myšlenkách, které se opakovaly pořád dokola jen s minimálními rozdíly. Nehledě na to, že i zbytek jejího chování mi přišel občas dost nelogický a nejednou jsem si říkala, že spíš než výcvik, by potřebovala psychologický rozbor a pár sezení (viz. bratrský milostný trojúhelník). Několik světlých okamžiků tu bylo a jak je psané v dřívějších komentářích - nejsilnější postavou je opravdu zlatíčko Kenji, který zachraňuje, co se dá. Zůstala ale velmi dobrá čtivost, originální pojetí vyprávění příběhu a nezaměnitelná stylistika autorky, díky kterým není čtení tak hrozné, jak může vypadat ze začátku mého komentáře. Ubrat trochu toho prostoduchého holčičího fňukání a přidat trochu děje - to by bohatě stačilo k tomu, aby byla kniha dobrá. Takhle ji bohužel musím hodnotit jenom jako průměrnou.

izfnp

Pre mňa najlepší diel série, ktorý výborne nadviazal na jedničku a ukázal, že autorka sa rozhodne nebojí riskovať. Hlavná postava tu síce bola chvíľkami otravná, ale stále vcelku sympaťáčka, a že sa autorke podarili mužské postavy, si každý musel všimnúť. Čo sa milostného trojuholníku týka, autorka ide proti prúdu a v Juliettinom živote tým nastáva zaujímavý obrat. YA kníh mám načítaných za posledné roky mnoho, takže už som ani nečakala, že ma niektorá tak očarí, ako práve príbeh Tahereh Mafi. Tá však píše veľmi krásnym spôsobom, do viet spája slová veľmi kreatívne a citlivo. Super knižka!

Ni_kita
31.12.2016

Nemám tušení jestli vůbec existují slova, kterými bych mohla popsat to, jak moc mi tahle kniha přijde úžasná, a už vůbec mě nenapadají slova, kterými popsat dokonalost Aarona Warnera. Pokud i poslední díl bude stejně úžasný, tahle série bude rozhodně patřit mezi to nejúžasnější, co jsem kdy měla tu čest číst.

simviki
20.12.2016

Můj komentář k této knize bude trochu rozporuplný. Tak za prvé 5 hvězd si zaslouží všechny díly kvůli neobyčejnému barvitému stylu , květnatým metaforám a romantickým přirovnáním, jaké autorka naprosto nenásilně a přirozeně vkládá do knihy. Tleskám a smekám,s takovým krásným vypravěčským jazykem jsem se ještě nesetkala Samotný příběh je taky vystavěný pěkně, nicméně zde už můžeme vysledovat jistou podobnost s jinými knihami tohoto žánru. Jenže, co pořád mají ti autoři psát? Hrdinku se mi, při veškeré snaze, nepodařilo pochopit- teď mluvím o jejích citech k dvěma mužům. Opět nic nového, trochu mi chvilkami připomínala ufňukanou budoucí princezničku od K. Cass. Je pravda, že autorka jí to s její láskou a její „ schopností“ (nebo „ prokletím “… ?), vůbec neulehčuje, ale po tom , co prožila, a co se děje kolem, by se mohla trochu snažit..

10.12.2016

Je to už dlouhá doba, co jsem knihu četla, ale nyní zjišťuji, že je to nejlepší knižní série v mém životě!(Samozřejmě hned po TMI.. :D) Neuvěřitelně doporučuji! Miluji hlavní hrdinku, která se nenimrá ve svých citech apod. co mi příjde již v dnešní knižní době velmi otravné, do tajemného Warnera, ale i do ne zase tak velkou roli hrajícího Kenjiho :) Dá se zamilovat do všech postav a do příběhu samotného. Taherer, prosím, napište další knižní sérii!! :D)

Ania_x
28.10.2016

Pro začátek bych ráda upozornila, že mezi prvním a tímto dílem vyšla ještě novela o Warnerovi - Destroy me, která do češtiny přeložena nebyla. Sama jsem se o její existenci dozvěděla teprve po přečtení knihy, a číst ji tedy budu teprve zpětně. Můj názor bude tedy tou novelou neovlivněný a také bude obsahovat SPOILERY.
Posledních pár stran prvního dílu ve mně rozproudilo zvědovost a naději, že díl druhý bude opravdu stát za to. První čtvrtina knihy byla k nesnesení. Celé se to točilo okolo těch samých myšlenek; Nejsem nebezpečná. Adam. Jsem nebezpečná. Adam. Jsem zrůda. Adam. Adam. Adam... Pak konečně Juliette někdo objasnil situaci. A nebyl to nikdo jiný než můj nejoblíbenější hrdina z této knihy Kenji, který na ni vykřičel všechno, co jsem jí chtěla říct sama. Kenji, děkuju. Juiette konečně pochopila, že pro dobro všech bude nejlepší, když začne spolupracovat. Konečně. O několik stran později mě kniha začala bavit o dost více. Byť jsem stále Warnera považovala za bezpáteřního a bez srdce, rozhovory, které s ním Juliette vedla, byly mnohem zajímavější než její stýskání si po Adamovi.
Když vyjmete z příběhu to fňukání Juliette a Adama ( v těch momentech jsem je oba chtěla tou knihou praštit po hlavě), tak je děj vlastně dost povedený. Dokonce je lepší než v prvním díle. Na další díl jsem rozhodně zvědavá.
Ke konci bych ještě jednou ráda vyzvihla postavu Kenjiho, který jako jediný svým humorem rozjasňuje tento příběh.

Izabell
11.10.2016

Je to dobré! Je to vážně dobré! Hezky to navazuje a napětí se stupňuje. Jsem zvědavá na poslední díl a zároveň mám strach aby to udrželo kvalitu.

Paixan
03.09.2016odpad!

Hrůza. Tak přece jenom je nevěrná Adamovi a Warnerovi je jedno, že ho málem zabila.
Normální chlap by ji nenáviděl do konce života a neříkal by, že ji miluje a Juliette jsem začala nenávidět. Další díl nebudu číst.

NicaCola
22.08.2016

Prostě jsem nedokázala přestat číst!! :) Ihned beru do ruky poslední díl :)

Lossosska
11.08.2016

Druhý díl je možná maličko lepší,než ten první.Ale po pravdě-každý má něco do sebe.Tento díl vysloveně podtrhuje rčení:,,Nesuď knihu podle obalu".Týká se to především Warnera.V prvním dílu jsem ho upřímně nenáviděla,v tomto ho mám ráda a naprosto to vyvrší poslední díl.Naopak se mi zošklivila představa o Adamovi.A Juliett-to je prostě Juliett.Mnoho lidí si tu stěžuje na to,jak je ze všeho nešťastná,na druhou stranu,je potřeba s ní soucítit.Pakliže to neuděláte,chápu vaše reakce.Shrnu-li to,opět mohu říct jen:skvělé.Opravdu se mi kniha,jakožto i celá série neuvěřitelně líbila.

Kaytria
06.07.2016

Nejmíň oblíbené postavy? To ufňukaný a láskou zhrzený hlavní trio. Nejlepší postavy? No, vlastně všechny ostatní, který se uměj aspoň trochu chovat dospěle a nepociťujou zhrzení na každý stránce. Čekala jsem pořádnou dystopii, kde bude spousta děje, akce, a všeho nějak vyrovnaně, ale tohle bylo jen 200 stránek, které řeší: jestli Juliette začne brečet, jestli omdlí, že se touží někoho dotknout, že se nikoho vlastně nemůže dotknout, že miluje jednoho a že miluje druhýho. Ještě třetí díl asi zkusím, třetí díly bývaj nejvyhrocenější co se akce týče, ale jinak zklamání zklamání a zklamání.

AjinQa
23.06.2016

Upřímně? První díl mě vůbec nebavil a tenhle jsem hltala stránku za stránkou. Je opravdu miliónkrát lepší než Jsem roztříštěná.
Juliette se konečně začala chovat normálně a tím se pro mě stala opravdu příjemnou hlavní hrdinkou. Myslím, že to bylo i kvůli stylu jakým autorka napsala tuto knihu. Myšlení Juliette bylo opravdu zajímavé.
Adam mě pořád bohužel štval. Choval se místy jako malé děcko.
Příběh se konečně začal pomalu posouvat dále. Neskutečně jsem si v tomto díle ještě více oblíbila Warnera.
Doporučuju si tuhle knihu přečíst, i když se vám nelíbila jednička. Tenhle díl za tohle opravdu stojí.

Jůšo
04.05.2016

Autorka mě nepřestává udivovat svou fantazií. Její přirovnání jsou opravdu originální a já se jenom divím, kde se jí to v hlavě všechno bere. :') Dostal mě hlavně konce knihy a už se nemůžu dočkat, až ce dozvím jak celý Juliettin příběh dopadne. :)

i.love.books@
02.05.2016

Je možná lepší než první díl. A Adam mě při čtení neustále štval

pavlinka04
04.04.2016

Tahle knížka, se slovy vyjádřit nedá, je prostě fantastická, nejlepší, ponoříte se úplně do děje, a jedete, oči mi úplně jely po řádcích nedaly se zastavit, přečetla sjem ji za 1 den a půl, opravdu doporučuji je fantastická, dokonalá, kdo si ji nepřečte je hlupák :D a komu se nelíbí.....
Je skvělá :D
PS: Warner je super :D

EvaSupovic
31.01.2016

Lepší než předchozí díl :-D Samé zvraty.... Už jsem se začetla do třetí části, tak jsem natěšená, jak všechno dopadne ;-)

Baraliska
28.01.2016

Druhý díl je úžasný. Všichni tam jsou úžasní. Kniha je úžasná. Spisovatelka to nemohla napsat lépe.

markulka
20.01.2016

Kniha byla fajn, ale první díl nepřekonala... Warner, Kenji a Adam jsou jedním slovem úžasní! :-) Juliette mám taky ráda, ale občas mi pěkně leze na nervy. Dále bych řekla, že kniha je velmi zajímavá tím, že se tam, řekla bych až moc, objevují pocity a názory hlavní hrdinky. Ne, že by mi to vadilo, ba naopak a říkám si, jestli třeba autorka nevložila své emoce do knihy... Určitě jsem zvědavá na další díl!

Xena011
18.01.2016

Pěkná kniha plná zvratů a napětí, jak co bude probíhat dál. Adama jsem začala litovat. Ale Warner, no to se těšte. U něho je dost velký zlom Toho jsem začala mít ráda. Nevím proč, ale tento díl mi přišel moc protáhlý, někdy zbytečné věci, ale i přesto jsem děj hltala. Ten konec začal být dost zajímavý. Však sami uvidíte.

Manience
02.01.2016

Depresivní začátek, to je prostě fakt. na konci prvního dílu si řeknu: Super, konečně se to NĚJAK rozjede a ono nic :D Hlavní hrdinka řeší pouze dvě věci: lásku a svoje schopnosti, což mě potom začalo už i trochu nudit. Nicméně jsem si zamilovala postavu Warnera, který celému příběhu dodává šmrnc milostného trojúhelníku:) Takže za mě povedené, i přes trochu hloupou hlavní hrdinku

vedana
15.11.2015

Druhy díl super, měla jde ještě větší problém odložit knihu, než u prvního dilu. Většinou další díly nebývají tak silný, ale u této trilogie je tomu přesně naopak. Zejména musím říct, že konec se mi líbil.

WexxAr-ka
05.10.2015

O kousek lepší než první díl :)

Co k tomu tak napsat? Asi nejsem tak moc unešená z Wernera jako většina čtenářů a čtenářek :D každopádně jsem moc zvědavá, jak to všechno dopadne :)

02.09.2015

Dnes dočtená záležitost ve škole.... MILUJU!!!! SPOILER: Doufám, že Julliette bude s Aaronem :3 (3
*O nějakou dobu později:
Co to tady melu? :D Jakým Aaronem? :D Wut? :D S Warnerem!! :D

01.09.2015

1. díl jsem z nezájmu nečetla a dějem popsaným mou kamarádkou jsem si nebyla moc jistá, ale nyní nelituji... Má nejoblíbenější kniha, hned po Nástrojích smrti od Cass Clare :)

ElissAnn
26.08.2015

Super díl, jako první! Vůbec jsem se nenudila, naopak měla jsem nutkání stále číst. :)

- Stejně očekávám, že se dá Juliette s Warnerem dohromady.... nevím jak vy, ale já to očekávám od začátku co se poznali. No, prostě Aaron. :)

Shira27
07.08.2015

Druhý díl opět úžasný! Já nemám slov! To jak Juliette popisuje svoje pocity je prostě dokonalý! V životě jsem nic takového nečetla. Obzvlášť ty přeškrtané věty tomu dodávají ještě větší šmrnc. I když v tomto díle jich zase tolik nebylo.
Na Adamovi mi tam pořád něco nesedí. Mnohem víc se mi zamlouvá Warner. Opravdu ho mám asi nejradši, protože (SPOILER) se úplně změnil.
Přečteno za 3 dny. Okamžitě se vrhám na 3. díl.

bibi.r
29.06.2015

Tenhle díl se na můj vkus hrozně táhnul, skoro nic se tam nedělo až ke konci.
Spoiler:
Adama je mi jako literární postavy líto, je strašně špatně vykreslená a vlastně jaksi nedomyšlená. Odhalení, kdo je jeho otec, je ehm vyloženě trapné.
Warner je na tom, jako literární postava, o poznání lépe.

Týnušxxx
02.06.2015

Skvělé jako předchozí díl :-)
Začínám mít Warnera čím dál raději!

Red-haired
31.05.2015

Opět skvělý díl, byla jsem snad ještě nadšenější než u prvního, pokud teda opomeneme to její rozjímání nad sebou, bylo toho už moc. Je fakt, že stále nevím, jak to mám s Juliette, ale na konci vypadala odhodlaně, tak možná bude konečně silnější. Co se týče ostatních postav - Warnera jsem si oblíbila už na začátku a v tomto dílu byl prostě úžasný, Adam mě naopak začíná štvát a Kenji mě stále baví.
Už jsem tak natěšená na poslední díl, doufám, že mě nezklame.

little-dream
24.05.2015

Druhý díl se mi líbil stejně jako první. Možná dokonce i víc! Rozhodně jsem nečekala, že tuhle skoro čtyřsetstránkovou knížku zhltnu za dvě odpoledne. Juliette je ještě nerozhodnější, než kdy dřív, Kenji opět perlí se svými hláškami, Adamovi mám chuť lišit a Warner...očekávejte dávku roztomilosti, napětí, vášně i nestability mezi těma dvěma magory :D
Co mě na sérii nejvíc štve, jsou ty obálky. Já chci ty originální s okem! :'(

Tahereh Mafi

Tahereh Mafi