Znamení Jednorožce přehled

Znamení Jednorožce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331057/bmid_znameni-jednorozce-pSf-331057.jpg 4 229 229

Znamení série

Historie, dobrodružství, romantika, napětí. To všechno nabízí nový román Hany Marie Körnerové odehrávající se v polovině osmnáctého století ve Francii. Zavede nás na dvůr Ludvíka XV. i na ponurý strážní hrad, kde se v časech sedmileté války shromažduje vojsko. Hlavní roli v něm hrají dvojčata ze starého rodu. Od raného dětství jsou na sobě silně závislá, mají vlastní svět s tajnou řečí a tajným znamením – jednorožcem. Jejich úspěšná budoucnost je naplánována dlouho dopředu, ale všechno se dramaticky změní po smrti rodičů. Mladík vstupuje do tajné služby Jeho Veličenstva, dívku král provdá za jednoho ze svých věrných. Na dlouhá léta se jejich cesty rozdělí. Když se uprostřed války opět sejdou, pomůže jim v nebezpečí nejen vzájemná podoba, ale i prsten sloužící jako poznávací znamení…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Znamení Jednorožce. Přihlašte se a napište ho.

mythos91
23.02.2024 5 z 5

Pěkně čtivý historický román z 18. století z francouzského venkova. V příběhu dvojčat, jejichž cesty se na čas rozešly a později zase spojí nechybí dobrodružství, intriky, ale ani romantika. Děj příběhu se četl velmi lehce a čtenář nemá čas se nudit. Dle jiných románů autorky tato kniha na mě nepůsobila tak beznadějně a drsně jako jiné. Vhodná četba na „vydýchání“ zejména po hůře stravitelných knihách. Hned navážu na druhý díl Znamení hada.

Vojslava
10.02.2024 3 z 5

O něco málo lepší tři hvězdy - romantiky dost, ale příběh mi připadá trochu nevyrovnaný a nijak strhující, i když o napětí rozhodně nouze není a všechno, co má takový příběh mít, tu je. Dobré do dopravy na dlouhé přejíždění... je lépe být na hradě než v autobusu... :-) a tak můžu knížku doporučit, uvidíme, co další díl...

Martule44
20.12.2023 5 z 5

Paní Körnerovou jsem se nechala odvést do minulosti a příběh Céline se mi velice líbil.
Mezi všemi těmi knihami s reálnými příběhy, detektivkami,moderními vymoženostmi, nebo o lásce, nelásce i dalšími příběhy, které dnes autoři vkládají na stránky svých knih, byl tento svým způsobem ojedinělý a už s posledními stránkami jsem věděla, že se hned zatoulám do pokračování ...asi i proto, že knih na podobné téma jsem tolik nečetla, jsem se zrovna tímto nechala strhnout :-)
Krásné čtení !

Letní bouřky, Neodolatelná a další knižní novinky (30. týden)

23.07.2023

Kniha Znamení Jednorožce v seznamech