Všichni ptáci na nebi

Všichni ptáci na nebi

Poté, co se na střední škole cesty Patricie Delfineové a Laurence Armsteada za záhadných okolností rozdělily, ani jeden z nich nečekal, že toho druhého ještě někdy uvidí. Koneckonců, když jeden získá magické schopnosti a druhý vynalezne dvouvteřinový stroj času, těžko se dá předpokládat, že by nevzbudil pozornost svých vrstevníků... celý text

Poté, co se na střední škole cesty Patricie Delfineové a Laurence Armsteada za záhadných okolností rozdělily, ani jeden z nich nečekal, že toho druhého ještě někdy uvidí. Koneckonců, když jeden získá magické schopnosti a druhý vynalezne dvouvteřinový stroj času, těžko se dá předpokládat, že by nevzbudil pozornost svých vrstevníků a rodiny.

Ale teď jsou oba dospělí, žijí v Mekce hipsterů San Francisku a planeta kolem nich se rozpadá. Laurence je konstruktérský génius pracující se skupinou, která si klade za cíl odvrátit katastrofu prostřednictvím technologických zásahů do globálního klimatu. Patricia je absolventkou Eltisleyského labyrintu, tajné akademie pro magicky nadané z celého světa, a spolu s dalšími mágy se snaží bojovat proti stále rostoucímu množství nemocí ve světě. Nemají ani tušení, že něco většího než oni sami, co začalo před lety v jejich dětství, je odhodláno svést je dohromady — aby zachránili svět, nebo jej ponořili do nové doby temna. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/325678/vsichni-ptaci-na-nebi-caM-325678.jpg 2.88

All the Birds in the Sky (2016)

Literatura světová, Fantasy
Vydáno:, Host

vlcka

Fantasy o střetu magie a techniky. Lákavý námět však zpracování pohřbí ještě před polovinou knihy. Slibně rozjeté příběhy Laurence a Patricie, od dětství propojené a zastupující vědu a magii, postupně ztratí spád, stanou se více než co jiného zmatenými. A tak jsem celou dobu doufala alespoň v nějaký geniální závěr, něco jiného, než co jsem už v první třetině knihy tušila. Marně?
Je to oddychové nenáročné čtení. Kniha mě trochu zklamala, ale dočetla jsem. Myslím si, že mladší čtenáře, kteří se lépe vžijí do (hlavně) Patriciina příběhu bude čtení bavit.

Vampucha

Nedočetla jsem, nebavilo mě to.

salamandrina

Nějak nevím, co si o této knize myslet. Četla se dobře, nápady a hezký obrazy tam nechyběly, ale nějak jsem to dočetla a měla jsem pocit, že autorka vlastně neví, co chtěla psát.
Klobouk dolů PR propagaci této knihy, protože jsem si ji kupovala fakt s tím, že ji musím mit. Ale závěrem je spíš lehká deziluze.

skrob

Ze začátku opravdu dobré, ale postupně se nějak vytrácí hlavní příběh a stává se z toho kniha pro mladé holky.