Vítězství větší než smrt přehled

Vítězství větší než smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493993/bmid_vitezstvi-vetsi-nez-smrt-Pjq-493993.jpg 3 27 27

Jsem Tina. Docela obyčejná holka, řekli byste. Jenže k té mám daleko. Obyčejné holky nepřišly na Zemi z hvězd. Obyčejné holky v sobě nemají meziplanetární záchranný maják, časovanou bombu, co je může každou chvíli vystřelit k nejšílenějšímu dobrodružství jejich života. Obyčejné holky nejsou klonem zavražděné hrdinky Královské flotily. Nevím o žádné obyčejné holce, jejímž osudem by bylo spasit galaxii. Můj maják začal vysílat. A já jsem teď v pořádné kaši. Vědí o mně – moji lidé, ale i ti druzí. Nepřátelé, které mám srazit na kolena. Jenže co když jsem, i přes všechny sliby a přípravy, prostě jen Tina? Obyčejná holka…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Cosmopolis

Victories Greater Than Death , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vítězství větší než smrt. Přihlašte se a napište ho.

sabi_z_knihy
20.01.2024 1 z 5

No... tak to dalo zabrat. A jakože hodně. Neříkám, že nápad nebyl dobrý, ovšem zpracování značně pokulhávalo. Nebo mně to tak aspoň připadalo, po tom, co mám načtené značně propracovanější sci-fi. Jakože... možná to nebylo zas tak špatné, ale pokud máte už přečtené vesmírné sci-fi od Kaufman a Kristoffa, tak pouštět se do této knížky ani nemá význam. V určitých místech je to hodně podobné, ale na úroveň K&K knížek to ani zdaleka nedosahuje.
Po většinu knížky jsem se do čtení musela doslova nutit a nebylo tu moc chvil, kdy by čtení ubíhalo.
Postavy... hlavní postava Tina mi dávala hodně zabrat. To byla tak random hrdinka. Po většinu knížky jsem ji a její chování silně nedávala. A ostatní postavy... no moc lepší to s nimi nebylo. Jakože - asi tu není jediná postava, kterou bych si nějak zvlášť oblíbila.

No, co tak říct závěrem? Pokud máte chuť na nějaké vesmírné sci-fi, radši (znovu) sáhněte po Auroře nebo Aktech Illuminae.

1/5

instagram: sabi_z_knihy

traceybeegee
19.09.2023 4 z 5

Dobrý den,
hlásím se s další recenzí na titul VÍTĚZSTVÍ VĚTŠÍ NEŽ SMRT, který se ke mně dosttal v rámci štafety od @valentyny Szarkove, @bavi_me_cist_kNihy

Autorka CHARLIE JANE ANDERSONOVA

374 stran

Jedná se o knihu young adult a musím přiznat, že se příběh Tiny docela dobře četl.
Má kratší kapitoly, díky tomu stránky rychle ubihaly.
Občas Teda na mne působily dialogy trochu chaoticky, ale autorka to vyvážila spádem děje.
V romantické lince tlačila trochu na pilu, ale jinak ok.
Mimozemské dítě, které musí bojovat za spravedlnost proti vrazednemu oddílu zloduchu, to je dědictví Tiny.
Nebo je to vše úplně jinak?
Tina, děvče, které už od dětství vychovává maminka v přesvědčení, že je potomkem mimozemské civilizace.
Její touha zjistit pravdu o tom, kdo vlastně je.,je opravdu silná. V tom jí pomáhá její přítelkyně Rachel a další přátelé.
Je oravdivym klonem nebo jen obyčejná holka?
Je opravdu tou super hrdinkou, která může zachránit celý svět?
Může vyhrát válku v galaxii proti silným soupeřům se svými přáteli?
A ještě řeší otázku své sexuální orientace...,
Kniha se mi líbila.
Dávám 4 z 5.

Kaila146
01.09.2023 3 z 5

Nevím proč, ale kniha mě něčím nadchla. Netuším čím, nebyla nijak extra dobrá.

GRADA odstartovala vlastní young adult edici

25.07.2022

Program apokalypsy, Nick a Charlie a další knižní novinky (21. týden)

22.05.2022

Kniha Vítězství větší než smrt v seznamech

v dalších seznamech1x