Freedyn Freedyn komentáře u knih

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Chvilku mi trvalo se začíst, ale po přečtení prvních kapitol jsem se opět zamilovala. Nádherná práce. Obdivuji, co dokázal p. Čapek vymyslet.
A závěr? Nejlepší vyústění jaké mohlo být.

04.04.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Mě se líbila jak kniha, tak filmové zpracování:))

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Povinná četba, která stojí za to.

Nikdy se nezměň Nikdy se nezměň Elizabeth Berg

Kniha, kterou jsem si koupila na doporučení prodavačky v antikvariátu. Musela jsem jít, a poděkovat ji. Kniha je opravdu velmi čtivá, i když patří do červené knihovny. Pro mě (17letou holku) to byla ovšem velmi krásná kniha. A i přesto, že jsem z románů vyrostla, a počtu si raději nějaký pěkný bestseller, tak tato kniha mne zaujala ¨:)

23.12.2012 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Bestseller? Vážně?

26.08.2013 odpad!

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Na Stařce a moře jsem měla dokonce ve škole i referát, vždy máme 2x do roka z četby. Kdybych si ho vybrala u maturity, můžu se spolehnout sama na sebe, že bych to dala z fleku třeba i ted :)

04.01.2013 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Mě se tedy RUR líbil. Ze začátku mi sice dělalo problémy se zorientovat (ale to mě dělá u dramat pořád..) ale výsledek byl krásné čtení :)

24.12.2012 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Bílý tesák. V době kdy jsem tuto knihu četla (poprvé tak ve 13 letech), tak jsem měla období - ,,Miluju vlky a chci jím být" .. Pro mě to byla naprosto kouzelná kniha, co bylo nejkrásnější? Kniha psaná z pohledu vlka :)

V pasti V pasti Josh Malerman

Kniha si nezaslouží více jak 3 hvězdy. Příběh je sice poutavý, napínavý, ale rozhodně ne děsivý (toto řadíte mezi horor? To snad ne). Knihu jsem dočetla jen proto, abych se dozvěděla, kdo nebo co jsou oni tvorové, kteří způsobují ... No, nebudu Vám nic spoilerovat, počtěte si sami :-)
Na klidný večer ano, ale bestseller opravdu ne..

27.03.2019 3 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Pro mě byla tato kniha zajímavější, než autorův Stařec a moře. Neříkám, že by se mi SAM nelíbilo, ale bylo to takové utahané. Tento titul, byť méně známý, by podle mě více ocenili maturanti - pro jeho lepší čtivost.
Spoiler!
Konec byl bohužel i pro mě smutný :(

24.09.2014 4 z 5

Povídky o manželství a o sexu Povídky o manželství a o sexu Michal Viewegh

Milé, něžné a lehčí čtení.

07.09.2014 4 z 5

Skinheadi Skinheadi John King

Pro mě jako pro holčinu, která tíhne k punku je tato knížka prostě pokladem. četla jsem bez přestávek :-)

23.04.2014 5 z 5

Dospěj! Dospěj! Ben Brooks

Kniha psaná z pohledu pubertálního kluka? Jo proč ne? :)

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Pro mě naprosto úžasná kniha. Autorka ani v jednu chvíli nesklouzla k nereálnému (například kdyby se Jack po osvobození choval normálně a neměl problémy s adaptací, s chůzí atd.. ) což mě na knize úplně fascinovalo. Pro mě to nejlepší co může být. Snad ji brzy budu mít ve své knihovně :)

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Místy dosti smutné..ale to balady jsou..

24.12.2012 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Důkaz toho, že ne vždy musí být spojení upír - červená knihovna. Naačátku jsem byla trochu sklamaná, že z reálného prostředí se najednou stalo nereálné, ale po přečtení celé knihy jsem to už neřešila. Mám ji v paměti, a dlouho mít budu :)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jedno slovo. Nádherná.

Srdce netvora Srdce netvora Andrew Davidson

Tuto knihu jsem četla tak jako Lee7 jedním dechem, hltala jsem ji, četla doma, v autobuse, ve škole..Je to opravdu smyslná kniha, kdy opravdu věříte, že nemožné se stává možným.

23.12.2012 5 z 5

Od první stránky upřímné, poutavé.

29.04.2019 5 z 5

Chlast, děvky a bouchačky Chlast, děvky a bouchačky Frank Miller

Nejlepší vykreslené ženské postavy, jaké jsem kdy v komiksu viděla.

04.04.2019 5 z 5