Srdce netvora

Srdce netvora https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24346/bmid_srdce-netvora-A3L-24346.jpg 4 118 29

Román vypráví příběh muže, který byl po autonehodě převezen do nemocnice s rozsáhlými popáleninami. Z bohatého pornoherce, jenž svůj úspěch postavil na dokonalém vzhledu, se najednou stává netvor. Uvědomuje si, že život, který před nehodou vedl, je nenávratně pryč a veškeré léčebné procedury podstupuje s jediným úmyslem: až se uzdraví, spáchá sebevraždu. Jeho plán však zpochybní pacientka pro duševně choré, Marianne Engelová, která ho začne navštěvovat. Vypráví mu příběh jejich lásky, který se měl odehrát ve 14 stol. a postupně přidává i milostné příběhy svých přátel z různých koutů světa. Hrdina postupně zjistí, že se do bláznivé umělkyně zamiloval...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Gargoyle , 2008

Charley
28.09.2023 4 z 5

Než jsem se pustila do čtení, tak jsem očekávala naprosto jiný příběh. Byla jsem překvapená. Mile překvapená. Kniha je plná laskavosti a přitom ukazuje, že ne každý osud, i když plný lásky, je jednoduchý. Oživující byly i příběhy s návratem do historie.
Doporučuji.

Latimer
07.06.2023 5 z 5

Hlubokomyslné dílo, které chytí za srdce. Čtivě podaný příběh plný kapitol od kterých se nedokážete odtrhnout. Díky bohu žádná romantika, kterých je nyní plno, ale skutečně kvalitní kniha, která jde do hloubky. Mám ráda prolínání příběhu (minulostí) se současnosti. Příběhy jsou velmi barvité, a nechybí jim fantazie. Nádherná kniha, která vás vtáhne do děje a zůstane s vámi i po přečtení.

zaba.zuzla
10.02.2023 5 z 5

Kniha, která rezonuje uvnitř myšlenek ještě dlouho poté, co ji dočtete, je to nejhlubší literární dílo, na které člověk může narazit. Mezi tato patří i Srdce netvora. Několikrát jsem se musela do knihy začítat. Ten start skutečně velmi drhnul, ale jakmile do mě zasekl drápy "netvor" se svým plánem, jak naložit s osudem, nedokázala jsem ji pustit z rukou. Chvíli mi trvalo zvyknout si na Marianne a její retrospektivní vytrhávání z aktuálního děje, ale postupně jsem se i na ono vytržení začala těšit. Závěr mě úplně dostal a opravdu dlouho, velmi dlouho jsem o knize přemýšlela. Dodnes je to jedna z mých nejoblíbenějších knih a několik mých přátel jsem touto knihou obdarovala. Vřele doporučuji, i když to není jednoduché čtení a určitě není pro všechny, ale jakmile se začtete, už ji neodložíte.

Mufa
21.11.2021 5 z 5

Náhodný výběr kvůli Čtenářské výzvě. Prvních pár kapitol jsem si říkala, že to nejspíš odložím. A pak se to někde zvrtlo, nejspíš při brilatním popisu člověka, který téměř umírá na popáleniny. A ve chvíli, kdy přišla Marianne a začala propojovat minulost s přítomností jsem byla čím dál víc zvědavá, jak to dopadne.
A i když průchod peklem už mi přišel hodně přitažený za vlasy, celkově na mě autor udělal dost dobrý dojem a jsem ráda, že jsem si knihu vybrala. Rozhodně je to k zamyšlení

cinapo
07.06.2020 5 z 5

Nádherná, tajuplná kniha, kterou jsem si nesmírně užila. Vyprávění o osudu hlavního hrdiny znetvořeném požárem po autonehodě a jeho tajemné přítelkyně mě úplně pohltilo. Příběhy Marianne mně dovolily přenést se do dalekých časů a s jejich hrdiny milovat, smát se i trpět. Žádnou další knihu zatím nebudu rozečítat, ještě chvíli si chci užívat ten pocit z dočtené krásy.

Doubravka1975
31.07.2019 4 z 5

Ze začátku příběh hodně zajímavý a čtivý, ale jak do příběhu vstoupila Marianne Engelová a pak začala vyprávět ty svoje příběhy, tak mě trošku bavit přestala, ale jak zase nastoupila přítomnost, tak dobrý. A po propuštění Netvora z nemocnice jsem Marianne přišla na chuť i když ženská to je teda hodně zvláštní nebo možná blázen....těžko říct a soudit. Nicméně knihu jsem dočetla a musím říct, že o ní pořád přemýšlím, že možná láska fakt nekončí smrtí....

Anna 13
10.08.2018 2 z 5

Vypadá to, jako bych četla úplně jiný příběh, než ostatní...
Souhlasím jen s komentářem od sheepy.

Prvních pár kapitol? Skvost, naprostá bomba. Hned mě to vtáhlo a já si říkala, jakého jsem objevila ne příliš známého spisovatelského génia. Každou stránku jsem obracela s takovou vášní a touhou vypsat si spousty těch geniálních myšlenek. Fascinovala mě ta syrovost a odvážnost, kterou používal při popisech hrdinovy spálené kůže. Čtenář si představuje nepředstavitelné, nutí ho to k šíleně depresivním myšlenkám. Ale právě tento fakt ve mně vyvolal dojem, že se jedná o naprosto bombastický román. Bavily mě pasáže z nemocnice a vše o hrdinově dětství a životě před nehodou. Samotná nehoda je také NĚCO a pak je to opravdu brilantní.
Za to také dvě hvězdy...
Spoiler: To s tou dokonalou sebevraždou by nevymyslel a takhle to nepodal ani King. - konec spoilerů

Jakmile se na scéně objeví Marianne, je po atmosféře. Snažila jsem se ji respektovat a proniknout do ní, ale ta postava mě začala tak strašně iritovat, že jsem dál nemohla. Ztratilo to to napětí, tempo a strhlo se to celé v něco naprosto šíleného, nábožensky přeplácaný příběh, který flirtoval s fantasy žánrem... A já v duchu úpěla nad tím, kam se poděla ta božskost začátku...

Dvě hvězdy jsou opravdu za počátek všeho, který mě ohromil a naplnil. Ale to, co se z příběhu stává je něco, co nejde vydržet. Jako kdyby autor psal pod drogama nebo se dostal do náboženské sekty... Nesnáším knihy, kde se slova Bible, Bůh, Spasitel a další skloňují v každém odstavci.

Je mi líto. Mohlo z toho vziknout něco excelentního. Tohle je však, no... raději nebudu pokračovat. Mohla bych urazit zaryté fanoušky knihy.

Já ji však nemohla dočíst. To prostě nešlo. A zájem o postavy zcela opadl.

adelka7079
12.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Líbí se mi ta sirovost se kterou je vykreslená...žádný romantický přeslazený flirtování. Tahle kniha mě prostě baví tou formou textu. Emoce hrajou pro...hlavní postava je vážně neskutečnej sympaťák, těším se, až si jí přečtu znovu.

ElikaBendova
28.09.2017 5 z 5

řadím mezi moje nejmilovanější knihy. Úplně mě pohltila. Kdo chce vtáhnout do neobvyklého příběhu, tak toto je jasná volba. Krásně propojené vyprávění hlavní hrdinky o své minulosti do přítomnosti je až neuvěřitelné. Autor použil velmi silnou fantazii při psaní vedlejších příběhů.

Astonius
23.09.2017 4 z 5

Kniha obsahovala velmi nahuštěný příběh s velkým množstvím děje a informací, věcí k zamyšlení a zajímavého vyprávění, že se to nedá srovnat ve větší míře s populárními knihami, které se vydávají nyní a které oproti tomu jsou jen rychlokvašky, které čtenáře nijak nezasáhnou. Od první kapitoly už člověk knihu nedokáže opustit na dlouho - nejen kvůli touze dozvědět se, co bude dál, ale hlavně kvůli tomu, aby mohl být ve společnosti hlavního hrdiny, který celý příběh vypráví - pro lehkost, se kterou popisuje hrůzy, které se mu staly, pro jeho černý humor a pro formu, jakou je příběh líčen - tak opravdově, jako by to vyprávěl váš nejlepší přítel - tedy jakýmsi intimním způsobem, jako se baví dobří přátelé, kteří se znají. Kvalitativně byla první polovina knihy lepší, než druhá - ke konci už se mi zdálo vyprávění táhlé a některé věci už na mne byly příliš fantaskní. Celkově ale z knihy velmi dobrý dojem, netradiční příběh a velmi čtivé.

Barbara182
29.03.2017 5 z 5

Nádherná kniha, četla jsem ji už nejméně třikrát a vůbec nechápu, že jsem na ni při vytváření svých seznamů předtím zapomněla, protože se k ní v budoucnu určitě znovu vrátím, přestože mě pokaždé dojme, až roním slzy :-)
Moc hezký příběh o lásce a nejspíš i minulých životech (pokud tedy Marianne nebyla skutečně blázen, ale tomu prostě věřit odmítám :-), díky hlavnímu hrdinovi, který si to zažívá na vlastní kůži, se navíc dozvíte i něco o léčbě těžkých popálenin a rozhodně budete o knize přemýšlet ještě dlouho po tom, co ji dočtete.

vterinka
05.06.2016 4 z 5

Tuto knihu jsem začala číst před cca rokem a půl, ale ani ne po 30 stranách jsem ji musela odložit. Nedokázala jsem ji číst dál. Teď jsem se k ní vrátila a konečně dočetla. Začátek pro mě byl napsaný naprosto příšerně, proto ta dlouhá pauza, ale když jsem se do ní opět pustila, tak už se mi četla dobře a byla zajímavá. Nevím sice, co si o ní mám myslet, ale nakonec na ní nepohlížím tak negativně. Jsem z ní zmatená. Nijak mě nenaplnila, nemám z ní takový pocit, jako když dočtu nějaký zajímavý příběh, který jsem opravdu prožívala. Jednu hvězdičku jsem ubrala za ten začátek. Nevěřila jsem, že tu knihu budu schopná někdy dočíst. 4 hvězdičky za zbytek příběhu a za ty mikropříběhy.

ajla5
25.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Nedivím se, že její napsání trvalo tak dlouho. Určitě ji budu číst znovu.

golfinka1
03.06.2015 5 z 5

prostě úžasná kniha,příběh fascinující,škoda že je jen jedna :)

shecoola
07.01.2015 5 z 5

Milujem takéto knihy, kde sa prítomnosť prelína s minulosťou, kde vás obsah neprestáva prekvapovať, dej naberá obrátky a záver vás nesklame. Knihy, od ktorých sa neviete odtrhnúť, kým nedočítate posledný list. Knihy ako je táto. 5 hviezdičiek.

Nikolča
20.07.2014 5 z 5

Nádherná kniha. Ze začátku jsem ji četla v klidu, pomalu, ale pak mě totálně vtáhla do děje a nemohla jsem se od ní odrhnout. :)

77fifi
01.09.2013 5 z 5

je to kniha... kterou nezapomenete.... donutí vás myslet a donutí vás cítit i to co sami nechcete!

juckey
27.06.2013 5 z 5

Nevšední námět, skvěle, vtipně zpracovaný. Svou silou mne zaskočily postranní příběhy a, co si budeme nalhávat, i hlavní dějová linie, neboť po přečtení charakteristiky, ve které se na prvním řádku objeví slovo "pornoherec", toho opravdu moc nečekáte. Opak je ovšem pravdou. Osobně miluju cynické hlavní postavy... A morální ponaučení z jejich povahy plynoucí. Co trošku kazí úžasný dojem z knížky, je kapku předvídatelný konec.

michtry
31.05.2013 5 z 5

Po nevalně vypadajícím začátku mě prakticky pohltila. Zamilovala jsem si jeho sarkasmus a díky jeho stylu psaní jsem pro druhou hlavní hrdinku ani neplakala. Kniha se skvěle četla a obsahuje spoustu zajímavých údajů a informací. Je to zajímavé nahlédnutí do naprosto odlišného smýšlení člověka, který zažil peklo na vlastní kůži a přesto dokázal vyhrát sám nad sebou.

Mattie78
28.05.2013 4 z 5

Kniha se mi četla lehce. Líbilo se mi protínání současnosti a minulosti, doplněné o několik minipříběhů, které byly zdánlivě vyprávěny jen tak mimoděk. Je to kniha o lásce, není to ale zároveň žádný romantický, zamilovaný román. Příběh, vyprávěný ústřední postavou, je podáván poměrně citlivě, chvílemi mě donutil k zamyšlení. Ke knize se určitě časem vrátím.

Autorovy knížky

Andrew Davidson