Fenrir Fenrir komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opravdu výborná kniha a neotřelý koncept generačních vyprávění, kdy celý děj působí jako forma rozhovorů s jednotlivými aktéry. Skvěle čtivá a velice působivá po emoční stránce.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další výborně napsaná knížka o osudech jedné rodiny v průběhu českých novodobých dějin. Nebudu víc prozrazovat, pouze zkrátka musím podotknout, že jednu hvězdu ubírám za konec.

01.02.2022 4 z 5

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Další úžasně čtivé dílo, naprostý základ pro každého čtenáře sci-fi.

20.06.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Pro mě jedno z nejlepších a naprosto ikonických děl 20. století. Mimo neskutečně čtivý děj jde také o dílo, které je naprostým základem pro člověka, který se chce naučit kriticky myslet a pochopit nebezpečí, které je rok od roku méně sci-fi.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nebylo to špatné čtení ale bylo toho už trochu moc. Moc dějových linií a především dějová linie Anežky celou knížku zbytečně zazdila, bohužel. Tak nesympatickou, ukňouranou a odpornou postavu jsem už dlouho neviděl.

11.03.2022 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Na tuhle knížku jsem se dlouho těšil. Premisa se mi zamlouvala a začátek knížky byl velice slibný.. bohužel někde to paní spisovatelce začalo utíkat, v ději chyběly detaily, které jsou pro věrohodné vykreslení světa s alternativní historií stěžejní. Závěr knihy byl příliš uspěchaný a celkově mě vyloženě zklamal. Knížku nemůžu doporučit asi v žádném směru.. pro lehkou četbu je děj moc vážný, pro vážnou četbu zase moc jednoduchý a konstrukce dějin a světa postrádá detaily.
Možná jako dívčí román nebo příběh pro pamětníky oné doby může být dobrou četbou, koho ovšem zaujala myšlenka alternativní historie, bude nejspíš zklamán, jelikož zjistí, že celá kniha se točí velice těsně okolo několika ženských hlavních postav a dystopická alternativní realita polistopadového Československa zde slouží pouze jako originální kulisa.

14.11.2021 2 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

V tomto díle je vidět neskutečné množství tvůrčí práce pana Tolkiena a ohromující velkolepost jeho představivosti a literárního umu. Způsob, jakým tato a další knihy ucelují celý knižní vesmír Středozemě, je nevídaný a skvělý.

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Výborná povídka, originální, velice čtivě napsaná a realistická.
Naprostá nadčasová klasika sci-fi tvorby.

29.01.2021 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

K tomuto Tolkienově životnímu dílu.. daru lidské společnosti, snad netřeba nic dodávat. Leda snad, že kdo tyto knihy dosud nečetl, neměl by to již odkládat ani o den.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Pro mě asi nejlepší Čapkovo dílo, které se mi líbilo ve všech formách. Od knihy, přes film, přes různé divadelní adaptace, rozhlasové hry i komiks. S dokonalým základem se holt dobře pracuje :)

20.06.2020 5 z 5

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

Výborně napsaná kniha, mnohé zážitky z gastronomie a některé z ulice můžu z vlastní zkušenosti označit za naprosto věrohodné. Kniha se skvěle čte, je zajímavá, poutavá a především citlivý a hřejivě lidský způsob Orwellova vyprávění z ní skutečně dělá otevřené okénko do časů a míst, která tak živě popisuje.

02.02.2022 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Výborná kniha, ale popravdě, pro mě ne tolik čtivá, jako např. náš Čapek. Je to takové celé víc.. kovové a v tom se mi trochu ztrácí ty velké myšlenky.

20.06.2020 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

K tomuto dílu není moc co dodat. Snad jen, že jde o naprostý základ nejen pro každého čtenáře sci-fi ale v našem případě i pro každého Čecha, jelikož tímto dílem náš Čapek doslova změnil svět.

20.06.2020 5 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Já jsem si tuhle knížku moc užil, rád bych četl i nějaké pokračování. Zároveň jde o materiál, který by se dal výborně zpracovat do podoby filmu nebo počítačové hry, výborný koncept.

04.12.2022 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

"Četl" jsem ve formě audioknihy jeden únorový večer mezi osmou hodinou večerní až jednou hodinou ranní.
A zcela otevřeně se přiznám, že jsem po doposlechnutí jen chvíli ležel v posteli, ve Tmě, a zíral do prázdna.
Opravdu silný zážitek a velice dobře sestavený funkční thriller.

27.02.2021 5 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Tato kniha mě dlouho míjela ale když mě objevila, zcela mě pohltila. Pro mě úžasné množství technických detailů, promyšlené dialogy a k tomu zajímavá myšlenka.. Můžu jedině doporučit

Opona Opona Ondřej Hübl

Moc pěkná a velice čtivá kniha, bohužel s nepříliš uspokojivým závěrem. Uzavřít správně takto pojaté dílo je velice těžký úkol, se kterým si pan Hübl neporadil, stejně jako většina autorů poslední doby, škoda.

24.08.2023 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Subžánr hard sci-fi se mi líbí s každou další knihou více a více

15.07.2020 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien