Dvě věže

Dvě věže jsou druhým dílem románové trilogie Pán prstenů; na stránkách této knihy se podobně jako v předcházející části nazvané Společenstvo Prstenu setkáme s hobitem Frodem Pytlíkem, s jeho věrným sluhou Samvědem a dvěma mladými příbuznými Smělmírem a Peregrinem, s eriadorským Hraničářem Aragornem a s dalšími členy Společ... celý text

Dvě věže jsou druhým dílem románové trilogie Pán prstenů; na stránkách této knihy se podobně jako v předcházející části nazvané Společenstvo Prstenu setkáme s hobitem Frodem Pytlíkem, s jeho věrným sluhou Samvědem a dvěma mladými příbuznými Smělmírem a Peregrinem, s eriadorským Hraničářem Aragornem a s dalšími členy Společenstva Prstenu. Dozvíme se, jak se každému z nich vedlo od chvíle, kdy došlo k rozbití Společenstva až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části příběhu nazvaném Návrat krále. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29868/dve-veze-UlX-29868.jpg 4.74043
Série:

Pán prstenů (2.)

Originální název:

The Two Towers (1954)

Žánr:
Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (156)

Přidat komentář
jahex
předevčírem

Celá trilogie Pána prstenů je prostě to nejlepší, co jsem z fantasy kdy přečetl. Bývaly doby, kdy jsem ho četl každé léto. takže dohromady asi 15x?

lassse
10. května

Stejné jako u předchozího dílu - návrat po dvaceti letech tomu dal šťávu a teď mě to rozhodně bavilo.

Heisenberg
02. dubna

Zde sledujeme tři dějové linie - osudy Aragorna, Legolase a Gimliho, poté příběh Smíška a Pipina, a nakonec putování Sama a Froda, ke kterým se vrátí starý známý - Glum! Nemůžu uvěřit že tohle J.R.R. Tolkien napsal v 50. letech minulého století, no jo, byl to génius.

Samery
23. března

Rozhodně lepší než jednička. Jen druhá část o Frodovi je dost náročná, co se týče popisů. Hodně jsem přeskakovala, ale rozhodně se mi četla lépe, než společenstvo. I když charaktery postav mi někdy nesedí. Jsem zřejmě hodně ovlivněna filmy. To však nic nemění na tom, že je tato kniha rozhodně velmi dobře napsaná.

KikinkaV
08. března

V první knize děj vyloženě letěl, druhá kniha už byla opět roztaženější, ale už to nebylo tak nepřekonatelné, jako ve Společenstvu. Téměř chybějící písně (které jsem v prvním díle stejně přeskakovala) rozhodně patří k plusům... Za mě Dvě věže o dost lepší jak jednička :)

dzejbi
13. února

Dvě věže jsou ještě lepší než Společenstvo Prstenu. První polovina, jež sleduje osudy Aragorna, Legolase, Gimliho, Gandalfa, Pipina a Smíška mi přišla o stupínek lepší než polovina druhá o Frodovi, Samovi a Glumovi. Zatímco první nabízela spoustu akce a dlouhých konverzací, druhá mnohem více popisů přírody a pomalého putování s narůstajícím napětím. Výrazně zredukované množství poezie jde rovněž k plusům.

limo
07. února

Zase krásná kniha.Když se na to podíváte ve filmu tak ti skřeti a skuruti vypadají příšerně(já si je představovala ještě hůř).

PatSandor
06. února

Pro mně NEJ série žánru fantasy - hodnotím celou Středozem. Dostala mně hned při prvním přečtení. Propadl jsem Středozemi a celá série má speciální místo v knihovně.

Mercatino
21. ledna

Dvě věže, aneb příběh jak se z dost dobrého a nervozního Gandalfa Šedého stane ještě lepší a dost klidnější Gandalf Bílý. Příběh se spoustou temných chvil a o tom jak ten Gandalf chodí všude na čas a v pravou chvíli. Přesnost a správné načasování po Gandalfově putování vesmírem a časem v této knize hraje rozhodující roli.

Gandalf Bílý: Čekej mě na úsvitu pátého dne. Za úsvitu se dívej na východ :)

koubi
15. ledna

Perfektní dílo. Děkuji panu Tolkienovi za jeho vytvoření!

JankoSvec
15. ledna

Druhá časť svetoznámej trilógie Pán Prsteňov, právom patrí medzi klenoty svetovej literatúry.
Sledujeme osudy ôsmych postáv pričom dej je rozložený na tri dejové línie, ktoré na seba
plynule nadväzujú. Frodo so Samom putujú do Mordoru a zvyšok bývalého spoločenstva bráni krajinu Rohan pred spojenectvom dvoch veží.
Na tému boja dobra zo zlom bolo napísaných veľa kníh, ale len niektoré vo vás zanechajú takú hlbokú stopu ... jednoducho užasne .

Lolila
10. ledna

Krásne napísaný príbeh, plný fantázie. Výborne sa číta, tento diel je viac akčnejší. Vôbec mi nevadí, že som videla film skôr, bol veľmi dobre natočený, čo sa často nestáva. A dej sa trochu líši, takže pri čítaní nechýba napätie a ani prekvapenie.

Pauvka
08. ledna

Moc pekne cteni :)

Riccia
07. ledna

Po přečtení Společenství prstenu se nedalo dělat nic jiného než se pustit do druhého dílu. Čtivý, pokorný k přírodě, okouzlující svou fantazií, napínavý svým dějem. Nádhera. Opět mnohem lepší než film, který je sice nejspíš technicky dokonalý, ale stojí hlavně na bojových scénách a děsivém vzezření všech těch potvor. Kdežto kniha nabízí úplně jiné kvality.

KikčaHubáčková
07. ledna

Krásná kniha. Lepší než film.

eva-lupen
29.12.2016

Poslechnuto jako audiokniha (celá trilogie) krásně načtená Alešem Procházkou. To bylo tak nádherné, že jsem se vždy těšila už jen na ten jeho hlas. Věřím, že ty knihy musí také milovat. Kdo nemá odvahu pustit se do jejich čtení, moc doporučuji pustit si audioknihy.
Celý svět Středozemě je krásný, dokonale propracovaný, a jen lituji, že jsem ho pro sebe neobjevila už dřív. Ale třeba jsem k němu musela "dospět" :-). Rozhodně však není pro každého! Čtenář musí mít obrovskou fantazii a představivost, aby se v příbězích orientoval a neztratil se ve jménech a všech postavách. Já se zamilovala, i když jsem filmy ještě neviděla.
Poslech mne donutil kouknout se na Hobita, a jeho zhlédnutí zase k zakoupení audioknihy Hobit, abych zjistila jak do bylo doopravdy, protože filmy (myslím ty bitvy) byly takové matrixové, a vůbec mi k tomu neseděly. Teď se chci ještě podívat na filmy Pán Prstenů, koupila jsem si knihu Silmarillion, mapu a jak to tak vypadá zřejmě dojde i na klasické knihy Pán Prstenů :-)

jakub6611
30.11.2016

Jako všechny knihy od pana Tolkiena je to moje Edda!

Nielada
21.11.2016

Po prvním díle jsem se strašně bála, že už mě to nebude tak bavit, když se hlavní hrdinové na konci rozdělili. Ale opak je pravdou. Bavilo mě to snad ještě mnohem víc, děj byl svižnější, akčnější a pln různorodosti. Již v prvním díle jsem se platonicky zamilovala do Aragorna a ukázalo se, že to byla dobrá volba...Je to pro mě jedna z nej postav.
Mám tedy dočteno a už se zas bojím, že mě nebude bavit Návrat krále:-)

Anet1994
19.11.2016

Nemám co dodat :-) už se těším na další díl :-)

TheTara18
09.11.2016

Opět jako u prvního dílu výtečně napsaná kniha. Svět, který pan Tolkien stvořil se pro mne stal naprosto výjimečným. Jako u prvního dílu, i zde rozhodně doporučuji přečtení tohoto fantastického díla. Za mne znovu pět hvězd.

DaSmoulinka
04.10.2016

Smekám. Opět úctyhodný výkon. Ale nepokrytě se přiznávám k tomu, že mě první díl bavil o trošinku více. ;) Ba dokonce jsem musela částečně zápasit a prokousat se pár částmi, které mě nijak nenadchly, ale abychom nehanili knihu, připišme to mému individuálnímu pohledu na věc, autor je totiž vynikající. K dočtení této knihy mě také motivoval třetí díl... už se naň těším.

Ellissabeth
23.09.2016

Jako vždy krásný jazyk. Hezký příběh. Moc nudná část s Frodem...

Nestorkea
05.09.2016

Jedinečné, propracované dílo od geniálního autora. Musím dát pozitivní hodnocení i filmu, což se mi zatím ještě nikdy nestalo :-)

mija.chalka
03.08.2016

Pána prstenů mám ráda. Filmové zpracování se mi líbí víc než knižní, a to je snad jen případ tohoto příběhu. Parádní svět, krásný příběh, ale kniha není pro mě tak čtivá, jak by se mi líbilo. Už před lety jsem zkoušela tuto sérii číst, ani nevím zda jsem ji dočetla. Myslela jsem jestli k ní nedospěju, ale názor jsem nezměnila, jsou mnohem čtivější knihy, i když třeba ne s tak promyšleným příběhem. Více se mi líbila druhá část, putování Froda se Samem. Návrat krále taky časem přečtu, i když mám pocit, že pocity budou podobné.

Vlastina67
30.07.2016

Knížka je dobrým pokračováním Společenstva prstenu - nezklamala. Stejně jako SirMartinius jsem prvně viděla film, takže jsem ho porovnávala s knižní předlohou a ta se mi líbila. Jen pasáž s enty je trochu nudná.

MGT
28.07.2016

Druhý díl už je čtivější než první, avšak stále jsem této knižní sérii nepřišla na chuť. První polovina knihy mne bavila více. Frodo jakožto hlavní hrdina stále jen odpočívá pokud zrovna nestoluje s hostiteli, kteří jej strašně obdivují, zatímco Sam nespí, nejí, hlídá, zachraňuje, přemýšlí co dál a donekonečna obdivuje svého pána a lituje jeho těžké břímě.
Možná je to tím, že jsou tyto knihy určené spíše mladší generaci ač nejsem žádná vysokým věkem stihnutá osoba.

Gandalff007
19.07.2016

Ve druhém díle se nám děj maličko komplikuje, ale ráz zůstává a ponechává svou sílu vrrrčích drápů.

SirMartinius
10.07.2016

Místy je děj nudný a zdlouhavý. Jakmile začala část s Frodem a Samem, knihu jsem odložil a až po půl roce se k ní opět vrátil. Každý si v ní najde světlé i stinné stránky. Mě osobně se v knize líbily ty akční pasáže jako bitva v Helmově žlebu, pochod Entů na Železný pas a z Frodovy části od kapitoly "Schody v Cirith Ungolu" až do konce...tam už to mělo šťávu a skvělou atmosféru.

Bohužel jsem viděl film jako první a hodně při čtení používám fantazii z prostředí a postav tak jak to bylo natočeno, škoda že to nebylo naopak....moc mě baví pasáže, které jsou pro mě nové, proto jsem se i rozhodl pro toto čtení a nic na tom nemění, že kniha je prostě kniha.

Niky28701
06.07.2016

Můj nejoblíbenější díl!

Palorizek85
26.06.2016

Nedá se nežli jinak než opět zatleskat geniálnímu autorovi tohoto podivuhodného fantasy světa.