Dvě věže

Dvě věže jsou druhým dílem románové trilogie Pán prstenů; na stránkách této knihy se podobně jako v předcházející části nazvané Společenstvo Prstenu setkáme s hobitem Frodem Pytlíkem, s jeho věrným sluhou Samvědem a dvěma mladými příbuznými Smělmírem a Peregrinem, s eriadorským Hraničářem Aragornem a s dalšími členy Společenstva Prstenu. Dozvíme se, jak se každému z nich vedlo od chvíle, kdy došlo k rozbití Společenstva až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části příběhu nazvaném Návrat krále. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29868/dve-veze-UWH-29868.jpg 4.73842

Pán prstenů (2.)

The Two Towers (1954)

Dobrodružné, Romány, Sci-fi a fantasy
Vydáno:, Mladá fronta
Více informací...

Mercatino

Dvě věže, aneb příběh jak se z dost dobrého a nervozního Gandalfa Šedého stane ještě lepší a dost klidnější Gandalf Bílý. Příběh se spoustou temných chvil a o tom jak ten Gandalf chodí všude na čas a v pravou chvíli. Přesnost a správné načasování po Gandalfově putování vesmírem a časem v této knize hraje rozhodující roli.

Gandalf Bílý: Čekej mě na úsvitu pátého dne. Za úsvitu se dívej na východ :)

koubi

Perfektní dílo. Děkuji panu Tolkienovi za jeho vytvoření!

JankoSvec

Druhá časť svetoznámej trilógie Pán Prsteňov, právom patrí medzi klenoty svetovej literatúry.
Sledujeme osudy ôsmych postáv pričom dej je rozložený na tri dejové línie, ktoré na seba
plynule nadväzujú. Frodo so Samom putujú do Mordoru a zvyšok bývalého spoločenstva bráni krajinu Rohan pred spojenectvom dvoch veží.
Na tému boja dobra zo zlom bolo napísaných veľa kníh, ale len niektoré vo vás zanechajú takú hlbokú stopu ... jednoducho užasne .

Lolila

Krásne napísaný príbeh, plný fantázie. Výborne sa číta, tento diel je viac akčnejší. Vôbec mi nevadí, že som videla film skôr, bol veľmi dobre natočený, čo sa často nestáva. A dej sa trochu líši, takže pri čítaní nechýba napätie a ani prekvapenie.

Pauvka

Moc pekne cteni :)

Riccia

Po přečtení Společenství prstenu se nedalo dělat nic jiného než se pustit do druhého dílu. Čtivý, pokorný k přírodě, okouzlující svou fantazií, napínavý svým dějem. Nádhera. Opět mnohem lepší než film, který je sice nejspíš technicky dokonalý, ale stojí hlavně na bojových scénách a děsivém vzezření všech těch potvor. Kdežto kniha nabízí úplně jiné kvality.

KikčaHubáčková

Krásná kniha. Lepší než film.

eva-lupen
29.12.2016

Poslechnuto jako audiokniha (celá trilogie) krásně načtená Alešem Procházkou. To bylo tak nádherné, že jsem se vždy těšila už jen na ten jeho hlas. Věřím, že ty knihy musí také milovat. Kdo nemá odvahu pustit se do jejich čtení, moc doporučuji pustit si audioknihy.
Celý svět Středozemě je krásný, dokonale propracovaný, a jen lituji, že jsem ho pro sebe neobjevila už dřív. Ale třeba jsem k němu musela "dospět" :-). Rozhodně však není pro každého! Čtenář musí mít obrovskou fantazii a představivost, aby se v příbězích orientoval a neztratil se ve jménech a všech postavách. Já se zamilovala, i když jsem filmy ještě neviděla.
Poslech mne donutil kouknout se na Hobita, a jeho zhlédnutí zase k zakoupení audioknihy Hobit, abych zjistila jak do bylo doopravdy, protože filmy (myslím ty bitvy) byly takové matrixové, a vůbec mi k tomu neseděly. Teď se chci ještě podívat na filmy Pán Prstenů, koupila jsem si knihu Silmarillion, mapu a jak to tak vypadá zřejmě dojde i na klasické knihy Pán Prstenů :-)

jakub6611
30.11.2016

Jako všechny knihy od pana Tolkiena je to moje Edda!

Nielada
21.11.2016

Po prvním díle jsem se strašně bála, že už mě to nebude tak bavit, když se hlavní hrdinové na konci rozdělili. Ale opak je pravdou. Bavilo mě to snad ještě mnohem víc, děj byl svižnější, akčnější a pln různorodosti. Již v prvním díle jsem se platonicky zamilovala do Aragorna a ukázalo se, že to byla dobrá volba...Je to pro mě jedna z nej postav.
Mám tedy dočteno a už se zas bojím, že mě nebude bavit Návrat krále:-)

Anet1994
19.11.2016

Nemám co dodat :-) už se těším na další díl :-)

TheTara18
09.11.2016

Opět jako u prvního dílu výtečně napsaná kniha. Svět, který pan Tolkien stvořil se pro mne stal naprosto výjimečným. Jako u prvního dílu, i zde rozhodně doporučuji přečtení tohoto fantastického díla. Za mne znovu pět hvězd.

DaSmoulinka
04.10.2016

Smekám. Opět úctyhodný výkon. Ale nepokrytě se přiznávám k tomu, že mě první díl bavil o trošinku více. ;) Ba dokonce jsem musela částečně zápasit a prokousat se pár částmi, které mě nijak nenadchly, ale abychom nehanili knihu, připišme to mému individuálnímu pohledu na věc, autor je totiž vynikající. K dočtení této knihy mě také motivoval třetí díl... už se naň těším.

Ellissabeth
23.09.2016

Jako vždy krásný jazyk. Hezký příběh. Moc nudná část s Frodem...

Nestorkea
05.09.2016

Jedinečné, propracované dílo od geniálního autora. Musím dát pozitivní hodnocení i filmu, což se mi zatím ještě nikdy nestalo :-)

VojtěchI.
22.08.2016

Pro mne osobně je nejlepší z trilogie.

mija.chalka
03.08.2016

Pána prstenů mám ráda. Filmové zpracování se mi líbí víc než knižní, a to je snad jen případ tohoto příběhu. Parádní svět, krásný příběh, ale kniha není pro mě tak čtivá, jak by se mi líbilo. Už před lety jsem zkoušela tuto sérii číst, ani nevím zda jsem ji dočetla. Myslela jsem jestli k ní nedospěju, ale názor jsem nezměnila, jsou mnohem čtivější knihy, i když třeba ne s tak promyšleným příběhem. Více se mi líbila druhá část, putování Froda se Samem. Návrat krále taky časem přečtu, i když mám pocit, že pocity budou podobné.

Vlastina67
30.07.2016

Knížka je dobrým pokračováním Společenstva prstenu - nezklamala. Stejně jako SirMartinius jsem prvně viděla film, takže jsem ho porovnávala s knižní předlohou a ta se mi líbila. Jen pasáž s enty je trochu nudná.

MGT
28.07.2016

Druhý díl už je čtivější než první, avšak stále jsem této knižní sérii nepřišla na chuť. První polovina knihy mne bavila více. Frodo jakožto hlavní hrdina stále jen odpočívá pokud zrovna nestoluje s hostiteli, kteří jej strašně obdivují, zatímco Sam nespí, nejí, hlídá, zachraňuje, přemýšlí co dál a donekonečna obdivuje svého pána a lituje jeho těžké břímě.
Možná je to tím, že jsou tyto knihy určené spíše mladší generaci ač nejsem žádná vysokým věkem stihnutá osoba.

Gandalff007
19.07.2016

Ve druhém díle se nám děj maličko komplikuje, ale ráz zůstává a ponechává svou sílu vrrrčích drápů.

SirMartinius
10.07.2016

Místy je děj nudný a zdlouhavý. Jakmile začala část s Frodem a Samem, knihu jsem odložil a až po půl roce se k ní opět vrátil. Každý si v ní najde světlé i stinné stránky. Mě osobně se v knize líbily ty akční pasáže jako bitva v Helmově žlebu, pochod Entů na Železný pas a z Frodovy části od kapitoly "Schody v Cirith Ungolu" až do konce...tam už to mělo šťávu a skvělou atmosféru.

Bohužel jsem viděl film jako první a hodně při čtení používám fantazii z prostředí a postav tak jak to bylo natočeno, škoda že to nebylo naopak....moc mě baví pasáže, které jsou pro mě nové, proto jsem se i rozhodl pro toto čtení a nic na tom nemění, že kniha je prostě kniha.

Niky28701
06.07.2016

Můj nejoblíbenější díl!

Palorizek85
26.06.2016

Nedá se nežli jinak než opět zatleskat geniálnímu autorovi tohoto podivuhodného fantasy světa.

Dep8
01.06.2016

"V jedné věci ses nezměnil, můj drahý příteli," řekl Aragorn. "Pořád mluvíš v hádankách."
"Cože? V hádankách?" řekl Gandalf. "Ne, mluvil jsem nahlas k sobě. To už je zvyk starců: vyberou si nejmoudřejšího z přítomných a k němu mluví; dlouhá vysvětlení, která potřebují mladí, jsou únavná."

Pokračování určitě nijak nezklamalo. Abych pravdu řekla, nikdy jsem u knihy neměla tak dlouho zatajený dech, jako když jsem četla o přechodu přes Cirith Ungol. Proletěla jsem knihou téměř na jeden zátah a doslova se nemohla dočkat každé nové stránky. Skvěle jsem se bavila a jen nerada se vracela do reality. Výborná práce.

Michal1999
24.05.2016

Děj už je ve Dvou věžích krásně rozjetý. Na nejmenší ploše se tu stane nejvíc věcí, a tak, pokud si vás Tolkien získal (což je dost pravděpodovné), se už knížka čte opravdu sama.

mayhem993
17.04.2016

J. R. R. Tolkien? Nemůžete šlápnout vedle!

Lessana
15.04.2016

Opäť nádherné oddychové čítanie! Tak knihy tretej (kde sme svedkami smutného Boromirovho odchodu, vytrvalosti Aragorna, Legolasa a Gimliho, znovuzrodenia Gandalfa, prebudenia entov (nielen) vďaka Smíškovi a Pipinovi, napínavej ochrany Helmovho žľabu i Sarumanovho pádu), ako aj knihy štvrtej, kde sa pomalším tempom dozvedáme o osudoch Froda, Sama a biedneho, zradného Sméagola-Gluma na dvoch rôznych cestách k Hore osudu, kde sa zoznamujeme s, mne veľmi sympatickou, postavou čestného, múdreho a chrabrého Faramira, ako i s obludnou Odulou, a kde si máme možnosť vychutnať čaro skutočného priateľstva a oddanosti.

veronica 01
09.04.2016

Dle mého názoru o něco slabší než Společenstvo prstenu. Prvních asi sto stran jsem se pořád nedokázala úplně začíst a chtěla jsem knihu odložit, pak už to bylo lepší. Některé části se neskutečně pomalu a dlouho vlekli a jejich čtení mi občas připadalo jako za trest (u části s Enty a Stromovousem jsem skutečně trpěla. Něco tak zdlouhavého jsem snad ještě nikdy nečetla). Společenstvo prstenu si kdykoliv ráda přečtu znovu, ale k tomuhle dílu bych se už asi nevrátila.

Arven2001
29.03.2016