ReziEngli ReziEngli komentáře u knih

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Tohle mě hodně bavilo, příjemná oddechovka, která je na první pohled romanťárnou, ale ukrývá v sobě i závažnější témata.

31.07.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Zajímavá kniha o zcela obyčejné rodině, která ale řeší dost závažná témata. Moc mi popravdě nesedly postavy dětí, a trochu mi vadilo, že tu byl pohled jen matky a obou dětí, ale nebyl tu vůbec pohled manžela. Určitě by to celý ten obrázek doplnilo.

Ale jinak mohu doporučit, autorka má zajímavý styl vyprávění, i když si myslím, že nesedne každému. Například neuvádí přímou řeč do uvozovek, takže je trošku problém zorientovat se v tom, kdo co říká, ale já jsem si na autorčin styl zvykla už v knize Věci, na které nastal čas. Pokud by tahle forma někomu nesedla, vřele doporučuji audioknižní zpracování, kde každá postava (kromě manžela) má vlastní narrátora.

25.07.2023 4 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Proboha, to byla ale literární blbost.

Fakt nemůžu uvěřit, že podle týhle kraviny vznikl docela obstojný film! Možná právě proto, že kniha je napsaná opravdu strašným stylem, je ten film povedený. Ale kniha jako taková byla fakt špatná. Vůbec mi nesedl ten styl vyprávění, jaký tady autor zvolil, většinu času jsem se prakticky nudila během čtení a spíš jsem se těšila, až to skončí. Nechtěla jsem knihu odkládat, protože film mám docela ráda, tak jsem chtěla porovnat. A jsem ráda, že jsem to úspěšně dočetla a nemusím se s tím trápit další minuty.

Jediným pozitivem na téhle knize je délka a forma. Necelých 300 stran formovaných do hodně krátkých kapitol, které během čtení rychle utíkají. To je fakt jen to jediné pozitivum. (A ještě přebal knihy, na kterém jsou moji dva oblíbení herci :D )

Vadily mi snad všechny postavy v knize, s žádnou jsem se nedokázala nijak ztotožnit ani si ji oblíbit. Snad možná Patovu maminku? A Patův terapeut Cliff, tak možná ten. Ale jinak mi všechny postavy byly silně nesympatické.

Ne, fakt tuhle knihu nemohu nikomu doporučit. Ani jako příjemnou oddychovku, u které nemusí člověk vůbec přemýšlet. Tahle kniha fakt za to nestojí. To už radši se podívejte na ten film, který vynechal všechny ty zcela nudné pasáže. Strašné zklamání a už nikdy více.

24.07.2023 2 z 5

Prázdnota Prázdnota Michaela Merglová

Hodně povedená kniha. I když jsem se chvílemi ztrácela v tom velkém množství jmen a zkratek, nakonec se to hezky rozmotalo a srovnalo. Velkým mínusem ale za mě jsou moc dlouhé kapitoly, určitě bych ocenila spíše kratší, takhle se příběh trošku vlekl. Ale jinak mohu doporučit, tohle mě bavilo :) Oblíbila jsem si hlavně mladičkou streamerku Cilku! Z té by byla naprosto skvělá kamarádka!

První polovina knihy byla taková pomalejší, nudnější, některé pasáže jsem měla i tendenci přeskočit, abych se v příběhu posunula, ale druhá půlka už se více rozjela a nabídla daleko více akce. Překvapily mě okolnosti okolo Richtera, už od začátku, co se v knize objevil mi na něm něco nesedělo a ke konci knihy se mi i potvrdilo, proč jsem z něj měla divnej pocit.

02.06.2023 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Vůbec mě nenapadá, co o knize říct. V hlavě mám takový zmatek a zároveň naprosto vymeteno. Na tuhle knížku budu hodně dlouho vzpomínat. Ukazuje nám, jak je čas pomíjivý, jak bychom si měli užívat každé chvíle, kterou máme. Příběh tu plyne hrozně pomalu, i se možná budete u některých pasáží nudit, ale tak je to dle mého správně, takhle to ke knize patří.

30.05.2023 5 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Už dlouho se mi nestalo, že bych nějakou knihu dala na jeden zátah. Začala jsem v půl 11 večer a skončila v půl 1 ráno! Ta knížka je neuvěřitelně čtivá a romantická. U některých scén jsem se křenila, u jiných sem měla slzy v očích. Zvláš u té hnusné scény s Louisem. Debil je to!!!! Ale jinak je ta kniha vážně skvělá a trochu mi připomínala Srdcerváče, v tom jak Denis řeší svoji sexualitu jsem viděla trochu Nicka Nelsona. Doporučuji, výbirná jednohubka! Navíc oba hlavní hrdinové jsou knihomolové, o to větší "awwww" moment to je!!!!

22.05.2023 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Tak myslím, že tahle kniha mi bude dlouho ležet v hlavě. Sice jsem u toho nebrečela jako jiní, ale já u knih brečím hodně málokdy, spíš ve mě zanechávají hluboký pocit. A ten budu mít i po písni. Budu na ni myslet určitě dlouho.

17.05.2023 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Poprvé jsem to četla v roce 2019 na čtečce. Nesedlo mi to, asi protože jsem to četla elektronicky. Tak jsem si to půjčila v roce 2021 z knihovny. To už bylo lepší, ale nesedly mi kresby komiksu :D Nicméně loni jsem si koupila komiksy v angličtině domů, po tom co jsem viděla seriál, a musím říct, že to že jsem to četla teď v angličtině na mě zapůsobilo daleko více, než v češtině :-) Je to super, úžasný, sladký a já nevím co ještě! :-)

11.05.2023 5 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

#audiokniha - Hodně těžká kniha. Bohužel, když někdo dítě nechce a přesto si ho nechá, ta láska tam prostě není. Mám v tom osobní zkušenost - taky jsem byla nechtěná. Plně jsem se Símkou soucítila a bylo mi hrozně líto, jak se musela obětovat a nemohla si plnit své sny.

18.04.2023 4 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Po Rozvalinách Gorlanu je tohle můj druhý nejoblíbenější díl! A miluju to s každým dalším přečtením víc a víc!

22.03.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

#audiokniha - Za mně byla Chata slabší než předchozí autorčiny knihy. Sice jsem očekávala předvídatelný děj a romantickou linku, to najdete ve všech Juliiných knihách, ale tady mi do oka nepadla kromě tety Amélie jediná postava. Ani Mína, ani Luke, ani ostatní. Co mě naopak nadchlo, byly popisy švýcarských hor a jídla. Tohle autorka opravdu umí :-) Příběh ale slabší. Proto jen 4 hvězdičky.

24.02.2023 4 z 5

Autorka prostě psát umí! Napínavé od začátku až do konce, a i když víte, jak to vlastně celé skončí, stejně s napětím a očekáváním otáčíte stránku za stránkou a čekáte na další a další tajemství a události. S nadšením se vrhám rovnou na Janu Seymourovou.

27.01.2023 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

#audiokniha - Postupně přicházím Angele Marsons na chuť :-) Ty její detektivky jsou tak skvěle napsané, plus v kombinaci s hlasem Jitky Ježkové se jedná o skvostnou audioknihu. Pořád to ale u mě není na 5 hvězdiček, pořád mi tam trošku vadí až moc "rychlé" myšlení hlavní hrdinky. Autorka z ní dělá tak trochu "boha" :-D Ale jinak mě to fakt moc baví a jdu rovnou na další díl :-)

27.01.2023 4 z 5

Strážce dveří Strážce dveří James Byrne

Zajímavý thriller říznutý humorem :-) Já se u knihy bavila, ačkoliv mi trošku dělalo problém zvyknout si na nezvyklý styl vyprávění - místo minulého času, na který jsme zvyklí z jiných knih, tu máme budoucí čas. Ale zvykla jsem si a stránky díky krátkým kapitolám ubíhali fakt rychle :-) Doufám, že to nebyla jediná kniha s Dezem a že jich autor napíše mnohem více :-) Tenhle hrdina by rozhodně neměl zapadnout!

23.01.2023 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

#audiokniha - Neděle odpoledne byla moje první kniha od Viktorie Hanišové, doteď jsem od ní nic nečetla, takže nemohu porovnat s jejími jinými knihami. Ale sakriš, ta autorka umí fakt hodně dobře psát! Umí se vcítit do svých postav, umí hrozně dobře vyprávět o prostředí. Ale i tak jsem z knihy mírně rozpolcená. Na 5 hvězdiček to u mě není, spíš jen 4. Mrzelo mě, že část s Marikou byla pouze od dobí dětství po narození Thea. Docela bych ráda věděla i další podrobnosti z jejího života, zvlášť z dob dospívání Thea, dospělosti atd. Tady mi to přišlo lehce "odbyté" ze strany autorky. Ale je to asi jen jedna "vada" na jinak dobře napsané knize.

20.01.2023 4 z 5

Nejjasnější hvězdy Nejjasnější hvězdy Anna Todd

Pro mně to byla od autorky první kniha - série After mě minula. A musím říct, že mi kniha přišla velmi dobře napsaná, čtivá, sedly mi skoro všechny postavy, a konec mě hodně překvapil. Jsem zvědavá, co další díly přinesou v tomto příběhu.

02.01.2023 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

#audiokniha - Výborná detektivka. Poslouchala jsem každou volnou minutku, takže jsem to měla trošku rozkouskované, ale vůbec mi to nevadilo. Kim mi hodně padla do oka jako rázný detektiv. Jen bych některé pasáže trošičku zkrátila.

23.12.2022 4 z 5

Seznam pro štěstí Seznam pro štěstí Rachael Lippincott

Příjemná, romantická jednohubka na dva večery :-) Líbily se mi krátké kapitoly, příběh díky tomu utíkal fakt rychle :-)

12.12.2022 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

#audiokniha - Zajímavý thriller, ačkoliv mi tedy místy přišel hrozně zdlouhavý. Pro mě to byla teprve druhá autorčina kniha, ale byla jsem vcelku spokojená :-) Postavy mi vcelku sedly tak nějak všechny. Bylo zajímavé sledovat jejich obavy z vyšetřování vraždy.

01.12.2022 4 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Tak tahle fantasy mě hodně bavila! Přenesla mě přes čtecí krizi, užívala jsem si každou stránku. Zamilovala jsem si autorův humor, a doufám, že dvojka bude stejně dobrá jako jednička!

30.11.2022 5 z 5