ReziEngli ReziEngli komentáře u knih

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

#audiokniha - Pff, tak tohle fakt ne. Tohle byl takový psychopaskvil, že vůbec nevím, jak jsem vydržela ji celou poslouchat. Přišlo mi to jako přehlídka psychicky narušených lidí, a hlavní hrdinka z nich byla snad nejhorší. Ten nápad by byl určitě velice zajímavý, kdyby to bylo napsáno trochu jiným stylem a kdyby autorka ubrala na počtu labilních postav. Jenže autorka místo aby tedy vedla příběh okolo zavražděných holčiček se více věnuje právě psycho-ženské novinářce, která je závislá na alkoholu a vypráví o tom, jak si libuje v sebepoškozování. Tohle rozhodně znovu číst/poslouchat nebudu a spíš na knihu radši rychle zapomenu.

25.11.2022 1 z 5

Delphine a její nový začátek Delphine a její nový začátek Beth Morrey

Tak tuto knihu mohu rozhodně doporučit. Hltala jsem stránku za stránkou a najednou za pár odpolední jsem byla na konci. Rozhodně si ji někdy přečtu znovu, protože je napsaná hodně čtivým stylem a hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická. Navíc ona i její dcera jsou knihomolky :)

09.11.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tak tahle kniha mě hodně bavila, jak konceptem, tak stylem vyprávění. Co zprvu vypadalo jako klasická young adultová romanťárna, se zvrhlo v emocionální smršť. Nemohla jsem se odtrhnout a četla dlouho do noci. I tak jsem ale našla něco, co mi vadilo. Bohužel mi to totiž připomnělo autorčinu starší knihu Bez naděje, protože ten příběh kolem Fallon a Bena mi hrozně připomínal story Sky a Deana. Z toho důvodu dávám jen 4 hvězdy.

31.10.2022 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Vampýrská akademie je mojí velkou srdcovkou, a když jsem viděla, že se chystá reedice a znovuvydání, jásala sem! Je to skvělá kniha plná tajemství, intrik a přátelství. Sice nejsem cílovkou, ale i tak mě každé další přečtení baví ️

25.10.2022 5 z 5

Někde mezi Někde mezi Marc Klein

Tahle kniha se mi hodně líbila :) Jelikož jsem četla Pět kroků od sebe, Hvězdy nám nepřály a podobné, tak jsem očekávala podobný příběh, jako v těchto knihách, a dostala jsem ho. Následně po dočtení jsem si pustila i filmovou verzi a musím konstatovat, že se velice věrohodně drží knižní předlohy, což bývá čím dál méně časté. Takže rozhodně mohu doporučit jak knihu, tak i film :) Maličko mi trvalo si zvyknout na časové skoky, ale pro kontext příběhu dávaly smysl, když se to na konci celé spojilo. Solidní 4 hvězdičky :)

25.10.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Příjemná romantická kniha :) Knížky od Julie Caplin jsou mé oblíbené, jsou pro mně zárukou dobrého čtení :)

14.10.2022 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

#audiokniha - Knihu jsem před časem četla v papírové podobě půjčené od kolegyně, a už napoprvé mě velice uchvátila. A když jsem zjistila, že to vyšlo u jako audiokniha, neváhala jsem a pořídila jsem si ji i v audioknize. Tenhle psychothriller prostě chcete. Co ze začátku vypadá jako klasika manželský thriller s trojúhelníkem, se zvrhne v něco skoro nepředstavitelného. Postavy jsou v této knize tak skvěle vykreslené, že jim prostě věříte a sledujete, co se s nimi bude dít dál. Skvělé vypravěčské schopnosti obou interpretek příběhu dodaly šťávu a krátké hudební vsuvky byly pomyslnou třešničkou na dortu. Tuhle audioknihu jsem si fakt užila, musela jsem si ji dávkovat, abych ji nezhltla na jeden zátah, a posledních asi 5 hodin jsem poslouchala dlouho do noci, protože jsem prostě nedokázala přestat, potřebovala jsem vědět, jak to bude pokračovat (ano, i když jsme to už četla před časem :D ale detaily leckdy člověk rychle zapomene). Doporučit ji můžu hlavně nadšencům do thrillerů.

22.09.2021 5 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

#audiokniha - Tohle byla tak krásná kniha. Ačkoliv nejsem cílová skupina této série, tak mě příběh velice bavil. A musím souhlasit s některými názory, že je to lehce podobné sérii Harry Potter, ačkoliv bych u Ostrovu zasvěcení řekla, že mě bavil o špetku více, než HP. Všechny postavy mi tu sedly už od začátku, musela jsem poslouchat na etapy, abych to nezhltla najednou. Ačkoliv začátek příběhu je takový pomalejší na rozjezd, určitě stojí za to vydržet a poslouchat/číst dál. Navíc je audiokniha skvěle namluvená paní Margit Vinklárkovou. Dost mě mrzí, že jsem se k této sérii nedostala v mém mladším věku, protože magické příběhy jsem jako menší hodně hltala (ačkoliv jsem HP prvně četla až ve svých 20 letech :D ). Tuhle knihu mohu rozhodně doporučit, a já jdu hned na druhý díl.

16.09.2021 5 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Tahle kniha ... Ta byla nejlepší, jakou jsem za poslední dobu četla. Jelikož miluju levandule, věděla jsem už od začátku, že prostředí Provence a levandule všude kolem bude pro mě ideální. A čtením této knihy je moje touha Provence jednou navštívit zmnohonásobila. Je to naprosto skvělý voňavý příběh, pro někoho bude možná hodně sladký, jelikož je plný romantiky a cukrovinek. Ačkoliv jsem podvědomě tušila, jak to s jednotlivými postavami v knize bude, užila sem si každou stránku, každé slovo. Tohle mě opravdu hodně bavilo, naprosto ideální čtení na dovolenou. Je to psané čtivým stylem, že vám stránky budou pod rukama ubýhat rychlostí blesku, zamilujete si kocoura Falka, levandulová pole i záhadné tajemství dopisů z podkroví. Výborná záležitost a v mé knihovničce se zařadí mezi srdcovky. Tohle totiž budu v brzké době číst znovu.

08.09.2021 5 z 5

Všechny barvy noci Všechny barvy noci Karine Lambert

Tak tohle bylo dost silné čtení. Příběh muže, který přijde v mladém věku o zrak a musí se naučit znovu žít je hodně silné téma. Líbily se mi deníkové zápisky, které byly mezi kapitolami. Hlavní hrdina byl sympatický, plný myšlenek, a hodně rozhozený. Naštvala mě Émilie, která se zachovala fakt hnusně.

Knihu mohu doporučit, i když výhrady jsem měla - čekala jsem trochu hlubší psychologické pasáže, trochu více ponoření do psychiky hlavního hrdiny, více myšlenek a tak. Jinak ale byla kniha naprosto skvělá.

19.08.2021 4 z 5

Ukradený příběh Ukradený příběh Elizabeth Coleman

Oddechová kniha, sice plná klišé, ale člověk si u toho dokáže dost odpočinout, nemusí na nic myslet a ještě se u některých pasáží zasměje. Hlavní hrdinka trochu naivní a pomalejší, Charlotte naprosto na facku. Obálka je přesně taková, po které bych v knihkupectví sáhla, a tématem se mi kniha hodila do momentální nálady a mého vkusu, ačkoliv pomalu začínám přecházet na spíše náročnější romány - ono ale není od věci si občas přečíst i něco jednoduššího a pohodového :) Mě kniha bavila, a asi si ji v budoucnu přečtu znovu :) Mohu doporučit :)

17.08.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

#audiokniha - Tohle bylo moje první setkání s Petrou Soukupovou, a musím říct že jsem fakt nadšená. Autorka má výborný styl vypravování, poskytuje hodně podrobností, ale tak že nejsou nudné. Postavy jsou dobře vykreslené až dopodrobna. Navíc se tu střídají pohledy čtyř hlavních postav - Alice, Richard, Lola a Kája. Audioknihu namluvili 4 interpreti, za každou postavu jeden, což mi velice vyhovovalo, protože to pomáhalo lépe se vcítit do dané postavy, která zrovna mluvila. Za mě tohle byla skvělá (audio)kniha a určitě si vyhledám další autorčina díla :)

EDIT: Tak v papírové podobě jsem si re-reading užila daleko více, i když mi ze začátku dalo trošku problém se zorientovat ve formě, protože zde není označena přímá řeč a věty, jelikož jde o myšlenky, jsou hodně dlouhé. Ale kniha je to fakt skvělá a mohu ji doporučit.

20.07.2021 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

No, moje první setkání s autorem. Kdysi, ještě na škole, jsme viděla film, který se mi moc líbil. Ale nikdy jsem se nedostala ke knize, to až teď. A musím říct, že .. nebyla špatná. ALE ... hlavní hrdina Landon mi tak neskutečně lezl na nervy s tím svým "víte, co myslím". To opakování téhle fráze pomalu na každé stránce mi fakt lezlo na nervy. I když jsem věděla, jak kniha skončí, stejně mě překvapilo, že to bylo o dost rozdílné oproti filmu, což je nakonec vlastně zcela běžné. Knižní verze se mi líbila ale stejně o něco méně než film, a vím, že pokud si tenhle příběh budu chtít někdy v budoucnu zopakovat, tak asi radši v té filmové podobě.

12.07.2021 3 z 5

Cirkus Karanténa Cirkus Karanténa Mike Jedinela (p)

Kniha byla čtivá, často jsem se i zasmála, občas jsem se pěkně naštvala za autorovy názory. Ale celkově kniha byla hodně slušná, dost často jsem si představovala všechny ty destinace, kde se hlavní hrdina Mike nacházel. Bohužel můj zážitek z knihy dost kazil použitý nekvalitní papír a nekvalitně udělané desky, ze kterých se mi loupal vrchní igelit, který měl desky chránit proti poškození. A co mi doslova pilo krev, byly skoro nekonečně kapitoly. Nejsem fanoušek moc dlouhých kapitol, ale vždy to nějak dokážu překousat. Ovšem tady ty kapitoly byly fakt extrémně dlouhé. Proto hodnotím 3/5.

29.06.2021 3 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Zklamání. Jako čekala jsem od té knihy fakt hodně, protože Selekce mě bavila. Ale tohle mi přišlo jako chabá napodobenina Selekce. První pořádná akce začala skoro ke konci knihy! Přišlo mi, jakoby autorka své spisovatelské nadání vyčerpala v Selekci a zde už jen těžila z vymyšleného konceptu, který jen překroutila. Bohužel nemohu doporučit. A nevím, jestli budu číst další díly. Spíš ne.

25.06.2021 1 z 5

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

No, kde začít. Jak moc LGBT knihy nečtu, potřebovala jsem nějakou oddychovku, a tuhle jsem ve čtečce měla hrozně dlouho. Tak jsem se do ní pustila. Napsaná je velmi dobře, styl je skvělý, jen mi místy přišly Borisovi reakce maličko přehnané. Ale až mě vyděsilo, jak moc tato kniha odráží naši společnost. Spoustu věcí proti homosexuálům najdete v různých diskuzích na Facebooku, přesně tak homofobních, jak byly vyobrazené v téhle knize. A je to hnus!

Co mě dostalo, byl ten konec knihy, který sem upřímně vůbec nečekala a obrečela jsem ho (a to u knih většinou nebrečím).

Tuhle knihu mohu doporučit, a určitě si ji v budoucnu přečtu znovu.

19.06.2021 4 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Za mně je tento díl hodně jiný než předešlé. Konečně se tu totiž dozvídáme taky víc informací o Haltovi a jeho historii, což mi právě v předešlých dílech chybělo a jsem ráda, že se autor zaměřil i na tyto detaily. Halta mám moc ráda a doteď mě trochu trápilo, že mu není věnována moc velká pozornost, přestože je to postava, která dost udává Willovi směr (nebo udávala, když byl Halt Willovým učitelem.) Jdu hned na další díl.

11.06.2021

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

#audiokniha - Musím říct, že mi tenhle druhý díl přišel snad o špetku lepší než jednička. Občas mi běhal mráz po zádech, když jsem poslouchala. Musela jsem si poslech kouskovat. Ten případ byl fakt drsný. Což je vlastně pokaždé, když se jedná o děti. A tady se opět jednalo o děti, stejně tak jako v prvním díle. Ďábelské hry mají ale hlubší "kořeny", když to řeknu takto. Je to naprosto povedená kniha, a já se nemůžu dočkat, až vyjde v audioverzi třetí díl.

10.06.2021 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Příběh znám už z filmového zpracování, které se mi velice líbilo. Ale jak to tak bývá, kniha byla o hodně lepší. Četla jsem a zároveň i poslouchala v audioknize, která je namluvená naprosto bravurně. Je to velice smutný příběh plný lásky a bolesti, slzy na konci nechyběly. Určitě se podívám i na další autorčiny knihy.

08.06.2021

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

#audiokniha - Kovyho jsem sledovala na youtube jednu dobu hodně, hltala jsem každé video, které vydal. Ale po letech už můj zájem o něj dost opadl. Ale na Audiolibrixu jsme narazila na to, že jeho kniha OVŠEM vyšla i v audiu a že ji sám namluvil. Jelikož plním audioknižní výzvu a je tma právě bod - Audiokniha namluvená autorem, řekla jsem že to zkusím. Můj oblíbený youtuber a zároveň splněný bod ve výzvě, proč ne. Knížka je zajímavá, fanouškům Karla přinese spoustu zajímavostí z jeho života. Nemám, co bych knize vytkla.

27.05.2021 4 z 5