ReziEngli ReziEngli komentáře u knih

Láskohledači – Zrádná vrtkavost srdce Láskohledači – Zrádná vrtkavost srdce Tereza Barvíková Marková

Nějak nevím, co si o tom mám myslet. Ačkoliv mám youngadult ráda, tak mi tohle moc nesedlo. Nápad byl dobrý, ale zpracování dost pokulhávalo. Ačkoliv je to youngadult, líbilo se mi že se autorka věnovala hodně i jiným postavám, než té hlavní. Ale celý ten text mi přišel takový koatrbatý, neuhlazený. Je z toho hodně cítit, že je to autorčina prvotina. Nicméně dle konce bych řekla, že to bude mít pokračování, do kterého se asi i pustím.

Jo a nemám ráda ty potvůrky, protože jsou to prostě okopírovaný rarachové z Harryho Pottera ????

04.01.2020 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

#audiokniha
Jop, tak tohle bylo fakt něco! Pominu-li lehce předvídatelné pasáže, tak příběh jako celek je dobře propracovaný a prošpikovaný šokujícími odhaleními! Nejvíc šokující byl ten konec, který zboural veškeré moje teorie, které jsem si během poslechu vytvořila.
Bohužel zpracování audioknihy se nepovedlo na 100% - vadily mi náhodně vložené hudební vsuvky, které zvukově překryly monology, takže slova byla málo slyšet. A taky by to chtělo malinko odlišit, jakou postavu zrovna daný interpret čte, protože občas to trochu splývá.
Za sebe ale rozhodně mohu doporučit jak v audioverzi, tak i klasické knižní.

04.01.2020 4 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

#audiokniha 30% done: Tak tady to vzdávám. Ta kniha je prostě hrůza. Deník věčně opilé matky, která na všechny nadává a vypráví ultranechutné historky až do barvitých podrobností ... Bohužel ani hlas paní Slavíkové tento děs nezachránil. Ne, ne, ne. Odkládám nedočteno. A do dalšího dílu fakt nejdu.

02.01.2020

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Absolutně netuším, co si o tomhle dílu mám myslet. Až na pár míst, kde se příběh docela vlekl, to byla jedna rána za druhou, a na konci se vše začalo spojovat a vysvětlovat. Jelikož se zdárně blížím ke konci, váhám jestli začít Věž úsvitu, nebo ji přeskočit a rovnou se vrhnout na Království popela. Ovšem mám strach, aby přeskočením Věže něco nepromeškala ... tahle série mi trhá srdce na kusy!

28.12.2019 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Zajímavý pohled na zápornou postavu, jak se vlastně stala tak zlou atd. Útlá knížečka, ale plná informací :)

19.12.2019 4 z 5

Volané číslo existuje Volané číslo existuje Milan Tesař

Ze začátku mě tahle kniha bavila, ale postupem času to bylo pořád dokola to samé. Životní problémy lidí promítnuté i do chování telefonní čísel v telefonu. Tak první tři, čtyři povídky byly fajn, ale později už jsem se celkem dost nudila. Nevím, jestli po knize sáhnu znovu. Asi spíš ne.

16.12.2019 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

#audiokniha
Já fakt nevím, proč se českým autorům vyhýbám. Jakmile po něčem sáhnu a je to od českého autora, tak je to pecka! Stejně tak Chirurg od Petry Dvořákové. Navíc zpracován do audiopodoby naprosto úžasným Pavlem Baťkem, který má skvělý, čistý a příjemný hlas! :) Po tomhle počinu se rozhodně mrknu na další autorčiny knihy a nebudu tolik zatracovat českou literaturu :)

16.12.2019 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Miluju, miluju, M-I-L-U-J-U! Tahle série je pro mě hodně srdcová a má nejoblíbenější, a tak jsem se po čase pustila do re-readingu. Cinder coby reteling Popelky z japonského prostředí, co víc si přát! Statečná hrdinka, která se dozvídá pravdu o své minulosti, že není tou, za kterou se celé ty roky považovala ... Kdo ještě nečetl, honem to napravte! Tohle je fakt bomba!

22.11.2019 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Tahle kniha byla hooodně silná, a myslím že by si ji měli fakt přečíst všichni. Jako jedna z mála totiž přináší "Alternativní budoucnost", která od nás není tak daleko. Svět, ve kterém dochází voda. Mladí hrdinové, kteří přese všechno přežijí.

Dost mi to připomínalo takové ty americké katastrofické filmy. Prý se chystá i film, na což jsem hodně zvědavá.

Ačkoliv se to fakt může stát, dávám hvězdu dolů za určité prvky, které mi nepřišly až tak reálné. Jednak - hrdinové vždy zvítězí. Tak to asi je a bude. Skoro ve všech katastrofických filmech/knihách.

Můžeme se jen modlit, aby k tomu, co bylo v knize popsáno, nikdy nedošlo.

19.10.2019 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

#audiokniha

Jo, tohle mě bavilo :) Ačkoliv jsem byla maličko ztracená v těch pojmech, protože jsem nečetla tu původní trilogii, tohle mi nějak řeklo - přečti si to! Jop, přečtu si původní Grisha Universe! Jinak jsem Šest vran poslouchala jako audioknihu, a musím říct, že se to jako audiokniha fakt povedlo! Zvuk byl suprový, čistý, bez šumu. Interpreti naprosto suprově vybraní, nevybrala bych tam někoho jiného. Hlas Matouše Rumla už znám z Hraničářova učně, takže jsem předem čekala stejnou kvalitu, kterou jsem i dostala. Navíc se mi líbí, že každá postava měla svého vypravěče, takže se to i lépe rozlišuje, než když audioknihu mluví jeden člověk.

Příběh byl zpočátku trochu táhlý, ale postupně se to rozjelo, nabíralo grády. Nejvíce jsem si oblíbila Kaze, protože padouši jsou mnooohem lepší než hrdinové! A navíc která knižní postava je v sedmnácti tak neodolatelná, jako Kaz? :D

Doufám, že Prohnilé město bude v audioknize brzy :) Dávám 4 hvězdičky z pěti, tu jednu si schovávám pro pokračování :)

17.10.2019

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Bože, díky, jsem na konci!
Ne, vážně. Tohle byla tak špatná kniha! A strašně mě to mrzí, protože autorčinu knihu Probuzení Simona Spiera miluju!

Bohužel, tahle kniha u mě fakt neobstála. Celou dobu jsem měla pocit, že čtu knihu někoho jiného, a ne Becky! Přišlo mi, že autorka chtěla jen oživit Simona, ale jinak. A protože to dobré už vyčerpala, zpatlala dohromady Holku mimo rytmus. Tahle kniha byla fakt mimo. Nevím, jestli byl tak špatný překlad, nebo autorce už totálně došla inspirace, ale ne. Fakt ne.

Leah jsem celou dobu nenáviděla, zasloužila by si akorát facku. Celou dobu se chovala jako třináctka zaláskovaná do svého spolužáka. Celou dobu čtení jsem měla pocit, že je text nesourodý, hlavní hrdinka to měla v hlavě pomotané, a stejně pomotaně pak vypadal celý příběh. Kniha mě nebavila a čtení bylo fakt jak za trest. Rozhodně ji znovu číst nebudu a nemohu ani doporučit. Tohle je rozhodně literární propadák.

14.10.2019 2 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Po dlouhé době kniha, která mi skoro zlomila srdce. Ne, ne skoro. Doslova. Takhle krásný smutný příběh jsem nečetla už hodně dlouho. Připomnělo mi to trochu Hvězdy nám nepřály. Autoři mají naprosro skvělý styl vyprávění. Ještě si chci pustit film, od kterého čekám, že bude hodně emotivní. Co jsem viděla komenty, tak je i docela přesně podle knihy, tak uvidíme. Tahle kniha putuje na spešl místo "srdcovek" v mé knihovně a brzy si hodím re-reading.

10.10.2019 5 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Mě se kniha hodně líbila, a to i proto, že autor je čech. V Teovi jsem se celkem viděla, protože i se mnou život celkem vyjebával, takže jsem jej chápala. Někdo tady tvrdí, že se choval jako holka - já tvrdím, že je to citlivá bytost, která si hodně prožila, a ano, Libor s ním manipuloval a Erik dělá to samé, ale na rozdíl od Libora jej Erik skutečně miluje a dělá pro něj vše, aby byl v bezpečí. Očekávala jsem možná více erotiky, ale i tak se kniha řadí mezi ty velice povedené české kousky a těším se na druhý díl, ktery by měl doplnit Erikovu minulost a zaplácnout prázdná místa, zodpovědět otázky, které vyvstaly v Bossovi a pokračovat v ději.

02.06.2019 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

No, kniha nic moc. Takový ten psychothriller, kdy se žena snaží zničit muže. Celou dobu jsem měla pocit, že čtu něco, co jsem už četla. Autorka píše sice poutavě, ale ani tak mě tato kniha moc neuchvátila.

09.05.2019 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Slyšela jsem jako audioknihu.

Neuvěřitelně silný příběh, který má bohužel tragický konec. Příběh Bruna a Šmuela jsem viděla již před lety ve filmové podobě, a jelikož mě film velice zasáhl, neodvažovala jsem se pustit se do knihy. Věděla jsem, že kniha bude ještě silnější.

Ačkoliv je příběh lehce dětsky naivní, vůbec to nevadí, protože o to je ten příběh napínavější a živější, než kdyby to vyprávěl dospělý člověk. O to je příběh o něco snesitelnější. Ne tak drastický. Ač krátká kniha, tak je plná hrůzy, strachu, ale i dětské nevinnosti. Určitě to nebyl jediný příběh od autora, který jsem četla/slyšela.

06.05.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Tak toto byla za mne nejlepší kniha od RB, jakou jsem zatím četla. Strašně se těším na další jeho literární počiny!

11.04.2019 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Úžasná fantasy kniha, ačkoliv nejsem úplně cílová skupina, tak jsem si čtení velice užila. Byť jsem se lehce ztrácela v těch ruských jménech, rozkoukala jsem se velice rychle. Už se moc těším, až se pustím do druhého dílu.

09.04.2019 5 z 5

Návod k použití lásky Návod k použití lásky Renáta Názlerová

Příběh úžasný, bavil mě. Ale těch chyb v knize!! Asi jsem dostala špatný výtisk ...

04.04.2019 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Další skvělá kniha od skvělého autora. Jak mě zklamala kniha Do posledního dechu, která mi přišla fakt hodně slabá, tak Chladnokrevně moje nadšení opět pozvedlo. Měla jsme během čtení výhrady, některé věci mi přišly už předvídatelné a předpokládala jsem i konec knihy, ale ten styl, jakým je to psaný, je prostě nenahraditelný a unikátní a Bryndza se stal odborníkem v tomto detektivním knižním oboru. Jeho knihy jsou plné akce a zápalu, nadšení a strachu. Nelituji ani jedné knihy, kterou jsem přečetla a doufám, že jich napíše mnohem více (i když by to možná chtělo stvořit úplně novou postavu a novou sérii?)

13.03.2019 4 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

Úúú, tak tohle byla teda jízda! Řekla bych, že to bylo ještě napínavější, než jednička. Akce střídala další akci, napětí nepovolilo, každou stránkou celý příběh jen gradoval, až nakonec vybouchl jako chodba v Hoře. U konce jsme se culila jak sluníčko, jsem ráda, že to takto skončilo :) Ačkoliv jsem předtím četla jedničku a hned na ni navázala dvojkou, měla jsme prvních pár stránek trošku problém se začíst, ale fakt to trvalo jen pár stránek. Líbí se mi, jak druhý díl krásně navazuje přímo na ten první. Jen jedna věc mi vrtá hlavou - nějak jsem nepobrala ty poznámky na začátku každé kapitoly. Vysvětlí mi to někdo?

21.02.2019 5 z 5