ReziEngli ReziEngli komentáře u knih

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

#audiokniha - Opět jeden z naprosto skvělých dílů o Willovi. Ačkoliv tu bylo pár trochu nudnějších scén, vyvážila to konečná bitva a úplný konec knihy. Ačkoliv jsem to poslouchala už poněkolikáté, culila jsem se u toho (zvlášť u konce) jak sluníčko na hnoji :D

27.05.2021

Underground Underground František Kotleta (p)

Tak mám Underground za sebou. Byla to moje první kniha od Kotlety, a musím říct, že takovou literární jízdu jsem nezažila hodně dlouho. Ačkoliv mi chvíli trvalo dostat se přes dost nechutný začátek, pak už přišla fakt jenom jízda. Četla jsem každou volnou chvilku, nasmála jsem se jak už dlouho u knihy ne (nejvíc mě rozsekala narážka na moje rodné město Kladno a na jednoho slavného hokejistu), užívala si celý ten post-punkový obraz Prahy. Za mně tahle kniha byla fakt super. Co mě ale trošičku zklamalo, byl konec, asi jsem čekala nějaké lepší vyústění. Ale jako celek hodnotím knihu velice kladně, a rozhodně ji mohu doporučit dalším čtenářům. Určitě si od pana Kotlety přečtu další jeho literární počiny, protože tohle mě sakra hrozně bavilo. Jen upozorňuji tahle kniha obsahuje obrovskou míru vulgarismů, takže kdo vulgarismy v literatuře nemusí, ať se téhle knize vyhne.

14.05.2021 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Taková průměrná erotická jednohubka. Nepřekvapilo, neuhrazilo. Neočekávala jsem od toho absolutně nic, jako fanoušek fantasy erotické romány nevyhledávám. Ale narazila jsem na ni v poličce v knihovně, když jsem byla vracet knihy, a vzpomněla jsem si, že jsem ji viděla několikrát na IG. Tak jsem si ji ze zvědavosti vypůjčila. Za dvě hodinky jsem měla přečteno. Když dáte pryč jednu sexuální scénu, dvě polo-sexuální a hromadu "vyzývavých" a "sexuchtivých narážek", máte najednou jen průměrný ženský román o bohatém muži, který se uzavřel před světem, a mladé ženě, nejlépe z nějakého podřadného pracovního místa, které se shodou okolností ocitne v blízkosti pohledného dokonalého pracháče, provokuje ho a nejlépe se do něj "zamiluje od první chvíle, kdy ho uviděla." Pořád nějak nevím, co na téhle literatuře všichni vidí :D Ale je to napsané celkem čtivým dojmem, uznávám že v několika pasážích jsme se celkem i zasmála (nebo spíše nahlas uchechtla), ale doma to asi nepotřebuju mít. Docela by mě ale zajímalo, kolikrát se v knize vyskytuje slovo BANÁN :D

07.05.2021 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Z edice Romantické útěky jsem četla 4 knihy, a Čajovna mi z nich přišla nejlepší. Díky ní se zvedla moje touha podívat se do Japonska a navštívit všechna ta úžasná místa jako Fiona, zažít čajový obřad, podívat se k hoře Fudži atd. Tady z té knihy na vás Japonsko přímo dýchá a vy máte chuť se okamžitě sbalit a odletět. Já bych jela hned!

Autorka má skvělý vypravěčský styl, díky kterému mě její knihy hrozně baví. Ano, jsou plné klišé a romantiky, jsou sladké jak cukrkandl, ale mně osobně to vyhovuje. Miluju to!

07.05.2021 5 z 5

Ticho mezi námi Ticho mezi námi Abbie Greaves

Tak tahle kniha mě velice bavila, ačkoliv byla velice citově založená. Několikrát jsem měla i slzy na krajíčku. S přečtením téhle knihy jsem si opět potvrdila, jak je strašně důležitá komunikace ve vztahu. Rozhodně mohu knihu doporučit.

07.03.2021 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

#audiokniha - Zpočátku jsem z knihy byla rozpačitá a hlavní hrdinka Anna mi během celého příběhu dost často lezla na nervy tím, jak byla namyšlená, rozmazlená a ukňouraná, ale ta postava byla takto napsaná a okolo toho se měl točit celý příběh. Ve finále musím říct, že jsem si poslech audioknihy velice užila, i jsem se zasmála :) Je to příjemná oddychovka ke sklence vína (kterým se v knize zrovna moc nešetří :D ) Ale jo, můžu doporučit :) Za mě byla hodně dobrá :)

03.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

#audiokniha - Šikmý kostel je výborná kniha. Vypráví historický příběh plný zvratů. Sice jsem trochu plavala ve jménech, kterých není v knize zrovna málo, ale dokázala jsem se zorientovat. Pevně věřím, že druhý díl bude takhle dobrý, jako jednička. Navíc v audioverzi od naprosto úžasné Vilmy Cibulkové se to poslouchalo jedna báseň. Kdo jste ještě nečetl, rozhodně to napravte.

23.02.2021 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Knihu jsem četla coby rukopis ještě před vydáním. Hodně se mi líbila, zlomila mi srdce a nakonec ho po kousíčkách začala pomalinku slepovat. Nádherná kniha, která je napsaná jako ze života. Nemaže čtenáři med kolem pusy, nevymýšlí si zázraky, prostě čtenáři předloží příběh tak, jak by dopadl i ve skutečném životě. Rozhodně stojí za přečtení.

21.02.2021 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Zelenou míli znám hlavně jako filmové zpracování s Tomem Hanksem. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. A proto když OneHotBook oznámil audioknižní vydání, těšila jsem se na něj jako dítě na Vánoce. Poslouchala jsem to s přestávkami, ale tři čtvrtě knihy jsem sjela posledních pár dní v lednu a první dny v únoru, poslouchala jsem hlavně při práci. Je to výborná kniha, velice mě bavila a rozhodně se více na Kinga a jeho díla zaměřím. Doufám, že jeho další knihy mě budou bavit stejně jako Míle.

Stejně jako u jiných knih, které mají filmové zpracování, tady bylo o dost věcí trochu jinak než ve filmu. Ale popravdě mi to vůbec nevadilo. U téhle audioknihy jsem se dokázala celkem dobře odpoutat od filmu a užívat si primárně jenom audioknihu. Pokud jste Zelenou míli od Kinga nečetli, rozhodně doporučuji, hlavně teda audioknižní zpracování bylo výborné.

04.02.2021 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Výborný díl, hodně napínavý a dobrodružný. O Willa jsem se opravdu hodně bála, když se musel sám vydat do pouště.

19.01.2021

Tajemství Hrobaříků Tajemství Hrobaříků Pavla Horáková

#audiokniha - Měla jsem teda ze začátku problémy se zaposlouchat do audioknihy, a i během poslechu byly chvíle, kdy se mi moc poslouchat nechtělo, ale jako celek to hodnotím jako velice zdařilý příběh. Ačkoliv už hodně dlouho nejsem cílovkou takovýchto příběhů, tento byl velice milý a napínavý. Parta dětí řeší záhadu na hřbitově a do toho hledají informace o společenství hrobaříků. Ačkoliv příběh obsahoval pasáže, které byly trochu nudnější, nebylo to úplně špatné, ke konci mě to i dost bavilo :) Rozhodně můžu dětským čtenářům nebo posluchačům doporučit :) Navíc má audiokniha velice příjemné hudební vsuvky :)

13.01.2021 4 z 5

Tak jako .. nevím, no. Ze začátku se to vyvíjelo velice slibně, očekávala jsem spoustu knižních tipů a zajímavých postav, ale zhruba od čtvrté povídky mi začala hlavní postava velice vadit. Tak nějak mi přišlo, že je vlezlá a musí do všeho "strkat nos", a navíc vysypávala z rukávu "hlubokomyslné" myšlenky, které mi skoro vůbec nic nedaly, jen jsem se při nich nudila, a ke konci už jsem určité pasáže i přeskakovala. Moc mě to mrzí, protože z edice 7lásky jsem už několik knih četla a většina se mi líbila, ale tuhle knihu moc nedoporučuji. Jediný velký bonus je seznam zmíněných knih na konci knihy.

07.01.2021 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tak dočteno a bohužel z ní nejsem tak nadšená jako spousta jiných okolo. Nevím, jestli to bylo přehnaným očekáváním založeným na obrovské vlně pozitivních ohlasů, nebo je to věkem, ale nepřišla mi tak skvělá, jako jiným. Ani jsem u ní necítila nějaké zvláštní pocity, spíše mě celou dobu nudila. Asi jsem špatný knihomol že neskáču z Prince do stropu nadšením, ale pro mě tahle kniha fakt ne. Možná mu v budoucnu zkusím dát ještě jednou šanci.

07.01.2021 3 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Tak tohle nebylo vůbec špatné! Nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Sice téma knihy není nic, co by tu už nebylo, ale svým způsobem to byla fajn kniha. Taky jsem ji přečetla velice rychle. Rozhodně mohu doporučit jako příjemnou jednohubku na odpočinek. Nečekejte nic velkého a světoborného, ale příjemnou teen story s bad boyem.

02.01.2021 4 z 5

Den, kdy jsme se potkali Den, kdy jsme se potkali Roxie Cooper

Zprvu jsem si myslela, že to bude jen běžný román, jakých u nás vychází mraky. Neschvalovala jsem chování obou postav. Jenže jak jsem se dostávala dál a dál přes stránky, najednou to začalo být jiné. Více psychologické, procítěné. Nemohla jsem se odtrhnout. A když jsem došla na konec, zlomilo mi to srdce. Naposledy jsem se takhle cítila, když jsem poprvé četla Než jsem tě poznala. A po dlouhé době je to taky kniha, u které jsem na konci brečela. Za mě jedna z výborných knih, obdivuji autorku i překladatelku za práci s textem, který umí vyvolat mnoho pocitů a emocí. Rozhodně schovám na poličku oblíbených knih a někdy přečtu znovu.

18.04.2020 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Rereading mi opět přinesl potěšení z této knihy. Při každém čtení mám pocit, jako bych OASIS procházela já sama a čím dál víc po tom toužím, zkusit si to ponořit se do virtuálního světa a nechat se pohltit tímto světem. Čteno už 6x a ještě neomrzela :)

14.02.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

#audiokniha Tak Barči mi bylo ale fakt líto. Jakkoliv jsem se snažila přístup matky nějak pochopit, nedařilo se a došla jsem k názoru, že je to prostě megera. Ačkoliv jsem podvědomě tušila, k čemu se pomalu schyluje, ten konec mě stejně dostal. Dlouho mě nic takhle nezasáhlo. Navíc v audiopodobě s hlasy skvělých žen Verči Kubařové a Andrey Černé. Určitě si to brzy poslechnu znovu.

14.02.2020 5 z 5

Devět tváří tebe Devět tváří tebe Janice Pariat

Kniha nebyla úppně špatná. Devět kratších povídek o jedné ženě, dost psychologických, napsaných v druhém čase jednotného čísla - ty. Bavila mě, ale extra nadšení jsem nepocítila. Ale byla to příjemná jednohubka :) Možná v budoucnu si přečtu znovu :)

30.01.2020 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Oh. My. Gosh.

Okay, tak tohle bylo ale sakra silné kafe. Pominu-li dost vleklých pasáží, kniha má sakra velkej spád a navzdory počtu stran utíká strašně rychle.

Děsím se jít do posledního dílu. Nechci, aby to skončilo.

27.01.2020 5 z 5

Kirke Kirke Madeline Miller

#audiokniha - Tak tohle mě fakt hooodně bavilo. Dřív jsem se o řeckou mytologii moc nezajímala, samozřejmě ty slavné příběhy o Trójské válce, o Oddyseovi atd jsem slyšela, ale doteď jsem nikdy neslyšela jméno Kirké. Musím říct, že kniha je opravdu skvěle napsaná. A v audiopodobě v podání Petry Špalkové to taky bylo super! Mám i Achilleovu píseň, do které se brzy taky pustím!

16.01.2020 5 z 5