ReziEngli ReziEngli komentáře u knih

Kartosský gambit Kartosský gambit V. Mahaněnko (p)

Maličko pomalejší, než první díl, ale stále mě to bavilo! Je to psáno stylem, který vás prostě nepustí a nutí vás číst dál! Naprostá pecka a už se těším, až vyjde trojka!

01.10.2018 4 z 5

Lži, dokud můžeš Lži, dokud můžeš Mary Kubica

Napínavý thriller, kde se vlastně od začátku neví, jak to bylo a hlavní hrdinka se na to snaží přijít. Ačkoliv se chvílemi chovala fakt na pěst, odpustila jsme jí, protože kdybych já přišla o manžela, asi bych se chovala stejně nepochopitelně. Konec knihy mě fakt překvapil, takový jsem nečekala. :) Rozhodně mohu doporučit :-)

01.10.2018 4 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

No ... Kdo nezná Dianin příběh, bude v téhle knize plavat. Není tam totiž úplně pořádně vysvětleno nic s Dianina života, je to jen takové naťuknuté. Ale dá se v tom orientovat. Ale PANEBOŽE! Takových chyb? Buď chybělo slovo ve větě, nebo tam byl překlep, nebo špatné I ... Korektor asi neudělal svou práci pořádně ... Chyb jsem tam našla fakt dost, a odradilo mě to od téhle knihy ...

27.09.2018

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Jo, tohle mě fakt bavilo!! :) Napínavá kniha, která člověku navozuje chuť zahrát si!!!

17.09.2018 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Úplně top to nebylo, začátek byl dost nudný, chvílemi jsem uvažovala, že dokonce knihu odložím, ale nakonec jsem ten začátek překlenula a pokračovala. A bavilo mě to! Sidonie mi teda lezla krkem už od začátku, neměla jsem ji vůbec ráda, Nemesis mi chvílemi přišla taková až moc citově rozpolcená na diabolika, Tyrusovi jsem už od začátku nevěřila ani nos mezi očima, myslím si, že se z něj v dalších dílech vyklube pěkný hajzlík ... Uvidíme, co přinesou další díly.

05.09.2018 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

#audokniha - Když jsem to poslouchala poprvé, nebyla jsem z toho vůbec nadšená jako ostatní. To jsem ještě neznala seriál. Ten už mám nyní za sebou, tak jsem si řekla, že po nějaké době by nebylo na škodu zkusit audioknihu znovu. A ne, prostě ne. Styl vyprávění Margaret Atwood pro mně asi nikdy nebude. V některých pasážích mi přišly popisy až moc rozvité a květnaté, zdlouhavé a nudné. Měla jsem chvílemi problém jen udržet pozornost a vnímat, co se vypráví. Tohle pro mně asi nebude :) Ale věřím, že si to své fanoušky našlo/najde, ale já u tohohle příběhu asi zůstanu u seriálu. Možná by mě to asi bavilo i více, kdybych to měla doma v papírové verzi, protože mám takové podezření, že mi nesedla hlavně interpretka Zuzana Kajnarová. A to mi jinak její hlas nevadí. Zkusím popřemýšlet, jestli si to spíše nepořídit domů v papírové verzi. A hlavně - zda pro mně bude mít cenu pouštět se do pokračování Svědectví.

03.09.2018 2 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Za mě moc milý, trochu přesládlý teen román. Konec jsme obrečela.

27.08.2018 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Překvapila mě :) Neočekávala jsem od ní teda nic světoborného, ale překvapila :) Bavil mě ten vymyšlený koncept života a kosení :) Docela se i těším na pokračování :)

09.08.2018 5 z 5

Já, Inrův dědic Já, Inrův dědic Michal Reho

No bohužel. Dala jsem tomu dvě šance, ale přes polovinu jsem se prostě nedostala. Styl, jakým je kniha psána, je naprosto nečitelný. Jak mi slangové výrazy a nespisovná čeština nevadí, tak v téhle knize zabíjí celý příběh.

31.07.2018 1 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Krásná zamilovaná knížka, přesně na odreagování od těžké literatury :)

13.07.2018 5 z 5

Invaze Invaze Luke Rhinehart (p)

Vtipné to bylo, ale jinak najdu určitě lepší scifárny.

01.07.2018 3 z 5

Vodopád Vodopád Lauren Kate

Tuhle knihu jsem si přečetla z nutnosti, abych měla komplet sérii. A ne. Tohle fakt už číst nikdy nebudu. Ačkoliv je příběh dobrý, zpracování je tragédie. Byla to nuda, nuda, nuda. Přeskakovala jsem celé pasáže a stejně mi přišlo, že se tam absolutně nic neděje!! Vhodné je to tak pro mladé čtenářky, které v příbězích nehledají nic a jen si čtou. Jako oddechovka, u které se nemusí přemýšlet by to asi šlo. Ale tak sérii mám dočtenou, a ráda na ni zapomenu.

28.05.2018

Sektor osm Sektor osm Michael Atamanov

Skvělé! Poprvé moje setkání s tímto žánrem a už od začátku do konce to byla prostě pecka! Jakožto hráčka počítačových her jsem z ní byla navýsost nadšená. Příběh byl pěkně postavený, postavy v něm byly velice různorodé, možná bych maličko vytkla přemíru ostatních "nelidských" postav ... ale to je detail :)

21.05.2018

Nezavírej oči Nezavírej oči Holly Seddon

Pro mě tato kniha byla příliš chaotická. Jedna kapitola v první osobě z pohledu jedné dívky, druhá kapitola pak ve třetí osobě z pohledu jiné dívky, do toho kapitoly z minulosti a z přítomnosti ... Dost dlouho mi trvalo zvyknout si na uspořádání. A příběh, ten byl stejně zamotaný. I když vrcholná zápletka byla zajímavá, netušila jsem, jak to vlastně dopadne.

21.05.2018 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nechápu komentář od niki-chan. Tahle kniha absolutně není podobná padesáti odstínům, netuším kde to dotyčný vzal, zřejmě si spletl knížky a chtěl to napsat k jiné knize.

20.05.2018 5 z 5

The Crown: Podrobná historie The Crown: Podrobná historie Robert Lacey

Krásně zpracovaná kniha :) Kompletně zpracovaná historie britské královské rodiny a hlavně nejdéle vládnoucí panovnice Alžběty II. Četla jsem separátně spolu se seriálem a rozhodně doporučuji :)

17.05.2018 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Moc mě to bavilo :) Sice mi místy přišel příběh takový vleklý a lehce nudný, plný spousty technických pojmů a zkratek, ale ten pompézní závěr jakoby všechno smazal. Stoprocentně jsem tuhle knihu nečetla naposledy!

13.05.2018 5 z 5

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Krásná knížka, a naprosto úžasné ilustrace!!

09.05.2018 5 z 5

Papíroví duchové Papíroví duchové Julia Heaberlin

Ze začátku jsem se nemohla nějak začíst, ale zhruba od třetiny knihy mě příběh strhnul a nepustil, dokud jsem nedočetla poslední stránku. Celou dobu čtení jsem byla lehce napjatá, a popravdě jsme se i chvílemi trochu ztrácela ve jménech. Docela obdivuji autorku, že dokáže vymyslet takhle zamotaný příběh a sama se v tom neztratit.

Docela mě už od začátku zaráželo, že se hlavní hrdinka pustí do "výletu" s někým, o kom je přesvědčená, že je vrah. A navíc dobrovolně! Autorka tu zde vytvořila velmi napjatý příběh, ve kterém čtenář až do posledních stránek netuší, jak to vlastně celé bylo. Chválím poutavé popisy, díky kterým jsem si dokázala docela živě vybavit okolí a přírodu.

Docela dost často se tam skáče mezi minulostí a přítomností, ale zrovna u téhle knihy jsem to cítila jako nutnost. Velmi dobře to ukázalo život hlavní postavy, který se dobře prolnul s přítomností.

20.04.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Zdlouhavé popisy a strašná spousta příběhové vaty, na to jsem si zvykla. Ale to, jak autorka totálně zprznila konec... Na to nemám slov. Možná by si měla přečíst knihy jiných autorů a zkusit aplikovat zkušenosti. Protože její totální neschopnost prostě někoho nechat umřít po tom, co ho postaví 10x na pokraj smrti, bylo tak příšerně otravné, že jsem se do dočtení musela vyloženě nutit. Navíc, opakovat konec jedné knihy v téhle už mi přišlo jako velký výstřel do tmy, autorka se zde prostě tak mermomocně snažila o happyend, že mi zkazila totálně celý zážitek z knihy. O tom, že se Feyre a Rhysand chtěli při každé příležitosti milovat, na to jsem si z druhé knihy taky už zvykla. A předvídatelnost, jak autorka spáruje další hrdiny taky byla dost okatá.
Hodně slabý díl z celé série ... Za mě jen 3*

14.04.2018 3 z 5