ReziEngli ReziEngli komentáře u knih

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Akčnější díl než ten první, ale i přesto poněkud slabší. Ale celkově je to velmi čtivá kniha, taková lehká, u které nemusíte extra přemýšlet :-)

31.05.2017

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Po letech jsem se k ní vrátila, a líbí se mi stejně jako tenkrát :)

29.05.2017

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Zajímavý sociální román, dozvěděla jsem se něco nového z jiné kultury, než znám. Pro mě velmi naučné a zároveň poutavé :)

23.05.2017 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Mě kniha bavila, byla humorně-detektivní, trošku mi místy vadilo chování hlavní hrdinky, ale to jsem dokázala přejít :)

22.05.2017 5 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Bylo mi líto, že tam nebyla povídka o svatbě Cinder a Kaie :) Ale svatba Scarlet a Zeeva byla nádherná! :) Potěšila mě povídka navíc - Malá androidka, inspirovaná Malou mořskou vílou :) Nádherná byla :) Krásné zakončení série, takové doplnění informací :) Brzy si určitě sérii přečtu znova :)

17.05.2017

Cress Cress Marissa Meyer

Prostě skvělá kniha, jako předchozí díly. Sice mi místy příběh přišel trošku zbytečně natahovaný, ale jinak mě kniha moc bavila.

05.05.2017 5 z 5

Karambol Karambol Håkan Nesser

Bohužel, mě kniha nebavila. Četla jsem od autora Münsterův případ, a ten jsem slupla jako malinu. Ovšem Karambol mi přišel už ze začátku nudný a nezajímavý. Přišlo mi to, jako by si autor vymyslel skvělý příběh, ale nedokázal ho dobře zpracovat. Bohužel pro mě zklamání.

02.05.2017 3 z 5

Dřív než ji najde Dřív než ji najde Michael Kardos

Velmi poutavý thriller. Sice jsem měla problém ze začátku se do knihy začíst, ale pak už mě to chytlo a nepustilo.

26.04.2017 4 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Mrazivý thriller, skvělé čtení, moc mě to bavilo. Jelikož jsem četla na mobilu, tak jsem četla pomaleji, ale mě to vyhovuje. :) Na to, že je to autorčina prvotina, tak myslím, že je hodně povedená ....

18.04.2017 4 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Ze začátku to byla děsná nuda, trvalo mi dost dlouho se do knihy začíst. Pak už to šlo lépe. Co se mi nelíbilo, bylo ke konci chování Cathy. Měla jsem chuť jí jednu fláknout po hubě. Chovala se naprosto otřesně jak se svému manželovi, tak k bratrovi, a manželovi své matky. Naprosto otřesné, a to jsem si o ní myslela, že to ona je ta spořádaná žena. Sice často mluvila o pomstě, ale myslela jsem si, že ji to třeba přejde. A ne že se z ní stane s prominutím taková svině. Nelíbila se mi tam, byla mi protivná. Další díly si ovšem přečtu, protože mě zajímá, jak to bude dál.

13.04.2017 3 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Sice mi přišel příběh místy dost přitažený za vlasy, ale jinak se mi to líbilo. Stylově je to napsané moc pěkně a poutavě. Sice je to velmi smutný příběh, a u konce jsem i brečela, ale i tak si přečtu další díly, protože chci vědět, jak bude příběh Chrise, Cathy a Carrie pokračovat.

10.04.2017 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Skvělá kniha! :) Moc mě to bavilo :)

09.04.2017 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Prostě miluju fantasy žánr, a tahle kniha mě v tom ještě více utvrdila. Uchvátil mě nový svět, nové bytosti, nové technologie ... Tohle se fakt povedlo, autorka má úžasnou fantazii, skvělé popisy, kniha se velmi dobře čte .... Prostě jednička. Už se těším na další díl.

05.04.2017 5 z 5

Bosá dívka Bosá dívka Kateřina Janouchová

Když se to vezme kolem a kolem, tak byla kniha velmi zajímavá. Docela mě mrzí, že jsem nečetla předchozí díly, možná bych pak do rodiny pronikla trochu hlouběji. Co mi vadilo, bylo množství postav, ve kterých jsem se po chvíli začala docela solidně ztrácet. Ovšem zase, kdybych četla předchozí díly, možná by se mi to nestalo, takže se dá říct, že je to čistě moje chyba. A taky mi vadilo, že přímá řeč nebyla psaná klasickým stylem mezi uvozovkami, ale pouze na začátku pomlčkou. Někdy se potom nedalo poznat, co je ještě přímá řeč, a co už je vyprávění vypravěče. Jinak příběh jako takový byl zajímavý, místy malinko zdlouhavý, ale jinak to bylo fajn. Ovšem pro příště byl volila klasický styl označování přímé řeči, tohle nebylo zrovna šťastně řešení. Chápu, že se autorka chtěla odlišiti od ostatních autorů, ale opravdu to při čtení dělalo docela problémy. Co se mi u knihy hodně líbilo, byly kraťounké kapitoly, dobře se mi to četlo, jedna kapitola měla třeba jen 3 stránky.

03.04.2017 3 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Skvělá historická detektivka. A to mi nikdy předtím historické knihy moc nesedly, ale tahle je naprosto bravurní. Rozhodně doporučuji. :)

27.03.2017 5 z 5

Vražda neviňátek Vražda neviňátek Stanislav Češka

Dlouho mi z knihy nebylo tak úzko, jako z téhle. Nemám ráda taková témata, ale i tak jsem si knihu přečetla. Styl knihy je naprosto super, pan Češka je opravdu skvělý spisovatel. Ovšem příběh je pouze pro silné žaludky ... rozhodně ne pro matky malých dětí :/

08.03.2017 5 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Kniha se mi hodně líbila. Myslela jsem si, že to bude jen klasický dívčí románek, ale netušila jsem, že hlavní postava bude až tak zlomená ... Rozhodně si budu muset od autorky přečíst více děl.

06.03.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Za mě rozhodně 5 hvězdiček. Taky jsem ztratila milovanýho člověka, takže naprosto jsem chápala Louisino chování. Na mě kniha udělala velký dojem, a zanechala ve mě velmi mnoho pozitivních myšlenek. Byla jsem z ní nadšená, a rozhodně si pořídím další autorčiny knihy. :)

25.02.2017

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Naprosto super, avšak mi vadili strašně dlouhý popisy a trošku nudný pasáže ....

21.02.2017 4 z 5

Vysoké hry inspektora Rádla Vysoké hry inspektora Rádla Marek Skřipský

Mě kniha bohužel moc nebavila, zřejmě nejsem její cílová skupina. Jinak styl příběhu, zápletka, postavy, všechno naprosto super. Jen mě osobně kniha nenadchla. Ale milovníkům historických detektivek kniha rozhodně udělá radost.

20.02.2017 3 z 5