Dřív než ji najde

Dřív než ji najde https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330959/bmid_driv-nez-ji-najde-1TM-330959.jpg 4 200 57

MUSÍ NAJÍT SVÉHO OTCE DŘÍV, NEŽ ON NAJDE JI… Obyvatelé poklidného městečka Silver Bay na pobřeží New Jersey ten příběh dobře znají: jednoho nedělního večera v září roku 1991 uspořádal Ramsey Miller večírek pro sousedy a potom zavraždil svou krásnou ženu a tříletou dceru. Všichni se ale mýlí. Dcera unikla. Teď už jí bude osmnáct a má plné zuby života v utajení. Posledních patnáct let se v rámci programu na ochranu svědků pod jménem Melanie Denisonová skrývala v malém městě v Západní Virginii – její otec totiž nebyl nikdy dopaden… Navzdory přísným pravidlům Melanie navázala vztah s mladým učitelem z místní střední školy, nyní je deset týdnů těhotná a nechce, aby se její dítě muselo schovávat jako ona. Vzepře se svým opatrovníkům a vezme věci do vlastních rukou. Melanie se vrací do Silver Bay a doufá, že dokáže to, v čem úřady selhaly: najít svého otce dřív, než on najde ji. „BRILANTNÍ.“ – JEFFERY DEAVER, AUTOR BESTSELLERU SBĚRATEL KOSTÍ... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Before He Finds Her , 2015

princesse
princesse
05.02.2024 4 z 5

Dobře jsem si početla, nepátrala jsem ani po autorovi ani jsem si nečetla dopředu recenze a za mě povedené. Pár věcí bych malinko upravila, ale celkově povedené dílo. Uvidíme jestli se ještě dočkáme další knihy od autora.

m2056
m2056
02.10.2023 3 z 5

Kniha je jediná co u nás od autora vyšla asi to bude nejlepší co napsal. Začátek je velmi dobrý ale prostřední části je velmi slabá jak popisuje co kdy bylo v minulosti je to zbytečné zdlouhavé čtení závěr je dobrý překvapivý zvrat. Knihu hodnotím tak na lepší průměr.

maličkán
maličkán
07.07.2023 5 z 5

Dobrý psychologický román. Od začátku do konce skvělé. Mám ráda zamotané rodinné příběhy, i tady byl konec nečekaný.

capricorn__
capricorn__
17.12.2020 1 z 5

Knížku jsem četl v létě 2017, kdy jsem sotva začal s čtením beletrie. Každá kniha pro mě tedy byla jedinečná a pamatuju si, že všechny romány mě bavily. Jen ne tahle. Ta mě nudila k smrti. Nelíbilo mi, jak se autor pomalu posouvá v ději, hlavní postavy mi taky přišly takové zvláštní. Hvězdičku dávám ale za opravdovost, byť jsem hlavní postavy neměl rád, stejně mi nebyly úplně lhostejné. (Ale třeba si jen matně pamatuju, o čem knížka vlastně je a vůbec nevím, jak skončila, takže...)

gilt
gilt
09.11.2020 3 z 5

Trvalo mi dlouho se knihou prokousat. Měla ale překvapivý konec. Nebylo to špatné.

pavlinka0250
pavlinka0250
06.06.2020 4 z 5

Začátek sice pomalejší, ale pak příběh začne nabírat na obrátkách, zakousne se do vás a nepustí.
Mě se to líbilo.
****

anája
anája
05.05.2020 3 z 5

Kniha zezacatku hodně bavila, pak při vzpomínkách Ramseye na dětství jsem přeskakovala. Pak mě už kniha držela v napětí. Pozor spoiler R. mě bylo hodně líto, ten konec......ta představa, že nikdo neví.

Lelaqu
Lelaqu
03.05.2020 4 z 5

Dřív než ji najde je zajímavá kniha, asi to není úplný boom a málokoho nadchne, ale je hodně odpočinková, napínavá a dramatická. Jediný problém jsem měla s tím, že je kniha v er formě, což já nemusím, ale prakticky to nic nemění na mém názoru. Příběh má dvě hlavní dějové linky - ze současnosti (2006) a z minulosti. Musím říct, že linka z minulosti mě bavila o něco víc, ale obě mají něco do sebe. Zápletka není až tak složitá a postupný děj mě velmi překvapoval. Zpětně si říkám proč jsem neočekávala, že to tak bude, ale o to víc jsem ráda že se to nestalo a já si tak knihu užila víc a víc.

Ishir
Ishir
12.01.2020 4 z 5

Do 200 stránky jsem si říkala taková průměrná detektivka, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. A rozuzlení je velmi překvapující. Doporučuji.

NADEI
NADEI
01.12.2019 3 z 5

Oddychové a vcelku nenáročné čtení.

JancaKube
JancaKube
02.11.2019 5 z 5

Začátek mě moc nebavil ale když jsem se tak od třetiny z četla, tak jsem knihu nemohla odložit. I když jsem od ní moc neočekávala, velmi mile mě překvapila. Určitě doporučuji.

Inka063
Inka063
22.07.2019 4 z 5

Ze zdejších komentářů jsem byla trochu rozpačitá, ale knížka vůbec není špatná! Dobře se to čte a opravdu jsem byla zvědavá, jak to dopadne. A musím říct, že je to i uvěřitelné. Sice trochu komplikované, ale určitě ne tak moc, aby se to nedalo pochopit a aby se to možná i někdy a někde nemohlo stát.
Ta holka byla tedy opravdu protivná dost, ale zas díky svým rozmarům pomohla vše odhalit a hlavně očistit jméno R., který si to zasloužil.
Doporučuji.

martineden
martineden
10.06.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, zas zo bylo něco jiného.

DominaCZ
DominaCZ
21.01.2019 1 z 5

Se jako trocha jiných přiznám, že jsem přeskakovala, protože mne vážně nezajímalo, jak 17ctka dostala luxusní možnost být "skrytá" ( život v karavanu tomu ale moc neodpovídá žejo), a jak si toho neváží.
Ví, co dělat nesmí, přesto to dělá.
Napřesdržku.
Popisy toho táty-prodej karavánu apod. mne taky nezajímal.

Bylo to prostě cosi pubertálního - chuť ojet sousedku, ze které se vyvine náhlá nehodo-vražda...v 17-ti čekat děcko a ač nemůže nikdo z venku vidět její ksicht, přesto si ho nechat ...poté vnitřní rozervanost, poté odhaleníčko... prostě mix všeho.

A toho R. mi bylo líto.

Spoilerová zamyšlení:
Nepochopila jsem moc, o co šlo - holku měl na lodi vézt ten otec, tak jak to že ji vezl ten strýc, který byl navíc tehdy puberťákem a jeho přítelka-teta- taky? To jim jako vláda nechala dvouletý děcko, vytvořila jim identitu a nechala je "žít" v karavanu? Co jejich rodiče, kámoši, školy...?!
KONEC.

orinka3
orinka3
05.12.2018 1 z 5

Na konec jsem nedošla. Zdá se mi to jakési bezbarvé, chaotické a vůbec mě vlastně nezajímalo, jestli se nakonec najdou anebo ne. Postavy nesympatické, prostředí podivné. Třeba bude někdo trpělivější a prokouše se až k poslední stránce.

cukrovka
cukrovka
03.09.2018 2 z 5

Knížka mě moc nezaujala, vůbec jsem se nedokázala vcítit do děje. Některé odstavce jsem i přeskakovala.

veveronka
veveronka
28.07.2018 2 z 5

Kniha se mi osobně nelíbila.Zdála se mi zdlouhavá a nemohla jsem se začíst

Veronika33
Veronika33
04.07.2018 5 z 5

Táto kniha ma úplne pohltila, neskutočne ma bavila, presne štýl čo mám najradšej. Striedanie deja a postáv dodávalo knihe na svižnosti a pútavosti. Postavy boli sympatické. Ku knihe sa určite ešte niekedy vrátim, odporúčam.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
12.06.2018 4 z 5

Velmi dobrý psychologický román s dokonale propracovanými postavami. Zpočátku jsem se nějak nemohla začíst, ale postupně mě kniha chytla a už nepustila. Závěrečný zvrat byl pro mě hodně neočekávaný a o to víc působivý.

jarin58
jarin58
20.05.2018 4 z 5

Neobvyklý příběh který stojí za přečtení a závěr dosti překvapivý.Těším se na další knihy tohoto autora.

rodinné vztahy zmizení lidí prolínání minulosti a současnosti

Autorovy knížky

2017  75%Dřív než ji najde

Kniha Dřív než ji najde je v