ElikaS ElikaS komentáře u knih

Nečistá hra Nečistá hra Victor Methos

Velmi silný příběh, který jsem zhltla jedním dechem. Příběh vás hned na začátku chytne a dokonce nepustí. Je to příběh, u kterého jsem pociťovala bezmoc a opravdu byla zvědavá na to, jak to celé dopadne. Jako už mnohokrát jsem ocenila české soudnictví, protože ač má mnoho much, tak i tato knížka ukazuje, že systém poroty nemusí být vždy spravedlivý.
Celkově se mi knížka moc líbila.

30.01.2024 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Tak musím říct, že málokdy mě knížka opravdu šokuje, ale tentokrát se to povedlo. Ten konec jsem absolutně nečekala a s odstupem času vlastně ani nevím, jestli se mi líbil nebo ne. Mám ráda happyendy a tady jsem jeden očekávala. Místo toho přišlo něco úplně neočekávaného a to pro mě přebylo celý detektivní příběh.
Rozhodně ve mě i po dlouhé době zůstávají silné emoce, takže vlastně parádní závěr skvělé série

30.01.2024 4 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Ježíš, tohle bylo sladký! :-) Knížku jsem si moc užila. A musím říct, že se mi líbila víc než první díl. Rhys mi byl určitě bližší než Alex. Stejně tak jsem si oblíbila i Bridget. Vývoj jejich vztahu mě bavil. Obecně mám ráda příběhy nenávidím tě - miluji tě. A autorka chemii mezi postavami umí velmi dobře vytvořit.
Pěkný pohádkový příběh pro velké holky.

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

O knížce jsem toho strašně moc slyšela, ale hrozně dlouho mi trvalo se do ní pustit. Nakonec jsem si zvolila audioknihu, kterou načetl Lukáš Hlavica a dobře jsem udělala. Těch 41 hodin uteklo jako nic. Příběh byl opravdu zajímavý, prokládala jsem si ho i hledáním historických faktů. Tak můžu říct, že i celkem věrný.
Líbilo se mi, jak autor popisuje mentalitu různých národů a opravdu tam bylo plno zajímavostí. Stejně tak bylo fajn sledovat vývoj nebo možná spíše dospívání Sinuheta. Prostě paráda a nemám co vytknout.

Pište jako copywriter Pište jako copywriter Otto Bohuš

Musím říct, že jsem nadšená! Audiokniha obsahuje plno zajímavých tipů. Některé z nich se chystám aplikovat hned, nad jinými se budu muset zamyslet. Navíc je celá knížka napsaná vtipnou formou, takže kromě užitečných informací jsem se i pobavila a poslech si užila. Musím vyzdvihnout i interpreta, celou dobu jsem měla před očima Tomu Cruise, takže se i hezky poslouchala :-D

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

Romantické i erotické romány mám ráda, ale tenhle mě úplně nechytil. Nemohla jsem se nijak ztotožnit s postavami a vím, že mě knížka moc nebavila. Každopádně ji hodnotím s odstupem několika měsíců a pořádně si nemůžu vybavit žádnou výraznější scénu, to svědčí o tom, že mě knížka nijak neuchvátila a nenechala ve mě žádné zásadní emoce ani dojmy.

29.01.2024 3 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Poslední dobou jsem si oblíbila knížky, které jsou postaveny na skutečných historických událostech, takže se při čtení i něco zajímavého dozvím. Tato část anglických dějin pro mě byla úplně neznámou, takže jsem si moc ráda rozšířila obzory. Příběh Uthreda mě bavil a těším se na pokračování.
Musím vyzdvihnout i autorův doslov, kde vysvětluje, co je literární fikce a co jsou historické skutečnosti.

29.01.2024 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Celá série romantických útěků je specifická tím, že se jedná o oddechovky, které jsou opravdu milé a v podstatě neřeší žádná zásadní dramata. To potvrzuje i tato knížka. Děj příjemně plyne, pobavíte se, něco zajímavého se dozvíte, ale nic zásadního neřešíte. Na jednu stranu je to super, na druhou by možná neuškodila nějaká akce. Ale i tak jsem si knížku opravdu užila.

25.01.2024 4 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Tuhle sérii miluji a ani tento díl není výjimkou. Začátek byl úplně parádní. Zbožňuji, když jsou kluci pohromadě a jejich vzájemné hašteření. V hlavě mi nejvíc utkvěl nákup vybavení na kempování :-D
Každopádně na této sérii se mi líbí, že je vtip vždy vyvážen i vážnějšími tématy. Tady to byl především příběh Eddieho. Kate jsem si oblíbila. A Christophera byl také fajn až na závěrečné drama, kdy se choval vyloženě sobecky.
Můj nejoblíbenější tedy nadále zůstává Tristan. Každopádně celou sérii jsem si zamilovala a patří mezi top knížky

25.01.2024 5 z 5

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

Jeee, to bylo boží! Já tedy tyhle nastavovaný povídky obvykle moc ráda nemám, zpravidla jsem z nich zklamaná, ale tady se teda opravdu povedly.
Jeden příběh lepší než druhý. Všechny povídky si uchovaly vtip z knížek, a přestože se jednalo o takové jednohubky, zvládly se řešit i závažnější témata. Nejvíc jsme se pobavila asi Jamesona, hned poté následoval Tristan, který je můj nejoblíbenější z bratrů. Nejsilnější příběh měl Elliot a u Christophera se mi líbil úplný závěr, který nás snad navnadil na další sérii?!

25.01.2024 5 z 5

První První Kiera Cass

Poslední díl se mi moc líbil, ale bylo tam pár věcí, které bych vytkla.
Maxon byl opravdu neuvěřitelný. Ukažte mi někoho, kdo by tak snadno odpouštěl, byl neskutečně trpělivý a tak moc tolerantní? Nevím no.
Jak jsem především v prvním, ale víceméně i ve druhém díle chápala náklonnost Americy k Aspenovi, tak tady mě Aspen vyloženě rozčiloval a veškeré mé sympatie postupně ztrácel.
Odhalení Maxonova tajemství a závěrečný zvrat byly parádní a moc se mi to líbilo.
Série nebyla špatná, ale ani úplně wow. Takže zatím nemám v plánu pokračovat s dalšími díly

24.01.2024 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Do druhého dílu jsem se pustila s chutí hned po dočtení prvního a přečetla jsem ho za jeden večer. Stejně jako v předchozím díle nechybělo nic - láska, vtip, dojemné a silné momenty.
Co mě trošku rozčilovalo byla Američina nerozhodnost. Maxon byl neuvěřitelně trpělivý a ani on ani Aspen si její chování nezasloužili.
Jako nejsilnější moment knížky hodnotím osud Marlee a Cartera. Tam naopak musím Američin charakter vyzdvihnout.

24.01.2024 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Do knížky jsem se pustila díky audioknize a i když mi námět přišel scestný, tak se mi to nakonec moc líbilo. Je to taková sladká, naivní oddechovka. Ale když jsem se do ní zaposlouchala nemohla jsem se odtrhnout a hrozně mě to bavilo.
Nechyběl vtip, akce, intriky, romantická linka i milostný trojúhelník. Hlavní postavy byly sympatické.
Příjemná Young adult pohádka.

24.01.2024 5 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Bjørka jsem si oblíbila. Moc se mi líbí jeho styl psaní, především, když Mia začne přemýšlet a asociovat. Je to zvláštní, osobité, nemusí to sednout každému, ale mě to baví.
Příběh tom, jak se Mia s Holgerem dali dohromady jsem uvítala, i když jsem z předchozích dílů měli několik střípků, bylo zajímavé si to přečíst v samostatném a uceleném příběhu.

24.01.2024 4 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Klasika, ke které jsem se až do teď nikdy nedostala. Teď už vím proč. Tohle není žánr pro mě. I když bylo v knížce několik zajímavých myšlenek, celkově mi přišla zdlouhavá a místa šla až do zbytečných podrobností. Navíc dobrodružná literatura taky asi není úplně pro mě.
Každopadně musím uznat, že je knížka docela dobře napsaná, měla jsem trošku obavy z jazyka, ale to bylo úplně v pohodě. Fantazii měl Verne neuvěřitelnou. Ale prostě to není můj šálek čaje.

23.01.2024 3 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

Andrew Maynea mám prostě ráda. Jeho knížky jsou sice nereálné nebo tak aspoň působí, ale vůbec mi to nevadí. Jeho vypravěčský styl mě baví a příběhy jsou napínavé, hrdinové sympatičtí. Vždycky si u jeho knížek příjemně odpočnu a ani Námořní bouře nebyla výjimkou.

23.01.2024 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Já půjdu proti proudu a musím říct, že jsem byla zklamaná. Knížka mě nebavila. Všechny postavy se chovaly divně, iracionálně a nikomu se nepovedlo získat mé sympatie.
Děj byl trochu překombinovaný, ale to by mi nevadilo tolik jako atmosféra knížky, která mi prostě nesedla.

23.01.2024 3 z 5

Lovec Lovec L. J. Shen

L. J. Shen je moje srdcovka, takže na každou její knížku se moc těším. A ani Lovec nebyl výjimkou.
Knížka mě rozhodně nezklamala, byla výborná. Chemie mezi Hunterem a Sailor fungovala na jedničku. Navíc mám vždy ráda, když se objeví staří známí a tady jich bylo. :-)
Jasně na Hříšníky jen tak něco nemá, ale i tak jsem si užila každou stránku a už se moc těším na další díly.

22.01.2024 5 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Knížku jsem si vybrala do čtenářské výzvy jako knihu s podtitulem a jsem ráda, že jsem se do této série pustila, protože mě to opravdu bavilo.
Je to ten typ knížky, které si v poslední době užívám. Arogantní milionář, který se změní pro dívku svých snů? Jasně, je to ohrané téma, ale pořád má co nabídnout a i když je to vlastně taková pohádka, vždy si tyhle knížky užiju.
Bavila mě chemie mezi Alexem a Avou. Obecně mám ráda typ knížek - nenávidím tě, miluji tě. A tady se autorce vztah povedlo dobře vykreslit. Dramatická zápletka byla kořením navíc.
Super, určitě se pustím do dalších dílů.

22.01.2024 4 z 5

Hříšně hříšný Hříšně hříšný Meghan March

Rozhodně nejlepší díl celé série, konečně jsme se přestali patlal v minulosti a vrhli se do současnosti. Knížce to rozhodně prospělo.
Líbila se mi řekněme thrillerová zápletka - knížce to dalo akci, která předchozím dílům chyběla. Uznávám, že zvratů bylo v posledním díle až až. A autorka je klidně mohla rozložit i do předchozích knih, ale nijak mi to nevadilo.
Knížka je celkem předvídatelná, ale zase na druhou stranu, která romantika není. Takže to mi nevadilo, u tohoto typu knížek to tak nějak očekávám.
Na Mounta tato trilogie rozhodně nemá, ale poslední díl nebyl špatný a tím celou sérii zachránil od toho, abych ji nazvala propadákem. Ale autorka to umí i líp

22.01.2024 4 z 5