ElikaS ElikaS komentáře u knih

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Tak tady mě naštval hned na úvod začátek knihy. Čekala jsem pokračování předchozího dílu a nedočkala jsem se. To mě naštvalo.
Každopádně knížka je hodně podobná prvnímu dílu - akčňárna bez nějakého velkého děje. Tohle nebudou knížky úplně pro mě.

22.01.2024 3 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Já moc nevím, co si o knížce myslet. Nebyla úplně špatná, to rozhodně ne, ale taky to nebyl žádný velký zázrak. Každopádně jako oddechovka dobrý. Trochu mi to připomnělo takový ty typický akčňáky, které nemají žádný velký děj, jen akci, ale vlastně to ani moc nevadí. My holky máme romantiku a chlapi mají tohle :-D
Jediný co mi vysloveně vadilo byl konec.

22.01.2024 3 z 5

Červený stan Červený stan Anita Diamant

Přiznám se, že o tomto příběhu jsem nikdy neslyšela. Je pravda, že biblické příběhy znám jen povrchně, a to především ty nejznámější, takže o tomhle jsem vůbec neslyšela. Každopádně musím říct, že mě knížka celkem příjemně překvapila.
Příběh se mi líbil, stejně jako atmosféra knihy. Knížka mi nádechem i stylem vyprávění připomínala Vzpurnou dceru, která se mi líbila moc.
Poslední dobou mě začínají bavit knížky, které odhalí i část historie a dobovou reálie, tak tomu bylo i v této knížce, i když podle toho, co jsem dohledala s fakty (jestli se tomu tak dá říkat), autorka nakládala volně. Každopádně knížka byla zajímavá a bavila mě.

22.01.2024 4 z 5

Holka, která zachránila Vánoce Holka, která zachránila Vánoce Matt Haig

Kluka jménem Vánoce jsem si zamilovala nejen já, ale i osmiletý syn. Tomu se líbil tak moc, že když jsem mu řekla o této nové audioknížce, doběhl do pokladničky a přinesl mi na ní peníze, abych mu jí hned koupila :)
Druhý díl jsme si společně užily od první do poslední minuty. Většinou to bývá tak, že druhé díly se těm prvním nevyrovnají. Tedy to rozhodně neplatí i druhý díl je skvělý. Jiný než ten první, ale skvělý!
Děti si na knížce najdou kouzelný příběh, který je naladí na Vánoce i humor. Dospělí krásné myšlenky a fantastickou oddechovou atmosféru, která ladí k předvánočnímu času.
Mimochodem knížka je perfektně načtená jako audiokniha!

22.01.2024 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Na pokračování jsem se opravdu těšila , protože Stvůra mě moc bavila. Tento příběh byl ještě lepší. Příběh byl silnější, zamotanější a s opravdu zajímavým rozuzlením. Samotný konec se mi opravdu líbil. Pachatele jsem nečekala a moc se mi líbila motivace.
Celá série mi vztahem hlavních hrdinů a jejich chemií připomíná Luca a Avou od Helen Fields. Tedy neruší vyšetřování, ale dějovou linku příjemně oživuje.

Boží bojovníci Boží bojovníci Andrzej Sapkowski

Jsem unešená, Sapkowski prostě psát umí a série je minimálně srovnatelná se Zaklínačem. Druhý díl by se dal pojmenovat jako zachraňte Reynevana, ale vůbec mi to nevadilo a jeho nepoučitelnost mě bavila. I když mou oblíbenou postavou zůstává Šarlej a hned potom Samson.

Na knížku je potřeba se opravdu soustředit aby se člověk neztratil v množství postav a využila jsem i přiložený latinský slovník, který knížku skvěle doplňuje.

No a co musím vyzdvihnout je Ernesto Čekan, jeho přednes je prostě mistrovský a užila jsem si každou minutu knížky. Tomu napomohly i doprovodné zvukové efekty. Prostě paráda a už se těším na závěrečný díl.

Lux Perpetua Lux Perpetua Andrzej Sapkowski

Začínám mít trochu problém se stylem závěrů Sapkowského. Už u Zaklínače se mi konec nelíbil a tady se musím přiznat, že jsem minimálně trochu rozčarovaná, i když jinak než u Zaklínače.

Pojďme ale popořádku. Celý tento díl je dost politický a poměrně dlouho trvá než se rozjede pořádná akce. Když už se to stane, tak to stojí za to. V momentě kdy se v knížce objevil Tybald, byla jsem nadšená a pak najednou takový zlom. S tím jsem se do teď nevyrovnala.

Celkově mě knížka i série moc bavila, ale uměla bych si představit daleko dotaženější závěr. Přišlo mi, že už to chtěl mít autor za sebou a tak ten konec vzal hodně svižně a spoustu věcí nedotáhl. Na to, jak v předchozích dílech popisuje, kde jakou maličkost, tak ten konec je takový ... Nedotažený...

Každopádně i tak patří audiokniha k mým oblíbeným a to hlavně díky bravurní interpretaci a perfektním zvukovým efektům.

Písně temnoty Písně temnoty Anthony Ryan

Už to nějakou dobu je, co jsem četla sérii Stín krkavce a to byl možná problém, protože jsem se v povídkách trochu ztrácela. Měla jsem problém je přiřadit ke konkrétním postavám, protože v celé sérii jich bylo strašně moc a časem mi prostě vypadly. Každopádně když už jsem se zaposlouchala a řádně zavzpomínala, příběh jsem si připomněla a dýchla na mě atmosféra celé této série, která měla úžasný děj a mizerné vyústění. Všechny tyto emoce jsem si při poslechu povídek připomněla.

21.01.2024 3 z 5

Oko světa Oko světa Robert Jordan (p)

Hned na úvod se musím přiznat, že mám velký problém s interpretem a po asi 5 hodinách jsem byla přesvědčená, že knížku budu muset odložit, že to prostě nedám. Přišlo mi, že poslouchám spíš dokument než fantasy.

Naštěstí jsem audioknížku nedoložila, protože bych se připravila o úžasný příběh. Sice chvíli trvá než se kniha rozjede (ono je to pochopitelné vzhled k délce celé ságy), ale pak už to stojí za to a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Knížka má poměrně hodně hlavních postav, ale jsou dobře popsané tak, aby si je čtenář rychle a dobře zapamatoval a všechny postavy mi přišly uvěřitelné a lidské. Dělají chyby, někdy vás štvou, ale jindy jim musíte fandit. Prostě ani černí ani bílý a to mám ráda.

Teď mě jen děsí, jak je celá série dlouhá. Doufám, že další díly budou vycházet rychle. Knížka mě bavila, takže bych se ráda pustila do dalšího dílu, ale pokud nevyjdou brzy další díly, nebudu mít šanci se v nich opět chytit :-D

Bledý jezdec Bledý jezdec Bernard Cornwell

Tak tahle knížka je pro mě příjemným překvapením. Zase tolik jsem od ní nečekala, ale moc se mi líbila a teď je mi jen líto, že nevyšla celá série.

Uhtreda jsem si oblíbila. A dozvěděla jsem spoustu zajímavých informací. Upřímně, o téhle části britských dějin jsem vůbec nevěděla a neznala je, takže jsem si rozšířila obzory. Miluji knížky, které jsou postaveny na historických faktech a kromě skvělého příběhu se z nich ještě něco dozvím, a to je tady splněno na jedničku!

Navíc od Vasila Fridricha si ráda poslechnu cokoliv, jeho interpretace je výborná!

Handmade byznys Handmade byznys Hana Konečná

Tohle byla paráda! Myslím, že tuto audioknihu by si měl přečíst každý český tvůrce. Autorka se věnuje všemu důležitému, co by měl každý kdo se věnuje handmande tvůrce vědět. Vzhledem k tomu, že já osobně se vlastní tvorbou teprve začínám, byla pro mě knížka úplně dokonalá a v mnohém mi rozšířila obzory. Díky ní jsem se mohla mnoha chybám vyvarovat hned ze začátku.

Knížku určitě doporučuji je to opravdu skvělý průvodce pro začátečníky ve světě handmade.

Rybář Jarmil Koloušek Rybář Jarmil Koloušek Dominik Landsman

Knížku jsem si užila. Myslím, že je každému jasné, co od autora čekat a přesně to jsem dostala. Landsmanův humor mám ráda a vždy mě rozesměje. To se mu povedlo i v této knížce. Nic jiného asi od knížky nejde očekávat, pokud vám jeho humor sedí, hned se do knížky pusťte. Pokud ne, ani ji nezkoušejte, protože kromě vtipných historek vyšperkovaných do absurdna, se nic moc jiného nedozvíte. Každopádně já se smála od začátku, do konce. Nejvtipnější byl určitě lov sumců :-)

Mimochodem audiokniha je bravurně načtená. Filip Švarc se k celému vyprávění výborně hodil.

21.01.2024 4 z 5

Velké hledání Velké hledání Robert Jordan (p)

Musím říct, že druhý díl jsem si užila více než ten první. Odpadlo složité uvádí do děje a celého světa a rovnou jsme se vrhli do poměrně složitého příběhu. Musím říct, že jsem ráda, že jsem druhý díl poslouchala hned po přečtení prvního, protože být mezi knížkami větší rozestup, asi bych měla trochu problém zorientovat se ve všech postavách. Takhle jsem hned naskočila do děje a nechala se unášet příběhem. A výhoda to byla i v tom, že už jsem byla přivyklá interpretovi, takže jsem ho tentokrát nezkousávala tak těžce jako v případě předchozí audioknihy.

Druhý díl byl plný zajímavých zvratů a líbí se mi, jak se příběh rozvinul. Jsem zvědavá na pokračování a doufám, že nám autor přinese zase něco jiného, aby se knížky nezačaly brzy opakovat.

21.01.2024 4 z 5

Musím říct, že mě knížka příjemné překvapila a velmi bavila. Upřímně, moc jsem nevěděla, co od ní čekat a více méně jsem si o ní nic nezjišťovala, ale jako milovnice Harry Pottera jsem ji prostě nemohla minout.

O Tomu Feltonovi jsem vlastně (kromě toho, že hrál Malfoye a občas byl spojován s Emmou Wattson) nic moc nevěděla. Takže jsem byla ráda, že jsem ho mohla alespoň trošku poznat a rozšířit si obzory. Čtení to bylo pohodové, a i přes některá závažná témata celou dobu z knížky vyzařovala pohoda.

Knížka je i velmi dobře namluvená.

Páni severu Páni severu Bernard Cornwell

Když jsem viděla, že vyšel třetí díl Uthreda, měla jsem obrovskou radost, protože tahle série si mně získala. Líbí se mi, jak autor kombinuje historická fakta s parádním a dobrodružným příběhem. Oceňuji i závěrečné vysvětlení historických souvislostí.

Příběh je, jak už jsme zvyklí s předchozích dílů celkem drsný a plný překvapivých zvratů. Nechybí ani skvělá interpretace Vasila Fridricha, takže i třetí díl můžu jen doporučit! Doufám, že brzy vyjde další díl.

Organizační porno Organizační porno Aneta Martinek

Musím říct, že jsem od knížky čekala asi něco trošku jiného. Myslela jsem si, že knížka bude víc zaměřená na plánování, organizaci úkolů timemanagment pro běžné použití. Knížka ale spíš směřovala k manažerským pozicím a organizaci vedení týmu, i tak ale byla celkem fajn.

Je pravda, že drtivou většinu informací znám, nebo byla vytažená z jiných knížek, ale zase tady byly informace přehledně na jednom místě, což je plus.

Knížka není špatná, ale ani to není to nejlepší, co jsem poslouchala.

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Třetí díl byl o maličko slabší než druhý, ale i tak stále nadprůměrný. Hlavní hrdinové mě bavili a skvěle se doplňovali. Stejně tak se mi líbila i zapletka se stalkerem.
V čem mi přijde celá série originální je to, že přestože je knížka z drsného prostředí, je vše vlastně psáno skoro něžně. Takže opravdu příjemná romantika, u které si odpočinete

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Tohle byla paráda. Druhý díl se mi líbil víc než první. Knížka byla velmi čtivá, pobavila jsem se u ní, zároveň měla vše, co má správná romantika mít.
Líbilo se mi, že autorka nechodí kolem horké kaše a v ničem se zbytečně nepitvala a nic zdlouhavě nepopisovala.
Roberta jsem si oblíbila už v prvním díle, stejně jako Johnyho. Takže jsem si tento díl vyloženě užila.
Velmi příjemná oddechovka

Hříšně provinilá Hříšně provinilá Meghan March

No čekala jsem, že druhý díl se oproti prvnímu rozjede, ale bohužel. Ono to bylo snad ještě slabší...
Linka z minulosti mě vůbec nebavila. Myslím, že se klidně dala shrnout do jedné kapitoly (rozhovoru nebo úvahy)... Linka současnosti byla určitě lepší, ale na zadek jsem si z ní určitě nesedala.
No zatím je to takové neurazí, nenadchne. Snad se povedl alespoň poslední díl

21.01.2024 3 z 5

Hříšně bohatý Hříšně bohatý Meghan March

Čekala jsem trochu víc, obzvlášť potom, co jsem si v recenzích přečetla, že by se to dalo označit za erotický thriller. Tak teda já si představuju thriller úplně jinak, a to i ten erotický
Tentokrát jsem měla trochu problém se začíst, ale od půlky už to bylo v pohodě. Ze začátku mě nudila linky minulosti, kdy Lincoln byl až moc dokonalý. Konec už se trochu rozjel, tak uvidíme, jak to bude pokračovat.

19.01.2024 3 z 5