ElikaS ElikaS komentáře u knih

Sparrow Sparrow L. J. Shen

L. J. Shen zbožňuji, mafiánské erotické romány miluji. Takže tohle je vlastně úplně ideální kombinace. Knížka měla teda trošku podobný námět jako Ukradený polibek, ale podle mě toto zpracování bylo o trošku lepší. Troy mě bavil a Sparrow také a hlavně se mi líbila ta "mafiánská" zápletka. Ta byla vcelku neotřelá.

10.02.2024 5 z 5

Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Lauren Graham

Knížku jsem si poslechla, některé momenty mě pobavily, některé trošku nudily. Audiokniha utekla rychle, ale nic moc ve mě nezanechala. Sice se to dobře poslouchá, ale za pár dní už si nic moc nevybavím. Takové neurazí, nenadchne.

10.02.2024 3 z 5

Tři něžná slůvka Tři něžná slůvka Nikki Sloane

Tuhle sérii prostě můžu. Ona sice nemá žádný zásadní děj, neřeší nic závažného, ale je prostě dobře napsaná a baví mě. K erotickým románům nechodím pro závažné myšlenky, hluboká témata a tak je tu ani neočekávám. Pouze si u nich odpočnu a odreaguji se. A to i v této sérii vždy dostanu.

09.02.2024 4 z 5

Tak asi takhle knížka byla rozhodně zajímavá. Začátek byl parádní, hodně emotivní, vtáhnul do života Matthewa. Jenže čím víc jsem knížku četla, tím míň jsem s ním soucítila a tím větší pocit jsem měla, že se vlastně z ničeho, co se mu stalo nepoučil a vinu schvaloval na vše okolo, jen ne na sebe. Chyběla mi tam jakákoliv sebereflexe. Přitom z toho, co v knížce popisoval, mi nepřišlo, že by měl úplně hrozně těžký život, ve kterém by se nedalo fungovat. Ale možná je to jen můj pohled, protože v pohledu na drogy jsem celkem nekompromisní.

09.02.2024 3 z 5

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

Pěkná knížka, která začátečníky uvede do světa sociálních sítí. Spoustu rad už jsem znala, ale spoustu nového jsem se dozvěděla. Moc se mi líbilo především popsání konkrétních příkladů a to, že holky vše vysvětlují jednoduchým a srozumitelným způsobem.

09.02.2024 4 z 5

Navždy buď mou vévodkyní Navždy buď mou vévodkyní Amalie Howard

Ke knížce jsem se dostala jen díky audioknize, jinak bych si jí asi nevybrala. Ne že by byla špatná, ale vyloženě průměrná - neurazí, nenadchne. Co mi přišlo zajímavé je, že ač mám ráda erotické romány, tak ty z minulosti vždy působí jako druh laciného porna. Ty dialogy jsou prostě daleko víc vtipné než vzrušující.

07.02.2024 3 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Josie je jedna z mých nejoblíbenější detektivních sérii (hned po Robertu Hunterovi a asi na stejném místě jako Kim Stone) a ani tato knížka mě nezklamala. Zápletka mě bavila, stejně jako Josiin osobní život. Klidně bych uvítala i víc jí a Noaha.
Zápletka se sektou možná byla trochu předvídatelná, ale nic to neubralo na napětí a čtivosti, takže i tento díl hodnotím vysoko.

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Mám takový pocit, že ke všem knížkám Julie Caplin píšu hodně podobné recenze. Ony ty knížky jsou si totiž strašně moc podobné. Víceméně se v nich neřeší nic závažného, žádná velká dramata se nedějí a děj příjemně plyne. Takže úplně ideální oddechovka.

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Vzhled k tomu, že na můj vkus vychází strašně málo romantických knížek ve formě audioknih. S chutí jsem se do této pustila. Příběh jsem si užila. Paul byl prostě úžasný, která z nás by něco takového nechtěla zažít, že? Za to s Eden to bylo už trochu horší, ta mě občas vyloženě rozčilovala. Ale společně to fungovalo a poslech jsem si užila.

07.02.2024 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Skvělá knížka. Byla jsem zvědavá, jak se Nesbovi povede bez Harry Holého a vedlo se mu možná lépe než s Harrym. Příběh byl zajímavý, se skvělou myšlenkou a zajímavými zvraty. Opravdu mě to bavilo

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Příběh knížky Námi to končí se mi moc líbil a i po dlouhé době ho mám stále v živé paměti. Byla to knížka, kde jsem dlouhou dobu hodně přemýšlela o Atlasovi i Rylem. Na pokračování jsem se tedy opravdu těšila a nezklamal mě.
Knížka se četla velmi dobře, navázala přímo tam, kde první díl skončil a ukázalo se, že začít znovu nemusí být vždy jednoduché. Mimochodem hrozně se mi líbilo závěrečné setkání Ryleho s Lily u Marshalla, kterého jsem si moc oblíbila.

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Audioknihu jsem původně kupovala tak, že si ji poslechneme se synem, ale toho úplně nezaujal námět a má dlouhý seznam, tak jsem se do ní pustila sama. Musím říct, že i mě knížka celkem pobavila a v podstatě je stále aktuální. Paralela s dnešní dobou byla více než patrná.
Mimochodem audiokniha je výborně namluvená Oldřichem Kaiserem.

07.02.2024 4 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Z této knížky jsem nadšená. Dostala jsem se k ní vlastně celkem náhodou. Obálka ani anotace mě moc nezaujaly, ale zrovna jsem neměla nic jiného po ruce, tak jsem to zkusila a musím říct, že knížka se mi moc líbila.
Elizabeth jsem si oblíbila. Příběh byl emotivní, vtipný i k zamyšlení, co víc si přát? Rozhodně doporučuji

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Kim jsem si oblíbila a patří mezi mé nejoblíbenější detektivky. Její tým je parádní a jejich vzájemné vztahy mě opravdu baví.
Příběh byl zajímavý a napínavý. Stejně jako všechny ostatní díly i čtivý. Užila jsem si každou minutu. Závěr byl překvapivý. Obě linky vyšetřování se pěkně doplňovaly. Paráda.

02.02.2024 5 z 5

Cestovní kancelář Jinosvěty Cestovní kancelář Jinosvěty L. D. Lapinski

Knížku jsem si vybrala díky obálce a názvu. Obojí mě uchvátilo. Bohužel jsem podcenila to, že se jedná o dětský příběh. Čekala jsem trošku větší fantasy, ale příběh je dětsky naivní, jednoduchý. Řekla bych tak pro děti od 8 let.
Jako problém vidím především to, že knížka je místy opravdu nudná. A přitom témata parádní. Z různých světů by se určitě dalo vytěžit víc. Takhle bych to viděla jako opravdu průmět, a to i mezi dětskou literaturou.

02.02.2024 3 z 5

Drak Znovuzrozený Drak Znovuzrozený Robert Jordan (p)

Po výborném prvním díle a velmi dobrém druhém jsem byla zvědavá na třetí díl. Bohužel jsem z něj ale trochu zklamaná. Přišlo mi, že si autor napsal osnovu a podle stejné osnovy píše všechny díly.
Motiv všech 3 knih je vlastně stejný, jen se trochu liší cesta. U takhle dlouhých knížek a tak dlouhé série bych očekávala větší originalitu.
I tak je ale knížka čtivá, děj mě bavil a postavy jsem si oblíbila, takže jsem byla zvědavá na jejich další osudy.

31.01.2024 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Thriller od C. J. Tudor jsou jedny z mála, které mě baví. Mám ráda, že do nich přidává i paranormálno, ale zase to moc nepřehání.
Čtivá knížka rozhodně je a celkem mě bavila, bohužel však inspirace Kingem je víc než patrná a to mě trošku mrzelo.

31.01.2024 4 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Knížka se mi moc líbila, začetla jsem se hned od začátku a celou dobu jsem byla napjatá jak to bude dál. Detektivní zápletka byla celkem předvídatelná, ale i tak dobře napsaná. Za to soudní proces byl úplně parádní a hltala jsem každou stránku.
Knížka mě příjemně překvapila a už se těším na další :-)

Obhájce Obhájce Victor Methos

Musím říct, že Methos se stává mým oblíbeným spisovatelem. Jeho knížky mají spád, silný příběh, při kterém pochybujete o všem a opravdu vás dokáží chytit za srdce a jsou neuvěřitelně čtivé. Tak tomu je i v případě Obhájce.
Právnické thrillery nevyhledávám, práva mám dost v práci, ale tady vždy udělám výjimku, protože jsou úplně boží.

Nečistá hra Nečistá hra Victor Methos

Velmi silný příběh, který jsem zhltla jedním dechem. Příběh vás hned na začátku chytne a dokonce nepustí. Je to příběh, u kterého jsem pociťovala bezmoc a opravdu byla zvědavá na to, jak to celé dopadne. Jako už mnohokrát jsem ocenila české soudnictví, protože ač má mnoho much, tak i tato knížka ukazuje, že systém poroty nemusí být vždy spravedlivý.
Celkově se mi knížka moc líbila.