čtenářka76 čtenářka76 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Knihu jsem dostala od své kamarádky a moc ji děkuji. Knihy z poválečného období mám moc ráda, ještě když jsou napsány optimisticky. Aničku jsem obdivovala a fandila. Moc pěkná kniha, kterou doporučuji a jsem ráda, že ji mám ve své knihovně. Ráda se ke čtení vrátím.

13.03.2024 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pokud očekáváte odlehčení a humor, toto je ta správná kniha. Četla jsem jedním dechem na dovolené.

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první kniha Michaely Klevisové. Moc pěkně napsaná, dobře se mi četla. Těším se na další. 5*

11.04.2024 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásná kniha - rozesmála, poučila i dojala. Dostala čestné místo v mé knihově. :-)

04.12.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Wow! Věřím, že takoví rodiče existují a je mi líto dětí, které je mají doma. Fyzické týrání otce a psychické matky. Hrozné! Jsem ráda, že autorka příběh neukončila a nechala to na nás čtenářích.

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Krásná kniha, kterou jsem četla už před delší dobou, ale dostal se mi do ruky druhý díl, tak jsem si ji pro připomenutí přečetla znovu. Mých 5* si určitě zaslouží, za silný příběh a postavy, které dokázal FB popsat tak, že jsem si myslela, že čtu o svých kamarádech. Moc krásná kniha.

21.11.2023

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Překvapilo mě menší hodnocení, ale musím napsat, druhý díl stejně dobrý jako první. Boček mě baví.

Gazely Gazely Patrik Hartl

Mám ráda knížky Patrika Hartla. Neočekávám od něho literární skvost, ale oddechovou knihu u které se dokážu zasmát. A tak i k jeho knihám přistupuji. Já jsem si knihu tří spolužaček užila. 14dní ve společnosti Heleny, Šárky a Káji bylo fajn a propojení s Karlem, Prvokem a Tečkou, to byla třešnička na dortu.:-) Za mě 5*

13.03.2024 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Totálně depresivní kniha. Zvláštní syn, psychicky narušená matka, nic neřešící otec, kostlivec ve skříni Hyn a záhadné nedělní odpoledne. Možná jsem čekala vše, ale tento konec určitě ne. Krásné vysvětlení chování rodičů a nedělní záhady. Skvělá kniha.

19.02.2024 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Četla jsem již několikrát. Moje srdcovka, krásný příběh. Kniha má čestné místo v mé knihovně.

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Za mě skvělá detektivka. Jsem ráda, že jsem objevila českou spisovatelku, která mi zločin ukrývá až do samého konce. Těším se na další knihu.

06.05.2024 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Moje první kniha M. Klevisové a jsem ráda, že jsem po ni sáhla. Kniha se mi moc dobře četla a postava inspektora Bergmana je mi moc sympatická. Těším se na další knihy této série.

29.04.2024 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Napsat knihu na toto téma, klobouk dolů, ale rozebrat tuto knihu si musí každý sám. Nebudu psát, že ji doporučuji, protože chápu, že toto téma není pro všechny.

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Mám ráda knihy Petry Soukupové o rodinných vztazích. Richard a Alice řeší každodenní radosti, postupem času hlavně starosti ve vztahu. Do toho přijdou starosti dětí a všichni chtějí všechno a nikdo nic nechce obětovat ze svého. Stereotyp ve kterém žije většina z nás. Tato kniha mě přiměla zhodnotit svůj život a přidat do něj trochu koření a pochopení.

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Moje první kniha Petry Dvořákové a mile mě překvapila. Knihu jsem přečetla za dva dny a musím napsat, že mi byl Hynek sympatický. Sice jsem s ním v některých chvílí nesouhlasila a někdy si říkala, ne... snad nezačne znovu pít, ale nevím se honí hlavou léčenému alkoholikovi, který se ocitne v takové situaci. Za mě 5*.
Těším se na další knihy.

29.11.2023 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bábovky - moje první kniha Radky Třeštíkové a úplně mě dostala. Hodně postav, osudů, prolínání vztahů. Musíte zapojit mozek, aby vám nic neuteklo. Super. Viděla jsem i film - pěkný. Ale kniha je kniha.

02.11.2023 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

I třetí díl Aristokratky se povedl. Určitě se k trilogii vrátím.

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Jsem ráda, že po přečtení knih Vrány a Zahrada mi přišla pod ruku Dědina u které jsem se mohla i usmát. Pěkná kniha o rodinách jedné dědiny.

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Musím přiznat, že jsem knihu četla před rokem a nedokázala jsem ji dočíst. Dala jsem ji druhou šanci, kvůli čtenářské výzvě a udělala jsem dobře. Stačilo se dostat do děje a příběh začíná dávat smysl. Mám ráda knihy FB. Dávám 4*

19.02.2024 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Stále mě tento autor nepřestává překvapovat. Četla jsem jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout. Nejlepší Keplerova knížka.

23.10.2023 5 z 5