Cryptkeeper Cryptkeeper komentáře u knih

Šmrncem a magií Šmrncem a magií Kurtis Wiebe

Originální postavy,super hlášky,svižné tempo. Co k tomu víc dodat? Snad jen ... "To mi poser číču" .

19.12.2018 4 z 5

Zloděj mrtvol Zloděj mrtvol Thomas Brezina

Napínavé,chytré,s parádní dávkou tajemna a to až do samého konce :)

27.11.2018 5 z 5

Soumrak bohů Soumrak bohů James O’Barr

Jednoduché,přímočaré,krvavé. Jako jednohubka ideální,no velkou hloubku v tom nehledejte :)

24.11.2018 3 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Nápad nebyl špatný,ale přišlo mi,že víc bylo dbáno na grafickou stránku knihy,než na její atmosféru. Místy napínavé,čtivé,no za pár dní si na tuto knihu ani nevzpomenu:)

31.10.2018 3 z 5

Oddíl Oddíl Nick Cutter

Celkem jednoduchý,přímočarý děj,autor se s tím nemazal a to mi v tomhle hrozně sedlo. Zajímavé postavy,člověk se lehce vžije do úzkostné až klaustrofobické situace na ostrově. Konec taktéž parádní a originální,takže za mě parádní kniha,která určitě stojí za přečtení :)

29.10.2018 4 z 5

Temnými hvozdy Temnými hvozdy Emily Carroll

Grafické zpracování mě ve většině povídkách příliš neoslovilo. Příběhy mohly být dle mého sepsány i strašidelněji,některé byly zbytečně brzo ukončeny,ale chápu autorčin záměr. Každopádně příběh "Hnízdo" byl za mě nejlepším,krásně bizarním dílém tohoto uskupení :)

27.06.2018 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Čteno hned po "HEX". Příběh je ucelenější,čtivější. Kniha sice přeskakuje mezi více postavama,to ale čtenáře vůbec nemate. Krásně utvořený děj,který rozhodně nenudí. Nejde ani tak o hororovou četbu,jako pocit bezmoci k lidem,kteří odešli z našich životů. Určitě stojí za přečtení :)

27.06.2018 4 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Obrovská škoda,potencionál to mělo. Přišlo mi to jako mix "Pod kupolí" , "Městečka Pines" a "Blair Witch" . Škoda,že jako celek to bylo takové chaotické,promarněné. Měl jsem hrozný problém se ztrátou soustředěnosti. Vždy když byla nastolena trochu děsivější a mysteriozní atmosféra,autor couvl a začal se opět zaobírat něčím jiným. Jediné,co si z této knihy vemu je to,že se budu v lese vyhýbat kruhům z mochomůrek se zavřenýma očima;)

19.06.2018 3 z 5

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Kniha měla spád,napínavá a klaustrofobická už od začátku. Čekal jsem trochu víc nadpřirozena a nevysvětlitelných jevů,jako to bylo ve filmové adaptaci,ale ani tahle verze "katakomb" mi nevadila. Rozhodně stojí za přečtení;)

11.06.2018 4 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Popravdě jsem od toho čekal uplně něco jiného. Škodě,že kniha nebyla více ponurejší,drsnější. Fantasy svět mám normálně rád,ale tady bych uvítal spíše něco mysteriozního,co se "hry" týče.

08.06.2018 3 z 5

Po záhadných stopách tajuplna Po záhadných stopách tajuplna Dan Černý

Třetí díl "Fanouše" a mě poněkud nudí stále se opakující příběhové náměty,vtip slábne a začíná to být tak nějak otravné.

07.06.2018 2 z 5

Tři úkoly pro Klytoru Tři úkoly pro Klytoru Dan Černý

Jednoduché,svižné...člověk od toho nesmí čekat moc,pak se mu tato jednohubka určitě zalíbí:)

06.06.2018 3 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

Výborně ponuré,mrazivé. Atmosféra,která by se dala krájet. Škoda jen,že kniha nebyla obsáhlejší,co se výprav do "Pásma" týče.

04.06.2018 4 z 5

Vetřelci komplet - svazek 3 Vetřelci komplet - svazek 3 Kristine Kathryn Rusch

Bohužel celkem zklamání. Hrozně mi vadil fakt,že "vojáci" už víceméně s výskytem vetřelců počítají,stejně tak jako šílení vědci,kteří s nimy téměř spolupracují a berou je jako něco potencionálně domestikovatelného. Chyběl mi tam ten strach z neznáma,strach bojovat s tímhle neznámem a volit radši ústup,ne je tam zabíjet po desítkách,jak tomu bylo v tomhle svazku..

25.04.2018 3 z 5

Cabal - noční rasa Cabal - noční rasa Clive Barker

Barker má tu jedinečnou vlastnost,že i když je příběh místy nezáživný a ne takový,jak by od něj čtenář po většině jeho knih čekal,vždycky se tam najde situace,kdy dokáže člověka totálně emočně rozebrat,drtí ho,znechucuje ho svou přesností a syrovostí,zároven ho okouzluje svou představivostí a fantazíí. Stejně tak jako v této povídce.

11.04.2018 4 z 5

Černá sanitka: To nejlepší Černá sanitka: To nejlepší Petr Janeček

Zajímavé byly většinou pouze texty psané tlustou čarou. Zbytek jsem se snažil ze začátku číst,ale většinou to bylo takové klišé,že to člověka od knihy akorát odrazovalo.

03.04.2018 2 z 5

Démon a zloděj Démon a zloděj Darren Shan (p)

Po pár přečtených řádcích jsem si říkal,že Shan je opět zpět. Čtivé,skvěle napsané a vykreslené. Drsné,syrové. Pak ale přišla okna,jiné světy,chaos...ne,že by autor polevil,ale tenhle děj mi tak nějak nepřirostl k srdci. Ne tak moc,jako v předešlé sérii.

27.03.2018 3 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Malinkatý,svižný příběh. Pěkně se to četlo,jen ve finále,kdy jsem knihu dočetl a zaklapl jsem si uvědomil,že v ní vlatsně nic převratného nebylo. Žádnou extra porci strachu ani mrazení mi nedala,každopádně jako minipříběh obstojné;)

13.03.2018 3 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Celé takové nějaké nemastné,neslané. Slabé grafické zpracování.

20.02.2018 3 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Filmu jsem zdatně odolával a čekal jsem,než najdu v knihovně tuto knihu uloženou pěkně na poličce,připravenou si ji půjčit.
Styl psaní mě totálně vtáhl do děje a pomohl mi sžít se s každou postavou. Pěkně napsané,napínavé...Rozhodně se mi vyplatilo počkat si na tenhle klenot ;)

27.01.2018 4 z 5