Horrorstör

Podivné věci se dějí… ve velkoobchodě s nábytkem Orsk v Clevelandu. Každé ráno vedoucí přijede do obchodu a zjistí, že police Kjërring jsou rozbité, ze sklenic Glans zbyly jen střepy a kdosi rozmlátil i šatní skříně Liripip! Je nadmíru jasné, že něco tu nehraje. Aby záhadu rozluštila, dohodne se trojice zaměstnanců, že bude v obchodě dobrovolně pracovat přesčas. A tak v brzkých ranních hodinách na podlaží s vystaveným nábytkem zaslechnou zvláštní zvuky a ocitnou se tváří v tvář něčemu, co by si nepředstavili ani v nejděsivějších snech.
Horrorstör se dá charakterizovat jako tradiční příběh o strašidelném domě, ovšem ve zcela současném pojetí, a to nejen neotřelým výtvarným a grafickým zpracováním. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/230391/horrorstor-5me-230391.jpg 3.659
Literatura světová, Horory
Vydáno:, Plus
Více informací...

Bruno21
25.02.2016

Takový lehký náčrtek strašidelné fantazie. Stojí za lehké přečtení a lehké zajásání nad obsahovými i grafickými nápady.

LordSnape
31.01.2016

Každý správný horor by měl strašit a mít aspoň trochu té atmosféry. Tohle nemá nic. Trochu se i bojím to nazývat knihou, což je asi jediný strach, který ve mně Horrorstör vyvolal. Záplatke je směšná a přímočará. Postavy nezáživné a mdlé. To, že to vypadá jako katalog z Ikea mě osobně lezlo na nervy, protože jsem sám pracoval čas v Jysku. Vy všichni, jak se tady smějete nad tím, jak jsou prodavači v knize vázáni vnitřními pravidly, tréninky mysli, pronákupních strategií a manuály o jednotě a rodinném podniku, tak vězte, že je to na 95% reálné i tam, kde jsem pracoval já, a odkud jsem s křikem utekl. Možná i sám Hendrix si prošel podobnou situací, ale narozdíl od něj, já na tohle téma nepíšu knihy a nedělám si z toho legraci, páč mi to přijde jako vážná a nevkusná věc, stejně jako vymývání mozků v armádním tréninku kadetů.

zuzi1162
11.01.2016

Úžasné podání knihy, občas jsem se bála, občas smála, a občas podivovala nad těmi zrhlostmi, ale donutilo mě to to dočíst.

Clara del Valle
20.10.2015

Úžasné grafické zpracování knihy. Miluji postavu Basila, který i tváří v tvář zombíkům jede podle interního manuálu :-) Přesto mi ke spokojenosti něco malinko chybělo.

LenkaWal
04.06.2015

Výborná knížka. Na začátku jsem si myslela, že čtu komedii a pak jsem zjistila svůj strašný omyl.
Vyklubal se z toho opravdu strašidelný horor. Ale výborně napsaný.
A vzhledem k tomu, že se odehrává v noci v obchodě, nedoporučuji ji číst pár hodin před noční inventurou. Na druhou stranu jsem se té noci opravdu nenudila.

minimonisek
04.04.2015

Skvělá hororová kniha, místy jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Líbí se mi i kresby doplňující jednotlivé kapitoly. Rozhodně si ji ještě někdy přečtu.

trudoš
16.03.2015

Tradiční horor o strašidelném domě v neotřelém výtvarném a grafickém zpracování. Naneštěstí vizáž není všechno. Autor jako by si nebyl jistý, zda příběh koncipovat víc do komedie, či do hororu, a zůstal nakonec někde uprostřed, aniž by zcela využil potenciál jednoho nebo druhého. Přitom je znát, že originální nápady má pro oboje. Výsledek tak představuje dobře promyšlený standard s atraktivní městskou legendou, kde mi jinak celkově příznivý dojem kazilo nepříliš logické chování jednotlivých aktérů, a pak lehce odbyté finále. Člověk hodně rychle pochopí, kdo bude maso do mlýnku a kdo ne, což je škoda o to víc, že charakterový rozptyl postav není moc výrazný. Body ode mne však kniha rozhodně získává za neodolatelnou atmosféru obchodního domu a vtipné postřehy ze zákulisí života prodejců nábytku.

Varjohukka
02.02.2015

Ze začátku se to trošku táhne, ale pak to nabere grády! Hvězdička navíc za skvělé zpracování :)

Ohniva
10.01.2015

Brrrr to bylo strasidelne fuj, jsem vazne posera, pribeh napinavy a celkove kniha na cloveka udela dojem, jen nevim jak zvladnu navstevu v Ikee :))

tweed
25.12.2014

Tuhle knížku jsem chtěla, nebudu to zapírat, vyloženě kvůli vzhledu. Celý design je naprosto fenomenální. V ruce držíte cosi, vypadající jako katalog a nadchly mě i malé detaily uvnitř. List s hodnocením zaměstnanců Orsku atd. Horory moc nečtu, ale tahle knížka se mi líbila. Občas jsem se děsila, o napjetí taky není nouze. Je to brak, jasně, ale stojí za pozornost.