Cryptkeeper Cryptkeeper komentáře u knih

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Srdcovka,která odstartovala jednu z nejzásadnějších knižních sérií mého života. Není potřeba více slov,tak neváhej a ponoř se také do tohoto úžasného světa :)

12.08.2020 5 z 5

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Popravdě jsem čekal trochu větší napětí a mrazivou atmosféru,které se mi bohužel nedostalo. Dost povídek bylo nezáživných a brzo mě začaly nudit.

29.06.2020 3 z 5

Ohnivý drak Ohnivý drak J. R. Castle

Skvělý a napínavý příběh. Kniha vás rychle uvede do děje,má svižné tempo,zajímavé charaktery a vše šlape,jak má. Určitě se těším na další díl :)

29.06.2020 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Na knihu jsem se strašně těšil,začátek skvělý,napínavá a tísnivá atmosféra mě nutila knihu číst dál a dál. Bohužel od poloviny se to zlomilo,děj začal být zmatený a přeplácaný,napětí sláblo a nad koncem jsem jen kroutil hlavou.

29.06.2020 3 z 5

Stíny mezi námi Stíny mezi námi Martin Rousek

Kniha začala skvěle! Ponuré lesy,záhadná vesnička,mysteriozno na každém kroku. Ke konci mě trochu z napětí vytrhly menší flashbacky,které nicméně knihu určitě nekazí. V tomhle věku napsat něco takového,velká poklona autorovi a těším se na další počiny! :)

10.06.2020 4 z 5

Poslední dny Jacka Sparkse Poslední dny Jacka Sparkse Jason Arnopp

Tohle mi nějak nesedlo. Nezáživné,zvláštně napsané. Kniha se sice rychle četla,ale jediné,co mi dala,bylo zklamání a nuda.

12.05.2020 1 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Faja jemně a pozvolna navazuje na události předchozího dílu. Čtenář je po chvilce opět vtažen do děje a hltá stránku po stránce. Celá kniha epicky vrcholí a napětí se dá téměř krájet. Už se nemohu dočkat třetího dílu! :)

27.04.2020 5 z 5

Londýn – ohnisko hrůzy Londýn – ohnisko hrůzy Jason Dark (p)

Tak tohle byl slušný úlet,co ve finále neměl hlavu,ani patu.

22.04.2020 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Mistr ve svém oboru ! Už dlouho se mi nestalo,aby se mi nějaká kniha dostala takhle pod kůži. Mrazivé,plíživé,hrůza si mě omotala a nutila mě číst dál a dál. Čím více jsem odkrýval tajemství Čebraťě,tím více Strach sílil !

18.04.2020 5 z 5

Almuric Almuric Robert Ervin Howard

K tomuto klenotu jsem se dostal v dobách,kdy na naši Zemi vrhl temný stín Koronavirus a zároven vyšel "Doom Eternal". Takže karanténa a v ní nepřetržitý herní masakr. Co si k tomu přát více,než otevřít tuto "Macho" knihu,kde hrdina je dost možná pokrevním bratrem Chucka Norrise,všude je krev,střeva,válka,prsa,umírající tvorové všech možných ras,další prsa a k tomu všemu krásně popsaný,drsný a syrový svět. Za mě legendární jednohubka svého druhu ;)

24.03.2020 4 z 5

Dítě tmy Dítě tmy Miroslav Pech

Drsné,syrové,ponuré. Chvílemi mi to připomínalo Ready Player One,co se týče filmových a knižních vsuvek (velice vytříbených a za mě skvělých). I tak mi přišlo ale škoda,že tam nebylo více sblížení s hlavníma postavama. Bylo to celkově takové chladné,když někdo zemřel,tak to ve mě nic nezanechalo. Jinak ale parádní jednohubka.

20.03.2020 4 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Fuuu tak ale tohle? Oficiálně prohlašuju,že pan Aleš se tímto dílem může téměř rovnat R.L.Stinu a jím podobným ve světové špicce tohoto žánru. Mělo to spád,skvěle napsané,neskutečně chytlavé a živé. Takhle si představuju knihu,co vtáhne do děje a nepustí. Za mě objev roku 2019! :)

12.03.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Po delší doba kniha,která si mě po pár stránkách totálně získala a vtáhla k sobě. Postavy skvěle napsané,má to spád,svět působí originálně a já si tak užil skvělou "fantasy" jízdu. Co mě trochu mátlo byly narážky na evropská města,které mě z toho fantasy světa trochu odtáhly jiným směrem,ale to je nejspíš čistě jen můj problém. Každopádně skvěle napsaná a krásná kniha :)

06.03.2020 4 z 5

Z neznámého světa a další příběhy Z neznámého světa a další příběhy Erik Kriek

Parádně vybrané příběhy. Naprosto úžasná kresba,která umocnuje atmosféru,kterou jsem si v Lovecraftových knihách vždy představoval. Tohle si prostě zamiluješ :)

16.05.2019 5 z 5

Knihy magie Knihy magie Neil Gaiman

Eh,počkej chvilku,počkej..dej si pivko nebo víno,zahod' telefon,odpoj televizi,pohodlně se posaď,až pak otevři tenhle klenot. Dostane se ti takové magické cesty,o kterých si ani v nejtemnějších zákoutí své mysli nesnil. Tohle je něco,na co jen tak nezapomeneš.

10.03.2019 5 z 5

Nightflyers Nightflyers George R. R. Martin

Většina čtenářů měla problém s "pomalým,až nudným rozjezdem" . Mně se naopak začátek knihy,vykreslování postav a seznamování se s tajemnem hrozně líbilo. Konec mě nijak zvláštně neohromil,no špatný určitě nebyl. Za mě skvělá povídka :)

11.01.2019 4 z 5

Záhady neznáma Záhady neznáma David Jefferis

Naprostá srdcovka mého dětství. Skvělá mystifikace,která jistě nadchla nejednoho kluka:)

08.01.2019 5 z 5

Černé léto 2 Černé léto 2 Dan Simmons

Oproti prvnímu dílu daleko svižnější,napínavější. Veškerý hnus a syrovost městečka graduje a jde se do finále. Za mě skvělé zakončení,na které budu eště dlouho rád vzpomínat.

07.01.2019 5 z 5

Černé léto 1 Černé léto 1 Dan Simmons

Za mě jedno z nejlepších děl svého typu. Člověk si občas pomyslí,že je tam informací a odbíhání od děje až moc,že to odvede čtenáře z vlny napětí,ale celkově,když pak knihu dočte pochopí,že v této knize mělo každé slovo svou váhu a místo . Za mě naprostá pecka a už se těšim na pokračování:)

07.01.2019 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Kategorie "Pro děti a mládež" mi rozhodně nezabránila v tom,abych se i já pustil do této knihy,jelikož mi učarovala už po samém přečtení příběhu na zadní straně knihy.
Jsem rád,že jsem tak udělal,jelikož se mi dostal do rukou opravdový poklad. Po delší době kniha,která mě držela v křesle jak přibitého,hltal jsem každé slovo jako kdysi u pana Foglara. Za to autorovi děkuji ;)

23.12.2018 5 z 5