Carol1122 Carol1122 komentáře u knih

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Velmi zajímavý román z kousku novodobé historie z doby Francova Španělska. Skvělé charaktery, výborný děj a dojemný konec. Knížku doporučuji, ačkoliv v polovině by děj mohl být méně zamotaný. Druhá polovina knihy se četla jedna báseň:)

01.05.2023 4 z 5

Královnin nápadník Královnin nápadník Hana Parkánová-Whitton

Romanci mezi Alžbětou Tudorovnou a Robertem Dudleym zná asi každý, ale málokdo zná vedlejší příběhy. Velmi pěkná knížka, ačkoliv mi chybělo od autorky české prostředí historie :)

16.04.2023 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Nelze nesrovnat s nově vydanou sérií seriálu... Alina v knížce je daleko lepší postavou než Alina v seriálu. To samé Mal. V knížce jim to i přeju, v seriálu mě naopak vůbec nebaví a nehodí se mi k sobě :D Zato Nikolaj byl skvělý! Moc mu fandím a s Alinou bych je nejraději viděla k sobě :) Temnyj mi ale naopak přijde daleko lepší v seriálu. Neskutečně skvěle ztvárněný, pravý záporák, který se do své role opravdu umí vžít. Knížka byla skvělá, možná mi jen chvílemi chybělo určité napětí a dějová linka Kaze a jeho skupinky. Těším se na další díl!

01.04.2023 4 z 5

Jednička měla své kouzlo, byla neskutečně čtivá, ten svět byl úplně nový, něčím výjimečný... Druhý díl byl v mnohých ohledech velmi zbytečně natažený a rozhodně ne tak čtivý. Bohužel, těšila jsem se, ale neuchvátil mě natolik :(

19.03.2023 3 z 5

Vratislav: Co je silnější než touha po moci? Vratislav: Co je silnější než touha po moci? Hana Parkánová-Whitton

Opět milý příběh, ačkoliv smutných událostí v něm bylo více než dost. Autorka ale píše báječně, doporučuji:)

01.03.2023 4 z 5

Kateřina Lucemburská Kateřina Lucemburská Hana Parkánová-Whitton

Hana Whitton prostě píše o Karlovi IV., jeho rodině a celkově o jeho životě prostě úžasně. Příběh je o druhé nejstarší dceři Karla IV. Kateřině Lucemburské, kterou měl z první manželkou Blankou z Valois. Kateřina byla od mládí zasnoubena s Rudolfem Habsburským, do kterého se později i zamilovala. Vzájemná láska byla obou manželů několikrát pokoušena a snad i proto mi jejich osud ke konci přišel velmi smutný. Velmi si cením vždy doslovu, kterému se paní autorka na konci věnuje. Krásně napsáno.

26.02.2023 5 z 5

Královna na útěku Královna na útěku Viola Slavíková

Kniha byla pěkná, ale neoslovila mě tolik jako styl vyprávění od Hany Whitton. Také mi chybělo shrnutí i letopočty. Hana Whitton píše stylem zaměřený na milostné vztahy, ale i tak její knížky vyzdvihuji o trochu více.

26.02.2023 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Četla jsem od autorky předtím Grišu a musím říct, že mě bavila o trochu více. V této knížce mě bavila provázanost postav, jejich příběhy a zhruba do poloviny jsem knížku i hltala. Druhá polovina mě ale přestala bavit. Nekončící dialogy, zamotané zápletky... bohužel jsem čekala trochu více. Ale dám šanci pokračování a ráda si ho přečtu.

25.02.2023 3 z 5

Pýcha, předsudek a zombie Pýcha, předsudek a zombie Jane Austen

Zlatá Austenová... Tohle byla tak špatná parodie... Na jednu stranu mě první polovina knížky bavila, už jen svým trochu modernějším jazykem a vylepšením oněch známých scén, na druhou stranu se z knížky stala obrovská nuda. Řekla bych, že filmové zpracování bylo trochu zajímavější. Příběh byl vlastně jen okopírován a v pár frázích upraven na apokalypsu zombie. Bohužel tedy nedoporučuju, pokud si nechcete zkazit nejmilovanější originál.

11.02.2023 2 z 5

Zimní královna Zimní královna Hana Parkánová-Whitton

Další pěkný historický román z pera mé oblíbené autorky. Nemohla jsem si ale nevšimnout, že román je napsán jiným stylem než předchozí historické romance. Řekla bych, že autorce víc sluší romány že 13. a 14. století než z pozdějšího středověku. Příběh o Alžběta Stuartovně byl sice trochu smutný, ale přeci jen plný lásky. Moc o této anglické princezně a pozdější české královně, kteroz se stala na jeden rok, nevíme. Proto jsem ráda, že jsem si román mohla přečíst. Líbilo se mi, že autorka spojila důvěrné místo anglického malého sídla s tímto kusem české historie. Určitě doporučuji, knížka je čtivá a velmi poučná:)

05.02.2023 4 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Z pomalého rozjezdu prvního dílu se vyklubal díl první zvratů, vášně, lásky, dobrodružství. Přidávají se nové postavy jako Misha a Brie se rozhoduje mezi láskou k Finnovi a Sebastianovi. Celkově se dostáváme o dost dále a příběh se lépe čte. Líbilo se mi i dobrodružství a cestování postav. Celkově doporučuji, knížka je opravdu skvělá.

04.02.2023 4 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Ze začátku jsem byla nadšená, jak jednoduše mě kniha vtáhla do děje. Příběh měl hned akci a postavy mě překvapily ohledně charakteru. Poppy se mi líbila a konečně se mi její postava zalíbila. Celkově se mi líbilo i směřování děje, budování vztahu mezi Cassem a Poppy. Zklamala mě ale druhá půlka knížky. Děj se najednou úplně obrátil, byl zmatený a celkově jsem nechápala, kam směřuje. Konec mě bohužel také neuchvátil. Oproti předchozím dílům mohu vyzdvihnout styl psaní, který autorka vyšperkovala. Bohužel mě stále děj nenadchl natolik, abych si sérii zamilovala. I přesto budu doufat, že se můj názor v příštím dílu změní. Dávám 3/5*.

28.01.2023 3 z 5

Dcera nebes Dcera nebes Kristýna Pacovská

Na první knížku a navíc od české autorky jsem byla velmi překvapená. Autorka má velmi pěkný styl psaní, líbila se mi zápletka i charaktery samotných postav. Celkově se mi líbil i celý příběh. Jedinou hvězdičku ubírám za rychlý sled děje, který by mohl být klidně pomalejší. Bohužel jsem měla chvílemi dojem, že děj utíká tak rychle, že si ho čtenář ani nevychutná. Ale na prvotinu velmi, velmi povedené a tleskám :)

20.01.2023 4 z 5

Nečekaně vévodkyní Nečekaně vévodkyní Valerie Bowman

Romantické klišé, které se točilo jen kolem hlavních tří postav. Stylem mi knížka připomínala hodně Bridgertonovi. Byla čtivá, pan vévoda byl sladký a celkově dialogy trochu rozvláčné i romantické. Škoda, že čtenář(ka) ví, jak knížka skončí skoro hned na začátku. I tak oddechové a milé čtení:)

15.01.2023 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Velmi pěkný příběh, který je jak na míru pro šitý pro čtenáře, kteří milují historický román a prostředí knihovny. S hlavní hrdinkou Animant jsem ve všem sympatizovala, líbil se mi její pohled i odvážný přístup. Popis děje byl v knížce velmi pěkně vykreslen a celkově byl příběh velmi čtivý. Trochu mi bylo líto, že si autorka více nepohrála se vztahy postav, celkově je mohla lépe rozvinout. Zápletku jsem také postrádala. Nicméně jednalo se o příjemné a trochu i rozsáhlejší čtení. I tak uděluji plný počet hvězdiček i za velmi krásnou obálku a doporučuji i dále.

14.01.2023 5 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Příběh by se dal shrnout do několika slov: anglický venkov, obchůdek pro svatební šaty, nejlepší kamarádka, žárlivý ex, intrikující rodina, nejlepší kamarád pes, staré nahrávky a ex a zároveň herec v podobě souseda. Témata se točila pořád dokola a kniha je tímto způsobem velmi rozvláčná. Zároveň musím podotknout, že autorčin styl mi nevyhovoval, občas jsem měla problém se začíst, děj utíkal všude možně, jen ne kolem hlavního příběhu, který byl trochu suchý. Oddechové čtení v podobě románu, které mě bohužel nenadchlo, ale ostatní by si v něm možná svůj styl našli.

07.01.2023 2 z 5

Sníš o druhé Zemi? Sníš o druhé Zemi? Temi Oh

Příběh o naději a novém životě na jiné planetě. Sci-fi příběh plný dojmů a dobrodružství. Když je objevena planeta, která by mohla být klidně dvojčetem Země a nenachází se tak daleko, aby nebylo možné na ni vyslat posádku, rozjede se ve Spojeném království program, který má za cíl vychovat 6 vybraných teenagerů, kteří se stanou součástí posádky. Nejen na samotné cestě do neznámá zjistí, že osud jim do cesty nastraží nejednu překážku.

Nedávno jsem četla Spasitele od autora Marťana, Andyho Weira. Mám ho jako vzor, je to pan spisovatel, co se týče sci-fi románů. Musím dát ale klobouk dolů autorce a její prvotině. Nečekala jsem od románu vůbec nic, zvlášť i kvůli nízkému hodnocení zde, ale nakonec jsem byla mile překvapena a knížku zhltla během jediného dne. Doporučuji neočekávat tolik z průzkumu nové planety i z detailních sci-fi prvků. Raději si román užívejte a nechte ho volně plynout. Prozradím, že se spíš jedná o psychologický román se sci-fi prvky než opačně. Ale i tak nezklamal a docela by mě potěšilo i pokračování.

01.01.2023 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Asi jsem čekala popravdě něco trochu více a příběh nebyl tak poutavý. Možná za to mohly hlavní postavy, možná celkové příběh. Přemýšlím, zda se pustit do druhého dílu, možná si ji přečtu později. Pro fanoušky Alenky určitě doporučuji:)

01.01.2023 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Chtěla jsem dát 3*, ale za ten konec si to zaslouží určitě 4*. Trochu jsem doufala, že osudy hrdinů budou po rozdělení trochu napínavější, což se dělo jen v některých momentech. V této knize mě ani nebavila tolik Celaena, ale spíš Dorian a jeho příběh. V průběhu knížky bylo sice méně akce, ale konec vygradoval, až mi spadla brada. Už se mi příběh trochu vryl do srdíčka, proto doufám, že v dalším pokračování naleznu trochu více špetky dobrodružství a napětí, jak od Sarah J. Maas znám. :)

30.12.2022 4 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Po přečtení knížky mám pocit, že Jana byla opravdu jedinou pravou láskou Jindřicha VIII. Nevnucovala se mu do přízně, jako předchozí manželky a byla spíše vždy v pozadí. Tichá, chytrá a jak nabízí i titulek - laskavá. Kniha se četla velmi dobře a je škoda, že osud této královny skončil tak brzy.

24.12.2022 5 z 5