Šepotání

Šepotání

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Aleny Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět. Když se matčin stav zhorší, nemůže už Alyssa své dědictví dál popírat ... celý text

Když se matčin stav zhorší, nemůže už Alyssa své dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fantastických pohádkách, které zná z dětství, je víc pravdy, než by se mohlo zdát. Vydává se na útěk, který zavinila už kdysi dávno právě Alice. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponurejší, než jak ji zná z knížek a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamaráda a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morpheus a provází je při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225977/splintered-sepotani-fs4-225977.jpg 4.1486

Šepotání (1.)

Splintered (2013)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

jana5962

Zajímavá kniha od spisovatelky s budjou představivostí. Mou recenzi naleznte na : http://knihosneni.blogspot.cz/2017/05/sepotani.html

CrazyTyna

Knížka je jedna z mých nej. Úplně v prvním díle mi dělalo problém se v tom šílenství vyznat tak jsem se hodně vracela ale i tak jsem jí přečetla za chvíli.

malinkamajinka

Čekala jsem víc. Toto mě vůbec nebavilo

venacava

Bohužel mě tato kniha vůbec nechytila a proto jsem ji nedočetla. Nadchla mě anotace a řekla jsem si to bude bezva! Ale ne, nedokázala jsem se do příběhu začíst a vůbec mě na příběhu nic nebavilo.
Jednu hvězdičku dávám za snahu autorky přivést svět Alenky do dnešní doby...ale žádné nadšení se z mé strany nekonalo.

fvalek

Probuzení moc krásného a bohužel už pomalu opomíjeného tématu Říše Divů oceňuji. Původně jsem s tím měl maličko problém, přišlo mi to jako zneužívání, kradení, ale vlastně to bylo ve výsledku super. Každý motiv byl upravený, převedený do "temného protějšku", což je teď moderní. Četl jsem jen dva díly, další už číst nebudu, přijde mi to už moc nastavované. Ale první kniha opravdu super :)

EvikU.

Na začátku to na mě bylo moc fantasy, ale postupně jsem se do toho začetla a musím říct, že rozhodně není nudná.

notsohappyanny

Upřímně kniha byla super, akorát jsem ji četla hrozně dlouho!! :D Těším se na další díly a doufám, že nejsem jediná team Morfeus! :D

kaca3606

tak jo, ze začátku můj komentář nebyl vůbec kladný, ale později jsem se do knížky začetla a musím říct že Morfeus mě úplně dostal , a děj vůbec nebyl nudný jako ze začátku :) mám přečtené všechny

izfnp

Námet s Krajinou zázrakou je super, postavy sú viac-menej zaujímavé a stále sa niečo deje. Ako prvá knižka série tak vlastne vcelku podarené, samozrejme treba ku knižke pristúpiť s rezervami, ale ak tak človek učiní, príbeh plný nápadov si užije.

Knihomolka225

Knížka byla úžasná a podivná! Na zelené písmo jsem si po pár stránkách zvykla. Opravdu mě mrzí, že se obal i při sebeopatrnějším zacházení oloupe (já knížku měla dva dny doma a už bylo Š skoro celé sedřené) Líbilo se mi, jak byl příběh šílený a momentálněmám rozečtený druhý díl, který je taky úžasný. Šíleně mě ale štval Morfeus, jednu chvíli jsem ho chtěla zabít a druhou jsem ho milovala.

hellena1523

Krásná obálka, ale zelené písmo mi poněkud vadilo...Hodně mi vadil styl psaní...Námět mi přijde dobrý, ale zpracování mě neoslovilo. Ani si nevzpomínám, jestli jsem ji vůbec dočetla...

BetyN.

Úžasná kniha! Bavila mě a přečetla jsem jí jedním dechem. Krásně vymyšlené. Celá kniha je velmi zvláštní. Zelené písmo mi vůbec nevadilo.

Markett

Tak tahle kniha neměla chybu. :) Napínavé, zajímavé čtení plné dost překvapivých zvratů. Můžu říct, že mě kniha skoro nenechala spát a že u některých momentů mi zůstával rozum stát. Ale hluboký obdiv, protože autorka je opravdu dost originální, to klobouk dolů. Je to dost překvapivá kniha, u některých pasáží jsem si řekla, "Jasně, teď to bude takhle...", a ejhle, ono se to úplně otočilo a děj pokračoval úplně jinak, než jsem předvídala, takže velikánské plus za to, že předvídatelnost rozhodně nehrozí. Je to pěkná fantasy knížka, lehká příměs horrorového koření, ale naprosto perfektní.
Co se postav týče, Alyssa je skvělá, žádná ubrečená slepička, ale statečná dívka, která se pustí do nelehkého úkolu kvůli zlomení kletby. Zach a Morfeus... já nevím proč, ale mě se spíš líbil Morfeus, když on byl tak neodhadnutelný, v některých momentech jsem mu chtěla zakroutit krkem, v dalších jsem chtěla být místo Alyssy a být od něj těch pár centimetrů... Zach taky dobrý, ale pro mě je víc zajímavější Morfeus.
Za mě plný počet hvězdiček, protože tohle bylo fakt super a jsem zvědavá na pokračování.
A ještě bych bývala zapomněla... při čtení bylo úplně normální, že se mi o dění v knize i zdálo, opravdu bezkonkurenční. :)

sona8058

Asi jsem ovlivněna tím, že jsem se zamilovala do Pomsty a Rozbřesku a Dvoru trnů a růží, protože to je pro mě TOP! Tohle nebylo ale vůbec špatné čtení! Naopak! Jestli si myslíte, že znáte příběh o Alence, tak tahle kniha vás vyvede z omylu! Tahle knížka prostě baví, čte se dobře a myslím si, že dokáže čtenáře pěkně upoutat. :-) Ale musím se přiznat, že mi dost vadil Morfeus :-D Zach je Zach ;-)

LoverBooks

Skvělá kniha!!!!
Zbožňuji!!
Jen Morfeus mi tam vadil (doufám, že nejsem jediná).
A Zacha toho nejde si nezamilovat

Lalina3
30.12.2016

To byla vážně čtenářská jízda!
Kniha byla naprosto božská. Je extrémně čtivá, zábavná, vtipná, napínavá,...
Jako tady asi každý jsem se rozhodovala mezi Zachem a Morfeem, a zvítězil Morfeus. Je to mrcha v mužském podání, ale je prostě...dokonalý. :D
Jakmile jsem knihu dočetla, začala honička za druhým dílem.
Extrémně doporučuji, tak ÚŽASNOU knížku jsem dlouho nečetla!

Brunnetka
29.12.2016

Knížka je moc hezká a čtivá! Vřele doporučuju! :-) Podklad je z Alenky v říši divů, ale děj se týká naprosto něčeho a někoho jiného.

SabrinaCZ
28.12.2016

Jedna z mála knížek, která mě donutila zůstat do rána vzhůru. Opravdu velmi povedený kousek, především pro fanoušky šíleností, takže i pro mne :) Kniha byla napínavá, pohlcující ale především krásně zpracována. Rozhodně se stala moji srdcovkou. ❤❤

angelbooks
15.12.2016

Páni... jedním slovem Páni :D a do třetice opravdu PÁNIII :D.
Líbilo se mi, že v sobě měla kniha některé z postav z Alenky v říši divů, píšu některé, protože občas jejich charakter neodpovídal těm postavám z Alenky v říši divů.

Kniha sama osobě vás chytne a nepustí. Sice jsem prvních 20-30 stránek pochybovala o ději, ale dokud nedočtu takovou třetinu knihy, nikdy děj neodsoudím. Mám totiž zkušenosti, že vás kniha ze začátku až MOC napíná :D.
Šepotání rozhodně doporučuji, nepustí vás to, dokud nedočtete aspoň půlku knihy :D.
ps: díky bohu, že jsme měli suplování, jinak bych četla i při hodině :D.

elis0383
08.11.2016

Bylo to velmi čtivé :)

Adele02
03.11.2016

To teda byla jízda. Překvapilo mě to, takovým tím zvláštním způsobem, a jsem spokojená. Jen ten konec se mi nelíbil, už to je ohraný...
A sakra se nemůžu rozhodnout mezi Zachem a Morfeem :D

Shinju
19.10.2016

Tato knížka mě mile překvapila a dobře se četla. :)

LightwoodBitch
03.10.2016

Woow.Tak takhle zvrácenou a docela pěkně šílenou knihu jsem fakt dlouho nečetla. Hluboký poklon autorce.
Čekala jsem od Šepotání pořádnou dávku "TimaBurtonovky" a dostala jsem ji.
Jak popsat tuhle knihu? Hmm. Ani nevím jak. Můžu vám však s jistotou říct, že samotný bláznivý děj, který se odehrává v dané knize, vás nenechá klidnými. A nemám na mysli ten milostný, docela podivný trojúhelník (který už ve všech young adult knihách vídáme pořád, furt dokola a já už toho po pravdě řečeno mám už po krk). Vůbec ne. Naše hlavní hrdinka - Alyssa je vlastně šílená...
Totiž, ona asi to o sobě myslí. A proč by neměla? Slyší přece jak si povídají všelijací brouci, pavouci a ostatní hmyzí havěť a k tomu ještě přidejte užvatlané květiny. Zkrátka Alyssa slyší jak jí rostliny a hmyzí tvorové celý život něco našeptávají (odsud plyne název knihy).Myslí si, že to všechno jsou jen její bludy a halucince. A tak se bojí, že s tím skončí v blázinci....stejně, jako její matka. Alyssa se svojí maminkou jsou totiž potomky Alenky Ridlové. Té samé Alenky, která prý spadla do králičí díry rovnou do Říše divů a podlé které se Lewis Carroll inspiroval k napsání všem známé pohádky "Alenka v říše divů". Nikdo však netušil, že stará dobrá pohádka vlastně není pohádkou ale skutečností.A že skutečná Říše divů vůbec není dobrá. Svědčí o tom Králík, který v knize tady vystupuje jako kostlavý skřet s parohy, nebo upečená kachna, která tancuje na vlastní hostině a uždíbavá ze sebe kousky masa, protože už se nemůže dočkat až jí hosté sežerou (brrr, to byl asi ten nejšílenější moment v knize).
Vůbec si nemyslete že Šepotání je jen laciná verze knih Stevena Kinga. Tato kniha je velmi čtivá, svým spůsobem kouzelná, zajímavá, skoro pořád vás drží v napětí, až vám někdy mohou vypadnout oči z důlků, tak bacha nato!
Je to trochu horror, ale spíše ten lehči a zvrácenější horror, který je nadupaný pořádnou dávkou akce a svůdných řečí Morfeuse (vězte, že fandím jemu. Jsem Morfeusteam!! Nemám ráda Zacha).
Rozhodně doporučuji všem, kdo si rád čte young adult fantasy.
Nebojte se tohohle šíleného příběhu. Kniha má hlavu a patu(i když ne vždycky na těch místech kde jsem obvykle zvyklí) V Říši divů totiž není nikdo tak úplně sám sebou...

LightwoodBitch
03.10.2016

Rochelka
25.09.2016

Miluju tuhle knihu.

Tesset
18.09.2016

Chvílemi zajímavé, chvílemi o ničem. Nejvíc mě z celé knihy bavil Morfeus. Zach naprosto nudný a obyčejný. Snad si Alyssa nakonec vybere Morfea, tím by mě autorka překvapila a potěšila. Další díly přečtu, ale jedině pro to, abych se dozvěděla, co se stane s Morfeem, mým oblíbencem. :)

KurusuMitsuki
06.09.2016

Mám docela ráda YA knížky, ale tato mě příliš nezaujala. Chtěla jsem si jí přečíst jako oddechovku, než se pustím do dalšího dílu série Píseň ledu a ohně. Skutečně to nebylo nic náročného. Jazyk byl jednoduchý, dialogy psány nespisovně. Co hodnotím jako velké mínus je obrovské množství překlepů. Jako kdyby kniha vůbec neprošla korekturou.
Obálka je vcelku pěkná. Bohužel červeně lesklá barva, kterou je proveden název Šepotání, se z knihy i při opatrném zacházení odlupuje - jak na boku, tak i vpředu, a stává se nečitelným.
Kupodivu mi při čtení nevadilo ani zelené písmo. Jedná se o tmavší odstín, takže je text vcelku dobře čitelný. Dělá to knihu netradiční a zajímavou.
Příběh byl sice zajímavý, avšak zpracování bylo horší. Často se mi stávalo, že jsem četla, četla... a najednou jsem si uvědomila, že dobré dvě stránky absolutně nevnímám, co čtu. A to často zrovna ve chvíli, kdy se stalo v knize něco překvapivého a akčního.
Bylo mi řečeno, že další díl je lepší, než ten první. Navíc nemám ráda nedočtené série, i když u Šepotání by to zrovna nevadilo - může klidně stát samo o sobě jako jednorázovka. Proto se pustím do dalších dílů a snad to opravdu lepší bude.

TerraNova
20.08.2016

Až podivuhodně čtivá kniha. Originální Alenku neznám a dosud jsem jí ani neviděla, ale Šepotání je skvělé a nepotřebujete ani znát Alenku.
Alyssa je sympatická holka, Zach je ten typ kluka, který se potřebuje o někoho pořád starat. :3 A Morfeus mi nejdřív přišel tajemný a celkem nesympatický, ale ke konci už jsem si ho oblíbila natolik, že ani nevím, jestli mi je sympatičtější on nebo Zach. Takže za mě oba. :D
Děj byl skvělí, nenudila jsem se jak mimo říši Divů, tak ani, když do ní spadli.
Je to přesně jedna z knih, do kterých jsem se vcítila a kolikrát soucítila s Alyssou, takže jsem ani nemohla číst, jak jsem z toho byla mimo. :D Moc se těším na Divotání, které tady čeká v poličce.

Oot
15.08.2016

Obal je moc hezký. Ale knížku jsem nedočetla ,ale děj mě ani moc nebavil .

Markéta2000
08.08.2016

Tato kniha byla velmi zajimava a do posledni chvile se tam neco dělo.Necekala bych ze me to bude tolik bavit ,ale spletla jsem se.:).Uz ctu druhý díl a urcite si půjčím i díl treti.:)

napětí romantika fantasy

Anita Grace Howard