Carol1122 Carol1122 komentáře u knih

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Bohužel mě zrychlený příběh i postavy mírně zklamaly. Těšila jsem se na velké finále, abych zjistila, že tvůrci seriálu třetí díl knížky vložili už do druhé série. Za mě bohužel mohu dát palec nahoru jediné postavě - Temnyjovi.

29.06.2023 3 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Z první knížky nadšení, u druhé to už trochu opadlo. Samozřejmě mě překvapily postavy, pár zvratu a dobrodružství, ale hlavně konec! Zkusím tomu dát šanci a doufám, že třetí díl nezklame:)

25.06.2023 4 z 5

Úsvit temna Úsvit temna C. S. Pacat

To byla jízda od prvního písmenka až po to poslední! Na knížku jsem narazila zcela náhodou, ale musím říct, že by si zasloužila více pozornosti a větší promo. Postava hlavního hrdiny Willa mi byla od začátku velmi sympatická, líbilo se mi, že konečně máme i hlavního hrdinu v mužské verzi žánru fantasy. Celkové zasazení doby i místa Londýna byl velmi příjemné, mapa je krásně udělaná a možná bych z prostředí Londýna očekávala jen trochu více akce. Autorka píše velmi čtivým stylem, nenechává nás ani na chvíli vydechnout a akce a napětí je na každé stránce. Postavy jsou skvělé vykresleny a celkově vše do sebe bravurně zapadlo. Možná bych jen čekala více rozvinout hlavní zápletku a klidně trochu delší vývoj příběhu, ale toho se určitě v dalších dílech dočkáme. Celkově hodnotím opravdu na plný počet bodů, protože mě knížka opravdu bavila a těším se na další pokračování. Pro někoho, kdo tápe, zda číst, je to takový mix legendy o králi Artušovi a Čarodějova učně. Ale prvky originality tam jsou a opravdu budou hodně čtenářů bavit:)

18.06.2023 5 z 5

Dívka, kterou spolklo moře Dívka, kterou spolklo moře Axie Oh

Milý příběh, ale to bylo bohužel pro mě tak všechno. Nebyl bohužel záživný a nedokázala jsem se do něj plně začíst. Věřím, že si jen musí najít svoji jinou cílovou skupinu čtenářů.

16.06.2023 3 z 5

Vězeňkyně koruny Vězeňkyně koruny Jeffe Kennedy

Bohužel to nebyl můj šálek čaje. Zaujala mě obálka, zaujala mě anotace, mám ráda toto téma císařství a silných ženách, které touží po spravedlnosti, ale ten příběh byl prostě slabý. Opravdu velmi krátké a hlavně bez chuti. Do dalších dílů se upřímně asi pouštět již nebudu.

13.06.2023 2 z 5

Rudé svitky magie Rudé svitky magie Cassandra Clare (p)

Velký palec nahoru za úžasný a čtivý styl autorky. A taky za sarkasmus Magnuse. Možná přidám i velké plus za oba hlavní hrdiny a jejich chemii. Ale bohužel se jinak už jednalo o trochu zbytečné klišé a spin off příběhu.

11.06.2023 3 z 5

První narozená První narozená Amy Harmon

Knížka se nečetla vůbec špatně, ale chybělo mi více zaměření na hlavní postavy a méně opisu okolo. Příběh byl hodně inspirovaný severskou mytologií a téma, kdy žena byla pro klan vzácnou, bylo také dost zajímavé. Celkem tedy hodnotím jako průměr.

10.06.2023 3 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Naprosto dokonalý příběh! Byla jsem sama až překvapená, jak neskutečně lehce se příběh četl, děj ubíhal jak voda, hlavní hrdinka byla sympatická a čtenář se s ní rychle ztotožnil a celkově vymyšlené fantasy spojené s historickými prvky - paráda! Těším se na druhý díl :)

10.06.2023 5 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Nebyl to bohužel můj šálek kávy. Dle anotace jsem čekala velmi slušný příběh plný utopie, napětí a dobrodružství. Bohužel jsem ale postrádala ten hlavní komponent- šťávu. Celkově mě příběh měl nebavil, velmi rychle utekl, nebyly zde žádné emoce, neměla jsem pocit, že bych se s postavami ztotožnila... bohužel za mne trochu zklamání. Ale věřím, že pro jinou cílovou skupinu bude příběh třeba fajn.

04.06.2023 2 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

V životě ve mně jen málo knih zanechalo tolik emocí a myšlenek... a tahle bude mezi nimi vyčnívat. Neskutečně silný příběh, který donutí k zamyšlení. Na podkladě fantasy, ale rezonující v kontextu smyslu života každého z nás... tu knihu by si měl přečíst snad každý, kdo někdy pochybuje o smyslu života a klade si otázku, jaké by to bylo kdyby... troufám si říct, že pokud by bylo filmové nebo seriálové zpracování, byl by to velmi silný zážitek plný emoční jízdy a poselství. Doporučuji 10/10.

04.06.2023 5 z 5

Dcera kostí Dcera kostí Andrea Stewart

Krásná obálka, pěkný styl psaní a zajímavý příběh. Osudy několika postav byly pěkně poskládány a celkově se příběh vyvíjel zajímavým směrem. Přiznám se ale, že jsem čekala trochu více asi po celou dobu čtení. Proto dávám pouze 3* a jsem zvědavá, zda se příští díl více rozvine.

03.06.2023 3 z 5

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Dlouho jsem přemýšlela, jak knihu ohodnotit, protože na jednu stranu mě neskutečně zaujala a očarovala, na druhou stranu jsem z ní cítila neskutečné prázdno. Musím vyzdvihnout nádhernou obálku včetně bočního zdobení stran. Určitě jedna z nejhezčích graficky provedených obálek, které jsem viděla, takže skvělá práce grafikovi. Co se týče samotného příběhu... zařadila bych ho spíše do psychologického románu. Nemohu si pomoci, mám dojem, že autorka vykreslila charakter Olivie jako poselství a chvílemi jsem přemýšlela nad tím, zda se celý děj neodehrával pouze v její hlavě nebo snu. Možná bych to i připodobnila k schizofrenii, se kterou hlavní hrdinka bojovala. Ale je to jen můj názor. Každopádně výjimečný příběh, který stojí za to si přečíst, ačkoliv nevím, zda se někdy k němu odhodlám vrátit.

28.05.2023 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Milý teen román z typické americké rodiny okořeněný špetkou korejského backgroundu. Je to prostě román pro teen holky, co milují drama amerických středoškoláků. Četlo se to fajn a odlehčeně, za mě palec nahoru. :)

25.05.2023 4 z 5

Uvězněná královna - Tajemstvím opředená žena Boleslava II. Uvězněná královna - Tajemstvím opředená žena Boleslava II. Oldřiška Ciprová

Milá povídka, ale bohužel bez výrazného děje

20.05.2023 3 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Cassandra Clare prostě umí psát :) Tohle byla jízda od začátku do konce, naprosto promyšlený děj plný zvratů, dobrodružství a napětí se špetkou historična, magie a fantasy. Výborné a já se vrhám na další!

20.05.2023 5 z 5

Dívčí válka Dívčí válka Oldřiška Ciprová

Milý historický román nebo spíše povídka:)

02.05.2023 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Velmi zajímavý román z kousku novodobé historie z doby Francova Španělska. Skvělé charaktery, výborný děj a dojemný konec. Knížku doporučuji, ačkoliv v polovině by děj mohl být méně zamotaný. Druhá polovina knihy se četla jedna báseň:)

01.05.2023 4 z 5

Královnin nápadník Královnin nápadník Hana Parkánová-Whitton

Romanci mezi Alžbětou Tudorovnou a Robertem Dudleym zná asi každý, ale málokdo zná vedlejší příběhy. Velmi pěkná knížka, ačkoliv mi chybělo od autorky české prostředí historie :)

16.04.2023 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Nelze nesrovnat s nově vydanou sérií seriálu... Alina v knížce je daleko lepší postavou než Alina v seriálu. To samé Mal. V knížce jim to i přeju, v seriálu mě naopak vůbec nebaví a nehodí se mi k sobě :D Zato Nikolaj byl skvělý! Moc mu fandím a s Alinou bych je nejraději viděla k sobě :) Temnyj mi ale naopak přijde daleko lepší v seriálu. Neskutečně skvěle ztvárněný, pravý záporák, který se do své role opravdu umí vžít. Knížka byla skvělá, možná mi jen chvílemi chybělo určité napětí a dějová linka Kaze a jeho skupinky. Těším se na další díl!

01.04.2023 4 z 5

Jednička měla své kouzlo, byla neskutečně čtivá, ten svět byl úplně nový, něčím výjimečný... Druhý díl byl v mnohých ohledech velmi zbytečně natažený a rozhodně ne tak čtivý. Bohužel, těšila jsem se, ale neuchvátil mě natolik :(

19.03.2023 3 z 5