Carol1122 Online Carol1122 komentáře u knih

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Nádherný a pohádkový konec mé oblíbené série z dětství. Bylo krásné se opět vrátit do světa tygrů, tajemné Indie a bohatého světa dobrodružství, napětí a lásky. Četlo se to krásně a já příběh doporučuji všemi deseti. Zároveň se těším, že si přečtu v angličtině pátý díl Tigers dream, který bohužel u nás již nevyšel. I tak sérii doporučuji všem, kdo milují tak trochu pohádky:)

20.11.2023 5 z 5

Sestry ve zbrani a písni Sestry ve zbrani a písni Rebecca Ross

Parádní knížka! :) Milé fantasy plné napětí, dobrodružství a lásky. Knížka se skvěle četla a příběh velmi rychle utekl. Doufám, že se dočkáme pokračování, protože určitě si knížka zaslouží více pozornosti:)

19.11.2023 5 z 5

Drobné protislužby Drobné protislužby Erin A. Craig

Dark fantasy plné nečekaných zvratů, temných a tajemných postav, hororových prvků inspirované historií i nadpřirozenými bytostmi. Celkově musím uznat, že se knížka skvěle četla a celý příběh byl neskutečně napínavý. Velký palec nahoru za skvělou knížku.

18.11.2023 5 z 5

Líbáš jako Bůh Líbáš jako Bůh Marie Poledňáková

Milá česká klasika:) Díky knížce jsem si konečně pustila i film, který v podstatě knížku kopíruje. Za mě spokojenost, je to skvělá česká komedie. Maruška Poledňáková byla skvělá osobnost a čest její památce!

12.11.2023 4 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Netradiční a zajímavé fantasy, které kombinuje vílí prvky s jinými. Hlavní postava Vasilisa byla překvapivě sympatická a hned si čtenáře získala. Chvíli trvalo, než jsem se orientovala v dalších postavách, ale překvapivě mě děj velmi bavil :) Asi bych po knížce nesáhla, pokud by nebyla součástí čtenářské výzvy, o to víc jsem ale mile překvapena. Palec nahoru!

12.11.2023 4 z 5

Sanditon Sanditon Jane Austen

Milý příběh, sympatické postavy, hezký styl psaní:)

09.11.2023 4 z 5

Prokletý trůn Prokletý trůn Joelle Charbonneau

Příběh má rozhodně potenciál, ale díky své délce je spíše povídku. Škoda, že kniha nebyla rozsáhlejší, přijde mi, že zbytečně vše bylo zrychlené. Postavy byly ale každopádně zajímavé a nápad dobrý.

04.11.2023 4 z 5

Inkoust, kov a sklo Inkoust, kov a sklo Gwendolyn Clare

Dočteno, ale spíše z donucení. Pořád jsem si říkala, jak námět knížky je skvělý historické fantasy určitě bude mít potenciál. No, opak je pravdou. Bohužel zklamání z vývoje děje i samotných postav.

29.10.2023 1 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Přečteno (téměř) jedním dechem. Bylo skvělé se vrátit opět do světa Hunger Games a to doslova do rukou přímo hlavnímu záporákovi, abychom poznali i jeho kdysi mladou a (nevinnou?) duši. Setkáváme se s dalšími hrdiny doplňující bohatý příběh začínajícího světa Kapitolu a jeho 12 krajů. Hned na úvod musím říct, že autorka si umí hrát s charaktery postav. Získala si mé srdce snad všemi zmíněnými a to nemluvě o atmosféře, kterou krásně vylíčila. Zklamání jsem trochu pocítila v případě Arény - díky pohledu Snowa už nevíme, jak kruté a šílené je to v aréně, pouze se čtenáři dostává jisté naťuknutí, které uběhne jako nic. Co mě ale velmi překvapilo a srdce rozdrásalo, byl konec. Nebudu spoilerovat, věřím, že autorka to musela majestátně ukončit a to se vší parádou. Nemohu dodat nic jiného, než že se těším na již blížící se filmové zpracování :)

29.10.2023 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Velmi silný příběh. Zpočátku jsem si říkala, do jaké klišé romantiky jsem se pustila, ale jak jsem postupně odhalovala jednotlivé kusy z minulosti hlavní hrdinky, pochopila jsem její charakter a důvody jejího strachu. Že se z klišé romantiky vyklube kniha, která chytne za srdce, to jsem netušila. Těším se na další díl.

28.10.2023 4 z 5

Strážce duší Strážce duší Deborah Hewitt

Nadějný začátek a slabší děj ke konci. Je to škoda, obálka knížky je krásná, téma nadějné, ale začíst se mi bohužel vůbec nešlo:(

23.10.2023 2 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Takový fantasy mišmaš jsem už dlouho nečetla:) Na jednu stranu jsem knížku nedokázala odložit, protože čtivá byla hodně. Na druhou stranu to byl opravdu paskvil. Všemožné bytosti, zvláštní charaktery, nepromyšlená zápletka, chaos... bohužel ty negativa převažují, ačkoliv jsem si říkala, že bych opravdu chtěla dát dobré hodnocení. Dávám průměr a to jen za to, že ten příběh měl potenciál, jen se to trochu nepovedlo...

21.10.2023 3 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Dle mého názoru zatím nelepší díl :) A zatímco spousta sérii má spíše sestupnou sérii, tato má spíše vzestupnou. Opět se setkáváme s bohy, upíry, vlkodlaky, napřirozenými schopnostmi i všelijakými stvůrami. Převažují ale hlavně motivy lásky, erotiky, přátelství i zrady. Za mě došlo k posunu mnoha postav, konečně dospěly, či jsme poznali nové charaktery. Já popravdě byla nadšená. A konec? Prostě wow. Takže jak to bude dál? Necháme se překvapit.

15.10.2023 4 z 5

Mapa soli a hvězd Mapa soli a hvězd Zeyn Joukhadar (p)

Nečekaně silný příběh plný historie, dobrodružství, dramatu a cestování. Dva protkané příběhy, jeden současný, druhý z historie a oba přitom mají mnoho společného. Obálka je velmi krásná, nejedná se ovšem o lehké téma.

30.09.2023 3 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Za mě bohužel trochu zklamání. Jednička pro mě byla něčím nová a zajímavá, ale tady jsem chvílemi přemýšlela, jestli nečtu třetí díl Hunger Games, který jsem úplně v oblibě neměla. Styl nebyl špatný, jen příběh občas postrádal smysl a nenutil čtenáře, aby si vytvořil nějaké pouto s hlavní hrdinkou. Uvidím, zda se vůbec pustím do třetího dílu.

24.09.2023 2 z 5

Jiný počet než pět hvězdiček si knížka nezaslouží, přesto zjišťujeme, že příběh nabírá čím dál více temnějšího rázu. Překvapilo mě, kolik věci jsem níž zapomněla, protože jak člověk zna nazpaměť filmy, odlišnosti od knížek ho dost překvapí. Těším se na finální díl:)

23.09.2023 5 z 5

Hořící kříž Hořící kříž Diana Gabaldon

Zatím mi tento díl přišel nejslabší oproti předchozím pěti, ale i tak autorce smekám:) Vykreslit detailně situace a charaktery postav je opravdu skvělá práce. Mrzelo mě, že tolik akce již nebylo, prostředí Ameriky už není tolik zajímavé jako Skotsko a chvílemi mi chyběl i děj z přítomnosti. Těším se na další díly, už jen 4 rozsáhlé díly:))

17.09.2023 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Přečteno po X letech znovu a jelikož znám filmy nazpaměť, kolikrát mě překvapilo, že děj v knížce byl mnohdy odlišný. Asi nejvíc se mi líbí část NKÚ zkoušek, které byly velmi pěkně popsány. Tak se zase těším, až se do Bradavic vrátím...:-)

10.09.2023 5 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Milá povídka a pohádka zároveň. Zmodernizovaný příběh o dvou mladých lidech s omáčkou okolo hodně okopírováno od Bridgertonových. Mám ráda tyto žánry, ale chvílemi mi charakter i dialogy už k příběhu neseděly. Co říct na závěr asi možná jen to, že věřím, že na tohle udělají filmovou adaptaci. Ale možná se necháme překvapit:)

07.09.2023 3 z 5

Skvělý historický román o čtvrté manželce Jindřicha VIII. Jelikož jsem o historii Anny Klévské věděla pouze základy, dost mě překvapilo, s jakým detailem se autorka pustila do historie této královny. Ačkoliv si myslím, že Anny tajemství bylo smyšlené, oceňuji zápletku v tomto kousku historie. Dle faktů si myslím, že Anna byla chytrá a věděla, že pouštět se do křížku se samotným králem se nevyplatí, tak raději ustoupila. Těším se na zbývající dva díly série.

04.09.2023 5 z 5