Carol1122 Carol1122 komentáře u knih

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Á, jak já se na tu knížku těšila a jak jsem teď dost zklamaná:D Po přečtení si říkám, co to sakra bylo? Nemělo to hlavu ani patu, dialogy byly jak kdybychom dávali náhodný generátor slov. Celkově příběh utíkal tak nějak jak se mu chtělo, stejně jako má pozornost. Tohle bohužel neee :( Tak ještě štěstí, že Kouzla rodu Thornů byla bombastická :)

28.05.2024 2 z 5

Zarua - ztracené město Zarua - ztracené město Suzanne Rogerson

Ve srovnání s jinými knihami podobného žánru pro mne docela zklamání. Očekávala jsem lepší příběh, za mě bohužel trochu zbytečně zdlouhavý.

25.05.2024 2 z 5

Královna Alžběta Královna Alžběta Alison Weir

Sňatková politika v podání autorky Alison Weir byla sice bohatá, nicméně místy rozvleklá. Příběh o mé oblíbené anglické panovnici je sám o sobě kombinací šťastného období a nešťastné lásky. Alžběta měla velmi těžké dětství a o to těžší dospívání a vládu. Nicméně historie je dána, raději se vracím k samotnému podání autorky. Vykreslení Alžběty a jejího charakteru bylo skvělé, ostatně jako Roberta Dudleyho a dalších postav. Horší již byl plynulý tok děje, který z většiny zaujímaly zdlouhavé dialogy a popisy. Ve srovnání se sérií manželek Jindřicha VIII. mne tato kniha již tolik nezaujala, nicméně i tak jsem byla ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst.

19.05.2024 3 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Dlouho jsem se na tuto knihu těšila, ale nakonec jsem to nadšení přecenila. Ze začátku to mělo potenciál, napětí, dobrodružství, charakter, ale od poloviny knížky mě bohužel příběh přestal bavit a začal takový větší chaos. Škoda, možná se nejednalo jen o můj šálek kávy. Pravděpodobně se již do dalšího dílu pouštět nebudu.

17.05.2024 3 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

Nutno poznamenat, že řeckou mytologii miluju a na tuto sérii jsem se velmi těšila. Začínám bohužel tímto dílem a ne prvním, nicméně je spousta věcí vysvětlena, takže ani není nutné znát předchozí děj. Postavy byly velmi originální, docela charakterem i sympatické, přesto jsem ve finále trochu byla zklamaná z Erota, u kterého mi chyběla víc taková dominance, mužnost, vyspělost? Oproti toku charakter Psyché byl peckový. Co už nebylo tak skvěle vymyšlené, byl samotný příběh, u kterého jsem prostě čekala více. Více šťávy, více zápletky... děj byl protkán tolika erotickými scénami, že se v tom nějaký děj docela utopil, což byla škoda. Nu, líbilo se mi to, ale asi jsem dle hypu čekala o chlup více. Tak se těším do budoucna zpětně na první díl:)

12.05.2024 4 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Podle anotace jsem čekala celkem zajímavý příběh, možná spíše takovou pohádku. Bohužel ačkoliv kniha byla napsaná čtivým stylem, občas jsem se v rámci příběhu ztrácela. Především se jednalo o úhel mnoha postav, které se střídaly, ale bez toho, aby vždy byl daný úsek pojmenován, tudíž čtenář musel vždy hádat, z jakého úhlu postavy se nyní příběh odehrává. Za mě příběh nebyl úplně dle mého šálku čaje.

11.05.2024 2 z 5

Holka mých snů Holka mých snů Rachael Lippincott

Romantické klišé? Ano prosím! Tak můj první LGBTQ román za sebou a je to strašně milá a příjemná změna:) vlastně mi obě postavy přirostly k srdci a při čtení jsem měla pocit, jak kdybych měla před očima film. Adaptace na Netflixu? Podle mě docela jistá tak uvidíme, koho nakonec obsadí, ale za mě parádní milá oddechovka

08.05.2024 4 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Navrat do světa Ravky byl už ne tak skvělý, jak jsem doufala... jednotlivé postavy mě bavily, v průběhu čtení jsem si k nim vytvořila jistě sympatie, ale celkově byl příběh pro mě asi takový menší guláš. Taková směs, která dohromady nedávala moc smysl a nebyla tak lákavá jako z pohledu Aliny. A co mi asi nejvíce chybělo, byl samozřejmě Temnyj... tak uvidíme, zda se do dalšího dílu pustím, zatím to nechám ve hvězdách:)

05.05.2024 3 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Colleen prostě umí psát! Je fakt, že love YA není úplně můj šálek čaje, ale když už, tak prosím tento styl:) Sydney a Ridge byl od počátku dream couple, závěr knihy se dá trochu předpovědět, ale i tak si ty zvraty a vtipné scény s nádechem romantiky užíváte. No a za mě Warren je úplnej sympoš:)

03.05.2024 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tak jsem chvíli přemýšlela, zda se do této povídky vůbec pustím, ale nakonec jsem to zkusila. Lituji toho? Asi ne. Doporučuji? Asi taky ne. Je to taková povídka navíc, která se odehrává po třetím dílu. Nebylo to mastné ani slané, nějaká chuť tomu prostě chyběla. Ale co vám budu povídat, je to pořád Maasová. Ono kdyby psala nákupní seznam, tak to stále bude hitem a číst se to bude jedna báseň :D

30.04.2024 3 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Od prvního dílu lehký posun, více napětí, romantiky, dobrodružství a akce, ale stále čekám od příběhu trochu více. Charakter Lii mi přišel stále nevýrazný, jak bych od hlavní hrdinky očekávala. Místy příběh zaujímaly rozsáhlé popisy, které by mohly být i kratší. Celkově se mi kniha docela líbila, ale možná bych očekávala více. Tak uvidíme, zda poslední díl se podaří hezky ukončit:)

28.04.2024 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Na knížku jsem si několik let dělala zálusk a těšila se na ni. Příběh o utíkající princezně před sňatkem, která se nakonec s princem setká za jiných okolností vlastně nezklamal, ale ani příliš nenadchl. Nápad skvělý, místy napětí a dobrodružství, ale občas dost dlouhé a zbytečné scény. A protože chci dát tomu šanci, tak se pouštím rovnou do druhého dílu:)

24.04.2024 4 z 5

Dvůr zázraků Dvůr zázraků Victor Dixen

Nádherná jízda plná historických a fantasy prvků. Spojení Francie za vlády Krále Slunce a vampýrů je přímo geniální tah od autora. Má to jiskru, má to nápad, má to děj, který se čte úplně sám. A celé to doplňují nádherné ilustrace Paříže přímo v knížce. Kniha se mi líbila ještě o trochu více než předchozí díl. Čte se to jedna báseň:) Takže vřele a ráda doporučuji!

07.04.2024 5 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Hezká obálka, zajímavý příběh z viktoriánské Anglie a ještě ke všemu téma sufražetek a feminismu? Co dodat, třešničkou na dortu byly otevřené a velmi detailní erotické scény, které si čtenářky a milovnice romantiky rády vychutnávají:) Líbilo se mi to a četlo se to jedna báseň! Těším se na další díl.

05.04.2024 5 z 5

Kateřina Parrová: Šestá manželka Kateřina Parrová: Šestá manželka Alison Weir

Krásné ale velmi smutné zakončení celé knižní série. Kateřina Parrová už byla jen ozdobou a nevinnou duší, která v jeho posledních letech byla oporou Jindřichovi VIII. Dle autorky si sama Kateřina prožila poměrně dobrodružný život s manželi, kteří ji ponechali několikrát vdovou. Konec byl nejsmutnější, ale snad více mě mrzelo loučení se s celou sérií. Autorka udělala perfektní práci a celou sérii vřele doporučuji.

02.04.2024 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Krásné zakončení celé série, lepší konec si člověk asi přát nemůže:) Ale přeci jen se mi bude stýskat. Po postavách i po samotném ději, přeci jen jsem něco s příběhem prožila. Ale těším se na další příběhy od autorky:)

01.04.2024 5 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Překvapivě velmi skvěle fantasy! Nádherný příběh, úžasné postavy, sympatické postavy... vše mi do sebe krásně zapadlo a byla jsem nadšená. Pravdou je, že jsem chvílemi knížku ani nemohla odtrhnout z ruky. To se mi moc často nestává, proto jr to vzácnost. Prostě parádní příběh, který doporučuji všemi deseti :)

24.03.2024 5 z 5

Šeptající lebka Šeptající lebka Jonathan Stroud

Opět skvělý díl a mám radost, že skončil přesně jako seriál:) Je mi líto, že další díl zatím u nás nevyšel a doufám, že se to třeba změní. Pokud mám ale porovnat první a druhý díl, ten předchozí se mi líbil o trochu víc:)

23.03.2024 5 z 5

Kvílející schodiště Kvílející schodiště Jonathan Stroud

Tak to byla doslova strašidelná jízda:) Musím říct, že seriál (relativně nově zpracovaný, který doporučuji všemi 10), je skoro přes kopírák dělaný ke knížce. S rozdílem, že seriál pokračuje i přes druhou knížku. Hlavně je to velmi chytlavé, příběh běží jak o závod, velmi dobře se to čte, místy je to strašidelné i vtipné zároveň a Lockwooda budete prostě zbožňovat :) za mě je to opravdu pecka a to normálně ani na horory nejsem, ale tady vás to proste stáhne, nepustí a ještě se zamilujete do paranormála:)

21.03.2024 5 z 5

Dcera štěstěny Dcera štěstěny Dilly Court

Milý romantický příběh. Ačkoliv se většinu času vše točilo kolem dluhů a peněz, nakonec to mělo i hezkou zápletku a docela dobře vykreslené postavy. Četlo se to dobře a plynule. Za mě doporučuji:)

19.03.2024 4 z 5