Carol1122 Carol1122 komentáře u knih

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Společně dokážeme dát historii hlas. Tak končí autorka tento vynikající román. Konec komunismu v Rumunsku je zahalen otázkami a mlhou neznáma, o to víc si vážím autorky odhodlání, díky kterému tuto neznámou část minulosti vykreslila. Postavy, které doplňovaly historický příběh, měly od začátku do konce svou roli, která dávala smysl. Nebudu lhát, že mě román naprosto pohltil a mohu s jistotou říct, že si odnáším skvělý čtenářský zážitek, ještě lepší než Mlčící fontány. S nadšením si přečtu další historické romány z pera této autorky.

02.09.2023 5 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Dokonalý příběh! Byla jsem tak unešená, že jsem si ani nevšimla, že už jsem na konci. Opravdu jsem si dlouho nepřečetla tak propracované YA fantasy. Úžasné charaktery hrdinek, skvěle zápletky, vtipné dialogy a celkově prostě BOMBA :-) Musím říct, že i nádherná mapička a po dlouhé době mám pocit, že s ní autorky hodně pracovaly. Potěšil mě i doslov a poděkování, že se chystá filmové zpracování! Každopádně jestliže to není konec příběhu, těším se na pokračování. Byla to vážně jízda:-)

29.08.2023 5 z 5

Nečekaně milé dobrodružství zpět do Bradavic z pohledu jednoho záporáka, ale duší opravdového hrdiny:) Krásně se to četlo a ještě víc upřímně to chytlo za srdce. Jsem ráda, že jsem mohla poznat Toma i trochu jinýma očima.

27.08.2023 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Napínavé dobrodružství od začátku do konce a Aelin mi začíná být čím dál víc sympatická. Není to prostě obvyklá královnička, bojuje od začátku až do konce. Nové postavy mne zaujaly a celkově jsem si příběh užívala i více než předchozí knihy. Tak jsem zvědavá na pokračování :)

26.08.2023 5 z 5

Tygrova plavba Tygrova plavba Colleen Houck

Další milé dobrodružství tygrů a Kelsey. Začíná se trochu přituhovat v milostném trojúhelníku a akce je víc, než si na 500 stran knížky můžeme dovolit. Líbilo se mi, že z džungle jsme se přesunuli na moře. Příběh s draky byl velmi zajímavý, jen opět uspěchaný konec. Mušky to mělo, ale to se dá lehce přehlédnout. Těším se na finální díl.

19.08.2023 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Další parádní díl, tentokrát již prostředí Ameriky plné přírody, Indiánů a nových objevů a dobrodružné. Vzpomínala jsem i na čtvrtou sérii seriálu a nešlo trochu nesrovnat. Detailní popisy a scény se knížce nevyrovnají. Ale chemie mezi Briannou a Rodgerem byla v seriálu krapet větší. To samé mi přišlo trochu zvláštní i mezi Bree a Jamiem. Od druhé poloviny mi jeho charakter už tolik neseděl. Nejvíce jsem si oblíbila Lizzie a Iana. A už teď se těším na další díl, ačkoliv na jeden zátah bych sérii asi nedala. Krapet mi chybí i Skotsko, ale třeba se k němu ještě dostaneme...:)

15.08.2023 5 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Před touto knihou jsem četla Můj první tanec a neoslovil mě tolik jako tato knížka. Příběh dvou hlavních hrdinů byl protkán dalšími vedlejšími příběhy. A ačkoliv se dej odehrával velmi rychle, dávám obrovský palec nahoru, protože si myslím, že se jednou filmového zpracování dočkáme. Bylo to skvělý a moje srdce plesalo :)

06.08.2023 5 z 5

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

Bylo to zrychlené, ale konec stál opravdu za to. Chytl mě za srdíčko a upřímně mi vehnal nejednu slzu do očí. Doporučuji!

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Krásné zakončení série z pohledu mnoha postav :)

05.08.2023 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Poslední díl série a přiznám se, že jsem i částečně ráda. Autorka má skvělý a barvitý styl vyprávění, úžasně propracované charaktery, špetku sarkasmu a skvělý příběh. Co ale trochu chybělo, byla špetka toho logična v příběhu. Nehledě na zápletku a konec. Od prvního dílu příběh neustále gradoval a napínal čtenáře, až pomalu vygradoval. Sérii určitě doporučuji všem, kdo mají kromě fantasy rádi i špetku historična :)

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Druhý díl za mě bohužel zklamání a nedokázala jsem se tolik začíst jako do prvního dílu.

27.07.2023 2 z 5

Tygrova stezka Tygrova stezka Colleen Houck

Vydáváme se s chutí na další dobrodružství! Oproti předchozímu dílu jsem byla překvapená, jak charakter Kelsey vyspěl. Na můj vkus začátek trochu zdlouhavý, později už se rozběhlo standardní dobrodružství. Chvílemi mi přišlo, že nedávalo úplně smysl. Ale styl autorky je stále dokonalý a konec čtenáře úplně šokoval. No, byla jsem tým Ren, teď už spíš možná fandím Kišanovi. Uvidíme, co bude příště...:)

22.07.2023 5 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Knížku jsem četla před 11 lety a naprosto jsem si ji zamilovala. Po těchto dlouhých letech jsem se rozhodla opět do série pustit, abych si tuto krásnou indickou pohádku připomněla a nelituji toho. Jen po těch letech vnímám více detailů a k příběhu mám i pár kritických poznámek.

Postava Kelsey. Typická osmnáctiletá americká puberťačka, která byla z počátku velmi pokorná a stydlivá dívka, ale později se z ní vyklubila docela sarkastická a sem tam i rozmazlená holčina. Ke konci mi její charakter již nebyl tak sympatický, jako na počátku.

Autorka se v knížce občas zaměřuje až moc na detaily a popisuje téměř každý krok. Postava vstane, vyčistí si zuby, osprchuje se... jasně, klasická rutina, kterou děláme všichni, ale občas to opakování činností nebylo až tak zábavné.

Pan Kadam. Takový pohádkový dědeček hříbeček, který mi charakterem opravdu připomínal postavu z pohádky. Celkově až moc hodnej a vždy připravený pomoc. To nemluvím o dokonalém prostředí, ze kterého postavy pochází.

Vše vycházelo až moc dokonale. Cesta džunglí, aniž by byli napadeni nějakými predátory, všechny indicie během dobrodružství za honbou za prolomením kletby... za mě určitě až moc dokonalá pohádka.

Ale co si budeme povídat, čte se to prostě dokonale a ta chemie mezi hlavními postavami rozbuší i moje již starší srdíčko. Za mě pořád 5/5* a doporučuji dále:)

15.07.2023 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Bohužel jsem se po polovině už tolik nemohla začíst. Ačkoliv se to četlo výborně, přišlo mi to chvílemi až moc roztahané. Z filmu jsem byla nadšená a knížku skvěle film vykreslil.

12.07.2023 3 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Bylo to dlouhé, ale krásné čtení. Přiznám se, že jsem si musela během čtení dát pauzy i s jinými knížkami, ale o to víc jsem se pak na další kapitoly těšila. Převážná část knížky se odehrává ve Francii a na moři do Ameriky. Je pravda, že Skotsko trochu příběhu chybí, nicméně se těším na další díl a dobrodružství v Americe. Třetí díl z devíti a jsem zvědavá na další vývoj:)

09.07.2023 5 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Hate to love povídka, která obsahovala spoustu erotiky, milého příběhu a sympatických postav. Skvělá oddechovka na jedno odpoledne:)

06.07.2023 5 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Dvěma slovy: nádherná pohádka. Propracované postavy, napínavý a dobrodružný děj, skvěle vylíčený příběh se zápletkou... pro mě v podstatě dokonalá jednorázovka.

Postava princezny Anniky mi byla od počátku sympatická. Užívala jsem si popisy z jejího pohledu, oproti tomu postava Lennoxe mě bavila o trochu méně. Sympatizovala jsem i s Anniky bratrem Escalusem, to byla asi moje nejoblíbenější postava. Sršel sarkastickým humorem. Ostatní postavy už tak zajímavé nebyly. Možná jsem si jen říkala, proč se kolem Anniky motá tolik chlapů. Kiera už jich tam prostě víc vymyslet nemohla:D

Co musím ocenit, tak je to, jak děj utíkal, ani jsem si nevšimla, že už jsem na konci. Klidně bych brala i pokračování, opravdu mě tenhle kouzelný svět s pěknou mapkou bavil.

Vytýkám pouze gramatické chyby, kterých tam bylo bohužel docela dost. Už na první stránce prologu jsem si všimla zvláštního spojení, které bych v normálním životě neřekla a myslím, že bych nebyla jediná: "Udělala jsem pár zkusmých kroků". Řekla bych to spíš "Zkusila jsem udělat pár kroků", nedělala bych to tak knižní, ale to může být pro někoho maličkost.

Celkově tedy hodnotím všech 5*/5. :)

05.07.2023 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Předně musím říct, že jsem neměla vůbec žádná očekávání a udělala jsem dobře. Ten příběh byl opravdu skvělý. Byla jsem překvapená, že se odehrává v současnosti, respektive prolínají se zde fantasy prvky s moderními. Zápletka příběhu ohledně dívky, která se dostane do prostředí mezi dvě strany je prostě pořádání. Ke konci už mi revoluce přišla zbytečně komplikovaná. Za mě ale přesto velká pecka a těším se na pokračování.

02.07.2023 5 z 5

Bouřná vrána Bouřná vrána Kalyn Josephson

Za mě velmi zajímavý příběh s velkým potenciálem a skvělou zápletkou. Oceňuji charakter postav i zajímavý děj a svět, do kterého prostředí autorka zasadila. Jediné, co postrádám, je větší vývoj příběhu a vysvětlení, jaká je historie země, jak funguje království, jaké jsou motivy... Možná by pomohla i mapa. Věřím, že kdyby se vydal druhý díl, třeba bychom zde vysvětlení našli. Snad se dočkáme pokračování.

01.07.2023 4 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Bohužel po zhruba polovině knihy odkládám. Příběh, který se zpočátku vyvíjel velmi slibně pak absolutně neměl žádnou šťávu, napětí, dobrodružství, charakter postav... chybělo tomu zkrátka všechno. Říkala jsem si, že je to možná pro mladší čtenáře, ale některé výrazy a popisy už byly spíše pro starší. Celkově se jednalo o jeden velký zmatek. Doufala jsem, že bych knihu dočetla, ale musela jsem se do ní opravdu nutit. Podle ale předchozích kladných recenzí bych spíš jen řekla, že si najde spíš jinou cílovou skupinu čtenářů. Za mě bohužel trochu zklamání.

01.07.2023 1 z 5